Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok,lehet nem ide csatlakozik ez a kérdés de akkor majd átkerül másik témakörbe. Határozott idejű 1 éves szerződéssel lettem felvéve dolgozni és most a 3. hónapban terhes lettem nem tervezetten, a lényeg hogy tudnék még dolgozni 3-4 hónapot biztos,mert ülő munka egyébként nem megterhelő. Ilyenkor rendesen eltudok menni a munkahelyről Gyed-re vagy hogy szokott ez lenni?


Köszönöm a válaszokat előre is


2022. aug. 18. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

2 éven belül 365 nap biztosított jogviszony kell, plusz a szülés napján is jogviszonynak fenn kell állnia.

Akkor kapsz gyedet.


Esetleg ki szokták úgy játszani, hogy az álláskeresési járadékot úgy veszik fel,hogy a szülés beleessen.

De az álláskeresésihez is kell 1 év munkaviszony. Valamint az álláskeresési 3 hónapig jár csak

2022. aug. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ilyenkor attól megmarad a munkaviszony és visszatudok menni majd dolgozni? Nem tudom mire számítsak jövőhéten tudok majd beszélni a főnökömmel. Ha pl Gyedet nem kapok, akkor miféle juttatást szoktak kapni a szülők?
2022. aug. 18. 14:45
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha lejár az 1 év, nem kell hosszabbítaniuk a szerződést, egyszerűen megszűnik a munkaviszonyod (valószínűleg nem is fognak). Ha nem lesz meg a 365 napod a 2 év alatt, akkor GYES-t kaphatsz (~25.000 Ft) és a családi pótlékot (12.200 Ft). Ha megvan a 365 napod és biztosított leszel a szülés napján is (vagy a szerződés megszűnését követő 42(?) napon belül szülsz), akkor kapsz CSED-et és GYED-et.
2022. aug. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyedet párod is felveheti..
2022. aug. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Annyi kérdésem lenne még,lehet buta kérdés de tényleg soha nem foglalkoztam ilyennel,hogy ha másfél éve dolgozok rendesen bejelentve és megvan a 365 nap akkor az a lényeg,hogy a 365 nap legyen meg,vagy hogy 2 éve folyamatosan be legyek jelentve?
2022. aug. 18. 15:28
 6/7 anonim ***** válasza:

2 éven BELÜL kell a 365 nap.


A szülés napján legyél biztosított.

2022. aug. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, akkor rendben van 😊
2022. aug. 18. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!