Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyivel kerül többe az...

Mennyivel kerül többe az életetek egy második gyerekkel?

Figyelt kérdés
Van egy gyermekünk, gondolkodunk a tesón. Azonban a jelenlegi gazdasági helyzetben kicsit aggódok, hogy merjünk-e belevágni. Tudnátok segíteni? Köszönöm szépen!

2022. szept. 8. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Négyszer annyiba. Második gyerekünk oxigénhiánnyal született, havi 100 felett van a fejlesztése úgy, hogy minden állami ingyenes lehetőséget is kihasználunk, de az kevés.

Első iszsz anyatejes volt, alig került valamibe. Most csak a spéci tápszer támogatva 40.

2022. szept. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idősen? Babakorban a legkevesebb, de aztán megnő ám....
2022. szept. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

Az elsőre mennyit költesz?! Hozzávetőleg ugyan annyi lesz a 2.is.

Nem hatványozódik, vagy ilyesmi

2022. szept. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Egy-másfél éves koráig szinte semmibe se kerül egy anyatejes gyerek. Ami minimálisat eszik HT során az még semmi. Néhány apróság lehet amiből újat veszel, de sokmindent örökölhet a tesótól. A pelenka, popsitörlőt kijön a családi pótlékból. Ha viszont fejlesztés kell neki, na, az sokba kerül.
2022. szept. 9. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Ha egyáltalán felmerül a kérdés, akkor túl sokba ahhoz, hogy bevállald
2022. szept. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is az jutott. Eszembe. Ha már ezen gondolkodni kell, akkor azt a gyereket kár eröltetni
2022. szept. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem sokkal lesz kevesebb kiadásod egy rövid ideig :)

Ha félretetted a kisruhákat és használhatóak, azzal sokat spórolsz szerintem. (Bundazsák, overál, kiscsizmák, ezek a drágább ruhadarabok, simán ráadnám a kicsire is évek múltán is)

Ha egyneműek persze több kisruhát tudsz használni a nagytesóról. De tudjuk, használtan is ki lehet fogni jó minőségű babaruhát, csomagokat.

Kiságy, babakocsi, mérleg, kád, meleg takarók, etetőszék, ha ezek is megmaradtak, alig kell venni valamit (max higienia miatt új ágynemű, pelenkázólap) de ez csak a kezdőszett

Pelenka, tápszer biztos drágább lett, de mindig vannak akciók, kuponok.

Nekem megmaradtak a kanalak, tányérok, de tényleg ezek fillérek az egészhez viszonyítva.

Oltásokról te tudsz nyilatkozni, vállaljátoka-e a fizetős oltásokat


Ha Sztk alapon jársz orvoshoz, nem kell sok kiadással számolni

Ha 3-4 hetente magánnőgyógyászhoz mész, az persze húzós

Ugyanígy a szülés ügyeleten vagy magánkórházban…


(Engem biztos nem az anyagi helyzetem befolyásolna hogy újabb gyereket vállaljak)

Ennyi erővel tedd fel a kérdést, ha iskolás lesz a nagy és egyszer focizni, egyszer úszni, utána lovagolni szeretne, miből biztosítod az edzések árát, a felszerelést? És akkor nem beszélek nyári táborokról, különórákról, most épp mi a menő játék/ruha/sulitáska/cipő mizériáról, mert lesz az a korszak, amikor nem anya nem jó a pepco nem tetszik az olcsóbb, csak a Nike vagy Dorkot vedd (nem az ár miat, csak mert tényleg az tetszik), 2 hónap múlva meg szétrúgja vagy elhagyja az osztálykiránduláson :D

Fizetős az oviban, suliban a menza

Rengeteg pluszt kér be az ovi is már (benti cipő, váltóruhák, ágynemű, tornaruha, udvarra cipő, kabát…)

Amíg otthon voltam vele alig kellett ruha, vigyáztunk az étkezéseknél, nem öntögette le magát, reggel felöltöztettem, estig abban volt. Oviban meg vagy napi 2x is átöltöztették.

2022. szept. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!