Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mások férje is fanyalog, ha...

Mások férje is fanyalog, ha orvosi vizsgálatra kell vinni a gyereket?

Figyelt kérdés

Van egy koraszülött kislányunk, akit sajnos heti szinten vinni kell vagy tornára, vagy pedig valamilyen kontrollra, orvosi vizsgálatra. Mivel falun lakunk, ezért ezek mind egy órányi útra vannak kB. Nem tudok vezetni, így férjemmel megyünk kocsival. Csakhogy ő sajnos mindig fanyalog, hogy megint menni kell, minek vegzálják folyton a kislányt, a torna is minek, stb. Mondtam neki, hogy jobb a megelőzés, minthogy későn vegyék észre, ha gond van, illetve a torna is nagyon fontos, hiszen kislányunknak agyvérzése is volt. De egyszeruen hiába magyarázom neki, hogy ez fontos, a kislany érdeke, csak a fanyalgás megy. Kora utógondozasra már nem is járunk, mert azt még végképp feleslgesnek tartja. Múltkor a szemészet maradt ki, igaz nincs gond, de kontrollra vissza kell néha menni. Ma kaptunk új idpontot, de ebből is veszekedés lett. Ő nem kér több szabit, elege van, nincs a kislanynak semmi baja, ne vigyük sehova. Ugyhogy most majd apumat kérjük meg, hogy vigyen el minket..

Egyszeruen nem értem, miért kell ezt magyarázni, hogy miért szükséges egy kontroll vagy egy torna. Már bele fáradok én is a veszekedésbe, de az én lelkiismeretem nem bírja el, hogy ne vigyem.

Meg értem persze, hogy minden szabad napján szinte vizsgálatra visszük, de muszáj.

Vagy van, akik nem járnak lesz ami lesz?



2022. szept. 28. 14:51
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem picit légy mégertobb vele. Te vagy a társa, biztos nehezen éli meg ezt az időszakot. Az sem segít, hogy csak neki van jogosítványa. Mondd el neki, hogy neked is nehéz, nem egyedül van a helyzetben, de ezek nagyon fontos vizsgálatok. Szegény érezheti úgy, hogy sosem lesz vége. Emberből vagyunk, ő is bele fáradhat. Légy megértő 💓
2022. szept. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
91%

Taxizással? 50%-ban az ő gyereke, aki agyvérzéssel született és orvosi vizsgálatokra van szüksége.

Anyuka vajon mivel tölti a szabadidejét? Gondozza a gyereket, főz-mos-takarít.

2022. szept. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
95%
Nem, az én párom beviszi akár nélkülem is, ha kell (mert én a másikkal vagyok épp), de nem is kell ennyi helyre vinni. Szerintem is légy türelmesebb vele, beszélgess vele. Sok dologgal próbálkozhatsz, amitől megnyílik, könnyebb lesz neki. Talán csak nem akarja "betegnek" tudni a gyermekét.
2022. szept. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Mondtam neki, hogy én is itthon lennék legszivesebben.
2022. szept. 28. 15:46
 5/36 anonim ***** válasza:
81%

Tedd le a jogsit, és menj ahova jónak látod.

Most azért gondoljunk bele, hogy mindennel együtt van mondjuk 28 napja, abból felével rendelkezik, 14, ha minden hónapban csak 1 ilyen van, elment az összes szabija.

Tök jó, hogy mindent megteszel és vidd is kontrollra, gyógytornára, mindenhova, csak lásd a másik oldalt is.

Hogy válaszoljak a kérdésre, én is vittem dévényre, csípőszűrésre, ahova kellett, és a férjem nem fanyalgott, sőt bíztatott. Mert neki nem kellett a szabadsagait erre elszórni.

2022. szept. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
78%

"Menj busszal"


Pici gyerekkel nagy élmény a buszozás! Főleg,ha kocsival 1 óra az út,akkor busszal még több. Meg várakozni a buszra,meg esetleg csatlakozásra. Fél nap az utazással menne el valószínűleg.....

2022. szept. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
73%

Mire legyen a kérdező megértő?


Hát mi mivel egy olaszos család vagyunk, biztos nem úszná meg beszélgetésekkel, kiosztanám, mint szódás a lovát.

2022. szept. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
88%

"...a szabadsagait erre elszórni."


No komment!


Ide tényleg mentálisan beteg emberek írogatnak.

2022. szept. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
40%

7!


Lehet jogosítványt is szerezni. Akkor is tudta, hogy messze van minden, amikor a gyereket vállalta. Ő otthon van vele cseden/gyeden, apuka dolgozik.

2022. szept. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
90%
Kérdezö: ha a párod ennyire nem partner, akkor HÍVJ TAXIT és vidd azzal a gyereket. Akkor neki nem kell semmit tennie, ha meg reklamál, akkor elmeséled neki, hogy a gyerekkel el kell oda jutni valahogy, ha neki nem tetszik, akkor megoldod másként
2022. szept. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!