Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért fél mindenki a szexuális...

Miért fél mindenki a szexuális neveléstől?

Figyelt kérdés
A szülők dobják a labdát az iskolának, az iskola a szülőknek, úgy tűnik, senki sem akar ezzel foglalkozni, pedig fontos lenne, sok múlik rajta.

2022. szept. 25. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Mert maga a szülő is tabunak, szégyellnivalónak érzi.

Én is ilyen családban nőttem fel, igaz, anyukám megoldotta azzal, hogy elöl hagyott ilyen könyveket, amiket persze megnéztem.


Én viszont mindig bizalomteljes kapcsolatra törekedtem a gyerekeimmel, és amikor kérdeztek, az ő szintjükön mindig válaszoltam.


Minden hasonló helyzetben levő szülőnek üzenem: csak belekezdeni nehéz, aztán már megy. És utána az ember tökre örül magának, hogy nem pattintotta le az érdeklődő gyerekét. :-)

2022. szept. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nagyobb gond, ha a szülők nem dobálják a labdát, hanem késsel kiszúrják és kvázi megakadályozzák, hogy bárhol is felvilágosítást kapjon a gyerek, mert "ha nem tudja, nem csinálja" mantrával lezárják a kérdést.

Az sem segít, hogy a diákok végigröhögik a felvilágosítást, amint meglátnak egy rajzolt nemiszervet vagy egy óvszert...

Nekem szerencsém volt, anyám nem kezelte tabunak a témát, sőt életem első óvszerét is ő vette meg, hogy inkább legyen nálam biztos, ami biztos. Nem fél a menstruációról beszélni, vagy bármiről, ha kérdésem volt.

Én is hasonlóan teszek majd a gyerekeimmel, és remélem erre még egy normális iskolai felvilágosítás is rájön, de azért nem alapoznék arra, hogy majd a suli megoldja nekem ezt a témakört...

2022. szept. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Két kiskamasz szülőjeként azt gondolom, hogy ebbe nem kell "belekezdeni". Én is agyaltam sokat ezen a kérdésen, amikor picik voltak, hogy majd hogyan és mikor világosítsam fel őket, de szerencsére sikerült olyan bizalmas kapcsolatot kiépíteni velük, hogy mindent a lehető legtermészetesebben meg mernek kérdezni. De olyanokat is, amit nekem álmomban nem jutott volna eszembe. Soha nem kellett pirulni, meg nagy beszélgetésekre leülni, teljesen természetesen alakultak ezek a dolgok maguktól.

Pedig nem vagyunk amúgy ezen a téren egy különösebben laza család, tehát pl. soha nem cseréltem előttük tampont, igyekeztem kikerülni, hogy utánam jöjjenek a vécén, nem szoktunk egymás előtt meztelenkedni, ilyenek. De ettől még tudják, hogy nincs olyan kérdés, amit ne tehetnének fel, se olyan téma, amiről ne lehetne itthon beszélni, nem csak a szexszel, hanem bármi egyéb "kínos" témával kapcsolatban.

2022. szept. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akinek nagyon "ciki" erről beszélni, vegyen egy korosztálynak szóló felvilágosító könyvet, az is milliószor jobb mintha teljesen tabu a téma...
2022. szept. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem nehez, soha nem kezeltem tabukent, eletkornak megfeleloen adtam es adom is at az infot. Jobban is orulok, hogy tolem halljak.
2022. szept. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem félek tőle, szívesen válaszolok a kérdéseire. Melyik részétől kellene félnem? Már csak azért is inkább tőlem kérdezzen, mert az iskolai felvilágosítás eléggé "technikai" jellegű, szerintem nem csak erre kellene figyelni. Nemcsak szexuális felvilágosítást kellene tartani, hanem "érzelmit" is.
2022. szept. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Nemcsak szexuális felvilágosítást kellene tartani, hanem "érzelmit" is."

Bizony! És ezt mennyire meg se említik sokan, még azok közül sem, akik a technikai részéről nagyon is hajlandóak felvilágosítani a gyereküket. Pedig ugyanolyan nagy hangsúlyt kéne, hogy kapjon a lelki része is, mint a fizikai!

2022. szept. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ti a lelki részébe miket terveztek mondani, vagy miket mondtatok, ha már annyi idős a gyerek? Kisebb gyerekeknél hogy lehet ezt elkezdeni lebutított formában?
2022. szept. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát például olyat, hogy ha valakit szeretsz, az azt jelenti, hogy jókat kell gondolni róla, és azt ki kell mutatni. Ha valakiről nem tudsz jókat gondolni, akkor ne erőltesd a barátkozást, mert úgyse lesz jó vége. Meg ilyen alap dolgokat. Amiket sok mindenki megtanult óvodában, de sok mindenki meg nem.
2022. szept. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!