Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családos nőként, férfiként,...

Családos nőként, férfiként, vagyis anyuka és apukaként, hogy állsz az énidővel, a szórakozással, a barátokkal, a család mentes lazulással, amikor csak magaddal foglalkozol?

Figyelt kérdés

Párodat elengeded, szorgalmazod, hogy töltsön ő is "énidőt"?

Életkort is írjatok és azt is, mióta vagy házas!



2022. aug. 27. 14:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Sehogy. A reggeli szarás az összes énidőm. 8 éve van gyerek.
2022. aug. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%

Jól.

Mi az, hogy elengedem? Felnőtt ember.

Jár szórakozni, ha kedve van és én is szoktam, amíg kisebb volt egyeztettünk előre, hogy ne egyszerre mennjünk vagy, ha igen vagy együtt megyünk akkor legyen felügyelet a gyereknek. Most már 11 éves. Éjjelre nem hagyjuk még egyedül, de ha 10-11re itthon vagyunk akkor simán.

2022. aug. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%

Néha elmegyek moziba, addig a férjem vigyáz a gyerekre, vagy elmegyek vásarolni, de nincs az hogy heti X alkalom az a hobbim és azt csinálom, viszont tervben van hogy legyen. Heti 1 alkalommal elfogok járni hobbizni, ez 2 óra plusz 30-30 perc utazás.

Már idén elkezdeném, de nem tudom még milyen lesz a téli áram és gázszámla és most nem költök full feleslegesen míg ki nem derül.

2022. aug. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
#3 vagyok, azt iihagytam, hogy én küldtem a férjem de azt mindta neki nem kell.
2022. aug. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Mindketten igyekszünk, de egyikünk sem áll valami jól ezen a téren, sajnos:( A gyerek most megy suliba, 40N Nagyszülői segítség egyáltalán nincs. Ha épp lenne egy kis időm általában már túl fáradt vagyok ahhoz, hogy valami olyanba fogjak, ami tényleg feltöltene, és mire bele tudnám élni magam már le is jár az idő. Mostanában már az esti olvasás is nehezemre esik.
2022. aug. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
31%

Férjemnek van énideje. Amennyit akar. Elengedem?! Nem az anyja vagyok, hogy engedélyt kérjen. Nyilván megbeszéljük, ha en megkérem most ne menjen, maradna.


Nekem havi 1x 2 óra az énidőm, míg elmegyek körmöshöz. Egyenlőre ennyi futja.


2 gyerek van. A nagy 3, a kicsi 1 éves.


Én 30, férjem 33

2022. aug. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
Mióta elváltunk 20 év után kisiskolás gyerekekkel (10 és 6), van kéthetente egy szabad hétvégém. Ilyenkor kirándulok, szépülök, régi barátnőkkel lelkizek órákig telefonon, tanulok, elmegyek templomba, néha múzeumba vagy koncertre vagy étterembe régimódin randizni vagy a munkatársakkal beülünk valahová, mert azok aztán mindig rendeznek valamit... szóval mikor mit, igyekszem kihozni a maximumot a 2 fél+1 napból. Egyébként meg amíg suliban meg különórán vannak a homeoffice mellé befér a házimunka (főzés, mosás), a vásárlást házhoz rendelem, így délután/este a srácokkal is nagyon jól tudom érezni magamat, de lehetne persze akkor is énidőm, csak ha nem foglalkozom velük, máris bőszen nyomogatnak, ami miatt akad némi bűntudat. Ja még hajnalban szoktam futni járni heti 2-3x, amíg alszanak (mert tipikusan esti mese után én is kidőlök, aztán fél5kor már itt pattogok). Persze már sokkal könnyebb, mint amikor kicsik voltak és mondjuk totyogóként vécére is elkísértek meg a kicsivel 3 éves koráig kellett éjszaka néha négyszer is kelnem... Olyan önállóak, ügyesek, sok mindenben vannak a segítségemre. Illetve annyival könnyebb egyedül, hogy most nem kell megfelelnem másnak, csak magamnak és ugye nincs "kötelező" közös párápolási idő sem - de hát nálunk rossz volt sajnos ennek is a dinamikája nagyon (bár nem ezért váltunk el).
2022. aug. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

37 éves vagyok, a gyerekek 10 és 12, most jutottunk el arra pontra, hogy több az "énidőm", mint szeretném, mert a gyerekeknek már alig van igényük arra, hogy velük legyek. Vagy nincsenek itthon (mint most), vagy van nálunk valaki, vagy a szobájukban ülnek és nyomkodnak. Hála Istennek ez a legritkább, inkább élőben bandáznak. Egyfelől örülök, hogy önállóak és vannak barátaik, másfelől viszont hiányoznak. Nem hittem, hogy ilyen hamar elrepül a kisgyerekkoruk.

Amúgy persze, eljárunk közösen a férjemmel, külön-külön is, ma pedig vendégség lesz olyan barátoknak, akik a saját gyerekeiket is hozzák.

2022. aug. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Még csak 5 hónapos a kisfiam, nekem az énidő az 3 hetente a körmös, illetve ha beülünk a barátnőmmel egy kávéra kb.2 hetente egyszer, de akkor a baba alszik a babakocsiban mellettem, nem tudom mennyire számít ez.

A férjemnek tulajdonképpen akármennyi van. Ha megkérem valamire a baba körül vagy a házimunkában megcsinálja, a házimunkát néha magától is észreveszi. Munka előtt elmegy edzeni heti 1-2x, illetve kb.havonta elmegy szombaton a barátaival.

2022. aug. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
58%

Amennyire csak lehet, igyekszünk időt szakítani magunkra. Megpróbáltunk csak szülők lenni, de mi majd' beleroppantunk.

Férjem zenész, ő sokat jár próbára, fellépésekre. Én 2-3 havonta elmegyek a csajokkal bulizni vagy csak simán egyedül kirándulni/shoppingolni.

Már nagyobb a gyerek (3,5 éves), a nagyszülők is kérik, hogy aludjon néha náluk (több száz km-re laknak tőlünk), olyankor közös programot szervezünk a férjemmel.

Nekünk az vált be, hogy 3/1 időt a férjem tölt a lányunkkal, 3/1-ot én és 3/1 idő közös programok/utazások.

A barátokhoz, kertipartira, városi ünnepségekre természetesen együtt járunk.

2022. aug. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!