Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyereketek el fog szerintete...

A gyereketek el fog szerintetek majd kulfoldre koltozni? Ezt figyelembe vettetek a nevadaskor?

Figyelt kérdés
Nem is kell feltetlenul ugye messzire menni, mehet akar Ausztriaba is. Ti mire szamitotok, hogyan keszultok? Gondoltatok erre mar akar a nevadasnal, hogy kulfoldon is tudja majd a nevet konnyen hasznalni? (Legalabb a keresztnevet, ha adott esetben a vezeteknevet nem is).

2022. szept. 25. 20:08
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
72%

Igen. Olyan nevet kerestünk ami nemzetközi, de itthon is teljesen elfogadott.

Most már azt is tudom, hogy jól tettük, mert úgy néz ki, olyan szamát választott amivel, ha nem is költözik ki, sokat fog utazni.

2022. szept. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
79%

Már évek óta külföldön éltünk amikor megszületett, mégsem a németek kedve szerint választottunk nevet, hanem olyat adtunk neki, ami nekünk tetszik.

Nekem is kiejthetetlen nevem van, mégsem volt itt belőle soha problémám. Szerintem a gyerek is túl fogja élni.

2022. szept. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
87%

Nem. Férjemnek pl: abszolút kimondható, alig különböző nemzetközi változattal rendelkező neve van, mégis folyton rosszul ejtik. Akkor minek?

Az én nevemnek nincs párja, mégis hasonló "sikerrel" ejtik ki, mint a férjemét. Akkor nem mindegy?

Egyébként lányomnak könnyű, fiamnak nehezebb neve van. De nem ezen fog múlni.

2022. szept. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
79%

Nem, nem vagyunk megfelelési kényszeresek, és a gyerekünket sem neveljük erre.

Pl. Nagy-Britannia tele van ázsiai és afrikai bevándorlókkal. Nos, őket sem Willamnek meg Johnnak hívják.

2022. szept. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
77%
Valamily szinten igen. Legalábbis kint ne jelentsen semmi sértőt a név, vagy ne legyen kellemetlen neki.
2022. szept. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
86%
Nem. Hülyét kapok ettől, hogy minden külföldit fogyatékosnak kell nézni. Aki fontos, annak megjegyzik és kimondják a nevét, legfeljebb nem úgy, mint a magyarok. Kétlem, hogy belehalna, ha nem tökéletes kiejtéssel mondják. Aki meg nem számít, annak én se jegyzem meg, hiába magyar. Na, ugyanígy megy mindenhol. Ha meg akkora probléma ez neki, akkor majd választ magának egy nemzetközi nevet, amin szólíthatjak, mint ahogy itthon az ázsiaiaknál pl.bevált szokás.
2022. szept. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
93%

Ugyanúgy vagyunk vele, mint a 2. válaszoló.

Csak túl fogja élni, ha néha elírják a nevét :)

2022. szept. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
62%
Dávid és Bianka a gyerekeink. Igen, számítunk rá, hogy külföldön próbálnak szerencsét. Ezeknél a neveknél úgy gondoltunk, hogy tudják majd használni külföldön. Nem furcsa itthon, nem lesz furcsa külföldön. Ugye annyiban "magyarabb", hogy máshogy írjuk a külföldi változathoz képest. Illetve Dávidból lehet majd "dévid", de szerintünk ez nem nagy különbség. (Nekem például nagy különbség a György-George vagy Orsolya-Ursula.)
2022. szept. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
92%
Az èn gyerekem ha külföldre megy is magyar marad, tudni fog beszélni az anyanyelvén és büszke lesz a vezetéknevére és a családja történetére. Na jó az utolsóban csak reménykedem. Amúgy elég sok helyen éltem már huzamosabb ideig. Még Seoulban is ki tudták mondani a nevem..kicsit furàn, de megszoktam.. Èn mondjuk nem az övékét, de az már más kérdés..
2022. szept. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
91%

Igen számítok arra h külföldre mennek.

Nem, nem úgy adtuk a nevüket.

Egyébként már a vezetéknevünk is olyan amiben "ö" és "ü" betű is van.

Itthon is megbirkózunk a külföldi nevekkel. Nem hinném h ebből lenne külföldön gondjuk.

2022. szept. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!