Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vajon butaság ez az állítás a...

Vajon butaság ez az állítás a nemeket illetően?

Figyelt kérdés

Rengeteg lányos anyukától hallom, hogy mennyire örülnek a gyermekük nemének. Azért, mert szerintük a felnőtt gyerekek közül a lányok sokkal közelebb állnak az anyjukhoz. Szerintük a fiúk elhidegülnek, miután házasodtak. Azt állítják, hogy a lányoknak segíthetnek megszervezni az esküvőt-együtt szervezés,izgulás. A lányoknak szervezhetnek majd babaváró bulit, a lányokkal lehet pletykálkodni és figyelmesebbek.

Szerintem meg ez butaság. Fiúnak nem lehet esküvőt segíteni szervezni, vagy beszélgetni egy jót?

Én rengeteg elhidegült nagylányt látok, akik évente párszor dugják haza az orrukat, pedig nem a világ másik felén élnek. Vagy akik sokat veszekednek az anyjukkal.

Szerintem tökre hülyeség. Én fiút várok decemberre. :)


2022. aug. 18. 14:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%

Persze, hogy butaság.

Nem tudják, hogy mit találjanak ki kínjukban.

2022. aug. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

Hát az tény, hogy egy pasit általában sokkal kevésbé érdekel az esküvőszervezés, pletyizés meg a babaváró buli. Mondjuk az anyák közül sincs erre mindnek igénye. Akinek igen, annak egy lánygyerek esélyesen jobb “partner” lesz ebben, bár nyilván ez sem holtbiztos.

De amúgy nem tudom, miért kell másokat burkoltan lehülyézned csak azért, mert mást gondolnak, mint te.

2022. aug. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
Hát nem tudom, nálunk mindig azt mondták a fiúk sokkal anyásabbak. Az én öcsém is.
2022. aug. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem hü.yéztem le senkit, csak szimplán butaságnak tartom az ilyen általánosítgatásokat.
2022. aug. 18. 15:04
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
Nézz szét az anyós, após vagy a felnőtt párkspcsolatok kategóriában. Anyu pici lányára vagy pici fiára van több panasz? Naugye.
2022. aug. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos vagy sem, de az én környezetemben ez abszolút igaz.

A fiúk lehet, hogy anyásabbak egy ideig, de kamasz kortól felfelé sokkal inkább a haverok felé fordulnak. Lányok több személyes dolgot beszélnek meg az anyjukkal.

Persze egyéni különbségek mindig vannak, de arányaiban igaz szerintem is.

Nekem is fiam lesz, meglátjuk. Majd írok 20-30 év múlva hogy alakult. :D

2022. aug. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

6-os, arra már lesz saját tapasztalatom. :)

Én amúgy a kamaszlányoknál, felnőtt nőknél látom ezt az elfordulást. Sajnos nekem sem fényes a viszonyom az anyámmal, de a bátyámmal meg nagy haverok. De aztán meg ott van az, amit te mondasz. Ergo nem a nemük, hanem a személyiségük határozza meg.

2022. aug. 18. 15:22
 8/13 anonim ***** válasza:
42%
Van benne igazság pedig, a lányok jobban ragaszkodnak az anyjukhoz felnőtt korban. De engem jobban zavar, hogy a kisfiúk sokszor vadabbak, mint a lányok, plusz a dinó, autó, pókember vonal se érdekel egy kicsit sem. Dehát úgysem kívánságműsor, vagy fiú, vagy lány, annak kell örülni, ami van.
2022. aug. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
95%

Én ezt nem értem mit kell felfújni amugy félre érted én mint nő inkabb anyumhoz megyek traccsolni, mint az anyósomhoz és nekem több időm van mert itthon vagyok még kisgyerekkel míg a férjem dolgozik na de, ha ugy neveled a fiad, hogy szeressen hozzád járni és nem mész az agyára se a barátnőjének feleségének akkor ugyan úgy rád fogj nyitni az ajtót mint egy lány. De én alapból nő létemre kiborultam volna ha anyám babavárót szervez vagy túlságosan nyomulna, az esküvőkön csak két tanú volt.

Szerintem összeségében nevelés és személyiség függő.

(És ha 18 évesen külföldre költözik és évente kétszer jár haza na akkor mi van semmi).

2022. aug. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%

Anyám is mindig ezt mondogatta, olyan kedves megfogalmazásban, hogy "lányod legyen, mert akkor örökké ANYA maradsz, ha fiad lesz, akkor csak egy anyós leszel".

Szerintem meg nem ezen múlik. Anyámnak két lánya van, fia nincs. Nem jó a kapcsolatunk. Beszélünk heti többször, de nem azért, mert tényleg van neki mondanivalóm, hanem mert tudom, hogy elvárja. Nagyon sok dolgot nem osztok meg vele, mert folyamatosan kioktat, lenyom, lehülyéz, utasít, kéretlenül beledumál. Nem tud szimplán tanácsot adni, csak erőszakoskodni. Az első gyerekem (amúgy lány) születése után még többet romlott a kapcsolatunk, mert ebben a témában aztán pláne mindent IS jobban tud. A húgommal mindig nagyon egy húron pendültek, neki nemrég született meg az első babája (szintén lány), anyu már őt is kezdi elüldözni az erőszakos viselkedésével. A második gyerekem fiú, őt meg látványosan kevésbé szereti, mint a lányomat, ami nekem szintén egy tüske.

Ezzel szemben itt van előttem a férjem példája, aki nagyon jóban van az anyjával. Nem hívogatja kétnaponta, de heti 1-2x beugrik hozzá dumálni. Szívesen vonjuk be az életünkbe, imádja mindkét unoka, és ő is őket. Jobban kijövök vele, mint a saját anyámmal, bármikor szívesen megyek hozzájuk, anyuhoz sokszor nem sok kedvem van. Nálunk nem volt olyan, hogy a férj anyjának kisebb szerep jut az unokák életében, meg ő "csak egy anyós". Ez egyébként zavarja is anyámat láthatóan, hogy nem lett magától értetődően az első számú nagymama, ahogy elvárta volna.

Mindez egész egyszerűen azért van így, mert az anyósom tud normálisan viselkedni, anyám meg nem. Szerintem leginkább ezen múlik, hogy mennyire fog a gyereked közel állni hozzád felnőttként, nem attól, hogy milyen nemű.

2022. aug. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!