Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másfél éves gyerek mellé...

Másfél éves gyerek mellé érdemes kutyát vállalni?

Figyelt kérdés
A kisfiam másfél éves, imádja a kutyákat, ahogy én is, régóta szeretnék a francia bulldogot, csak a babaprojekt miatt napoltuk el annak idején. Most már elég nagynak érzem a kisfiam, hogy belevágjunk (másik babát nem tervezünk). Kertes házban élünk, a kutyus kinti-benti lenne (főleg benti), minden nap legalább egyszer megyünk sétálni, jó időben gyakran többször is. Vidéken élünk, szóval viszonylag keveset vagyunk a játszótéren, inkább az utcákat rójuk, kimegyünk a tópartra, stb, úgy gondolom ebbe egy kutya is jól beleférne. Szerintem a kisfiam is nagyon élvezné vele a játékot. Szerintetek jó ötlet?

2022. szept. 4. 08:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Ha te szeretnéd, apja szeretné, és úgy érzed, el tudnád látni egy kutya igényeit is, miért ne? Nyilván a te felelősséged főleg, amíg te vagy otthon, hogy ne történjen baj. Ha bevállaljátok, hajrá.
2022. szept. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nem lehetetlen, de én ilyen kicsi gyerek mellé még nem merném bevállalni. A kisebbik gyerekem nekem is másfél éves, imádja az állatokat, de még nem tud bánni velük. A nagyobb 3 éves, ő mellé azért már lehetne, de még inkább várunk, mert mi is szeretnénk kutyát vagy cicát vmikor. Csak még nem érezzük úgy, hogy két pici gyerek mellé jó lenne. Nagy felelősség, ráadásul nem sokára én is megyek vissza dolgozni, munka, gyerekek mellett nem lesz könnyű, főleg ha kölyök kutya, mert vele rengeteget kell foglalkozni.
2022. szept. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Simán.

Nekem is ekkora volt a fiam, amikor kutyánk lett. (Gyerek elött is volt, csak őt megmérgezték mikor terhes voltam).

Nekünk tacsink van.


Annyi, hogy azt tudd, a kutyára is kell időt szánnod. És nem csak míg összetakarítasz utána. Ahogy írod, sétáltatni, lemozgatni, játszani vele, tanítani...


Nekem ez tök ment a gyerekkel is :)

2022. szept. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Lehet, hogy erdemes-e te tudod. Azt us, hogy lesz-e energiátok az ember kisgyerek mellett egy kutya babára is.
2022. szept. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Nekem/nekünk előbb volt a kutya mint a gyerek, bírjuk, ráadásul lakásba. Szegény néha kicsit később jut le, de a világ legtürelmesebb kutyusa.

Egy buci viszont extrém foglalkozós és nem igazán kinti benti, csak benti+séta vagy dologvégzés. 20 fok alatt fázik, 25 fok felett hőgutát kap negyed óra alatt és kb 600 féle nyavalyája van ha nem milliós összegért veszed, itthon még a tenyésztett példányok is meglehetősen defektesek, (csúnyábban fogalmazva genetikai hulladékok) nemhogy a szapisak, kb 1-2 jó tenyészet van, de éveket kell kutyára várni. Ezek miatt egy buci iszonyat költség tud lenni, ezt is bele kell számolni, hogy aztán ne végezze menhelyen. Facebookon erősen javaslom a bulldog birodalom csoportot ahol napi szinten többször is kikerülnek velük járó gondok. Az allergia egyenesen borítékolható. A műtétek meg rendre rosszul végződnek mert nagyon kevés állatorvos ért a nyomott orrú kutyák altatásához és túlaltatják. No meg 0-24 órás kataton háttérzaj :)

A fajta nagyon átgondolós szerintem akármennyire cukik, de maga a kutya működőképes.

2022. szept. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

En bevallalnam, bar nekunk gyerek elott volt kutyank, igy mar ez a resze adott volt es jol megoldottuk.


