Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi időre hagyható egy 8...

Mennyi időre hagyható egy 8 éves gyerek egyedül? Vagy inkább napközi?

Figyelt kérdés
Elsős lányom most napközis,én még januárig vagyok itthon gyesen.nem szereti a napközit,a lecke csak össze van csapva,amit"irni "kell katasztrófa,este radirozom,csináljuk újból.most még el lennénk itthon,azért irattam be,hogy ne évközben újként kerüljön napiba.Gondolkodom,hogy esetleg kivegyem,csak menzás legyen,és ha majd dolgozok kb.2 órát lenne délutánonként egyedül,addig remélem tanulgatna is.Közelben dolgozom(4-5 km.),bármikor haza tudok ugrani .Tapasztalatokat kérek,aki hasonló helyzetben van ,volt...Köszönöm!
2010. szept. 24. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A nagyfiam 8 éves,másodikos.Megbízható,szófogadó,értelmes gyerek-de nem hagynám egyedül rendszeresen,minden nap 2 órára,hogy azalatt tanuljon.Ha néha,alkalmanként esetleg előfordul,az rendben,de rendszeresen nem.

Persze ez sok külső tényezőtől is függ,és a te gyereked te ismered.Én rettegnék attól,h valami váratlan baleset történik-ilyenkor mindig eszembe jutnak, a "csak 2 percre hagytam magára" kezdetű lakástüzek,erkélyről kieső gyerekek és hasonlók.Persze lehet,h én parázom túl.:)

Az én fiam szerencsére iskolaotthonos,házi nem marad,és suliban van 1/2 4-ig.

2010. szept. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

2 orara egy nyolc eves gyereket, ha megbizhato szerintem mar magara lehet hagyni es inkabb az, mint egy olyan napközi, amit nem szeret. De 100 %-osan igaza van az elsönek. Neked kell ismerned, neked kell annyira megbiznod benne, ahhoz, hogy otthon merd hagyni.

Meg rengeteg ovintezkedest megtenni, ha ugy döntesz, hogy igen:

-amikor haza er telefonaljon, hogy megerkezett

-kiirni papirt, hogy mi az aznapi teendö (ha van ilyen, mit kell tanulni, enni, teljesen mindegy)

-a legközelebbi olyan szomszeddal megbeszelni, aki otthon van abban az idöben, hogy ha barmi baj van mehet hozza a gyerek

-megbeszelni a szokasos dolgokat, idegeneket nem beengedni, telefonszamokat hol talalja, stb, ezeket nyilvan te is tudod, teljesen alapvetö dolgok.

-amikor indulsz a munkahelyedröl, akkor meg te hivd fel öt, hogy minden oke-e, most indulsz.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Szerintem nem lehet gond, de ne az en valaszomtol tedd függöve, hogy igy teszed-e, hanem, hogy milyen a lanyod :)

2010. szept. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.Vélemeényeket,tapasztalatokat várok,nyilván nem ez alapján döntök.Én hoznám haza mindig,ebéd után maradna itthon,jobban végig gondolva 1-2 órát jelent.Megbizható ,szófogadó gyerek,ő nem szeret egyedül itthon lenni,de a napközit nagyon nem szereti,a tanitó nénit sem kedveli(semmi konkrét baj),és aleckét esténként most is átnézem,aztán 6-7 órakor ami csúnya újra kell irjuk...

Az is eszembe jutott,hogy a munkahelyemre is el tudom vinni 1-1 órára,ott tud tanulni,de suli után szrencsésebb lenn kicsit kikapcsolódnia...

2010. szept. 24. 20:19
 4/6 A kérdező kommentje:

félek egyedül hagyni,mert tényleg bármi lehet,de a 2x házi irástól,és a napköziben kinlódástól is féltem...

Tudom,ez van szokja meg,de emlékszem pár rossz napközis dologra.Az is rossz érzés,hogy napközi után szélnek eresztik őket,pedig valakinek mindig késnek a szülei,mi várjuk meg a dyerekkel a szülőket-nem érzem ott sem biztonságban...

2010. szept. 24. 20:36
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
masodik vagyok, tudom, hogy nem a valaszomtol teszed függöve, csak vicceltem. Igazabol, ha ennyire felted, akkor szerintem vidd be a munkahelyedre, legalabb suli utan rögötn le tudja a lecket, az ideje meg ugyanannyi kikapcsolodni, csak a napirend mas. Ha ezt igy meg tudod oldani, nem gond a munkahelyeden, akkor legyen ott veled, nyilvan az a legbiztosabb. Aztan, amikor harmadikos, akkor meg mar nem is kerdes, hogy lehet-e egyedül otthon.
2010. szept. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tudom már régi kérdés, de ilyenkor egy mondat erejéig érdemes őt is megkérdezni, neki mi tetszene a legjobban. Persze nem döntő jellegű, de hátha félne egyedül, stb.
2017. jan. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!