De francia bulldogot csak akkor vennek, ha vegtelen penzem lenne es ha nem zavarna, hogy az atlageletkoruk ma mar csak 4 ev.

Meg ha tenyesztotol is veszed, mindegy, beteges fajta sajnos.

2022. szept. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%

Kutyatenyésztő vagyok 10+ éve, nemrég lett gyerekem is.

Ha még nem volt kutyád, jól gondold át, mert kb egy évig majdnem annyi extra igénye van, mint egy gyereknek. Ha volt már kutyád (olyan, akit te neveltél, nem a nagyszülők udvarában a Rexi, akit néha megsimiztél), akkor csak az a kérdés a gyereked mennyire foglalkozós, mellette belefér-e.

A fajtaválasztás kapcsán abszolút egyetértek a fentiekkel, a brachycephal (nyomott orrú) fajták elképesztően betegesek, egyáltalán nem ajánlom őket! Allergia, légzési nehézségek, izületi problémák, szemsérülések nagyon gyakoriak. Borítékolható, hogy 20°C alatt és 25°C fölött nem fog működni, kabátot ill. hűtőmellényt igényel - már amennyiben megtűri magán. Ahogy az is szinte biztos, hogy 5-6 éves kora körül plasztikázni kell a lágy szájpadlását (hogy ne fulladjon meg álmában). Nem lehetetlen tehát életben tartani 8-9 évig, de elképesztően sokba kerül. És ma már vidéken is 100e-től kezdődnek a kutyaműtétek, még a kisebb testű kutyáknál is. Gondold meg egy felnőtt, ismert viselkedésű kutya örökbefogadását, sokkal előnyösebb gyerek mellé, mint egy kölyök.

2022. szept. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk februárban volt 2 éves a fiam, és áprilisban érkezett a kutyus. Németjuhászunk lett, mert nekem ez volt az álmom, nagyon nagyon régóta. Nagy, nagy kerttel rendelkező házban lakunk, minden feltétel adott volt. Szerintem brutálisan jó, higy úgymond együtt nőnek fek. Most 5hónapos a kutyink, nagyon nagy, 35 kiló, a gyerek már eltörpül mellette, de nagyon széoen bánnak egymással, nagyon szeretik egymást. Szerintem nagyon jó döntés volt. Igaz, nálunk érkezik a kistesó decemberben, de ez nem akadályozza a kutyaratást:)
2022. szept. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%

Nem.

Kutyák közé született a fiam, de ők már felnőttek és nyugodtak voltak.

Egy harapdálós még neveletlen kölyökkutya és egy totyogós baba nem jó párosítás. Meg fogja harapdálni és karmolni, a gyerek meg nyúzni fogja, ha nem fél tőle.

Én 4-5 éves kor előtt nem vennék kölyökkutyát.

2022. szept. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A 7-es kommentjének az első részével maximálisan egyetértek.

Ha neveltél, képeztél már kutyát, akkor bevállalható. Ha nincs ilyen tapasztalatod, akkor felelőtlenség.

10 éve foglalkozom kutyatenyésztéssel, majdnem 20 éve képzéssel és tavaly a saját almomból nem tartottam meg kutyát,mert akkor volt másfél éves a lányom és tudtam, hogy nem lenne mindkettőre annyi időm. Márciusban lesz 3 éves, kb akkor fogok elhozni inkább egyet hasonló vérvonalból.

(Megjegyzem a 1,5 éves tökéletesen bánt a 6 kiskutyával. De ő ebbe nőtt bele. Nem félt tőlük, ha ráugrottak illetve én is tudtam úgy instruálni, hogy miket csináljon, hogy leszerelje őket)

Ha te nem minőségi helyről hozod el, akkor a kiskutya szocializációja is necces, hiányos lehet. Amit hozzáértés nélkül, nehezen fogsz kezelni.

Egy szó mint száz, én később hoznék kutyát. Amúgy is azt szokták mondani, hogy vagy a gyerek, vagy a kutya legyen 3 éves mikor összekerülnek. Ez egy amolyan ökölszabály.

2022. szept. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!