Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A baba/kisgyerek gondozása +...

A baba/kisgyerek gondozása + háztartás kizárólag a nő feladata, ezért van szabadságon?

Figyelt kérdés
A férfi csak alkalmilag besegít, ha megkérik rá és pont ráér?

2022. szept. 29. 21:58
A kérdező szavazást indított:
A gondozás+háztartás vezetése kizárólag az anya felelőssége, az apa segíthet, de nem kell részt vállalnia belőle.
A gyermekgondozás kizárólag az anya felelőssége, de a háztartási munkákat meg kell osztani.
A háztartási munka kizárólag a nő felelőssége, de a gyermekgondozást meg kell osztani.
A gyermekgondozás+háztartás vezetése közös felelősség, feladat, mindkét fél részvételével
153 szavazat
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
93%

Kőkorszaki bunkóknál igen, egyébként meg nem.

Ha az anyáé lenne minden, akkor az 24 órás embertelen műszakot jelentene. A csedet/gyedet sem annyira kapja.

Két ember kell egy gyerek megcsinálásához, kettő kell a felneveléséhez is.

Az anya dolga annyi, hogy napközben amikor egyedül van, ellássa a gyereket. Onnan pedig hogy apuka hazajön, közösen végzendő meló.

A háztartás meg: nem hotelben lakik a férj, nyilván tennie kell érte. Hogy mennyit? Megbeszélés kérdése. Nyilván míg anyuci otthon van, többre van ideje, de sz normáliséknál nem azt jelenti, hogy apucinak csak a tökvakarás marad

2022. szept. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
93%

Az anya azért van otthon a gyerekkel, hogy a gyereket gondozza ADDIG, amíg az apa nincs otthon, neki EZ a munkája, és ez már több, mint 8 óra, amennyi a hivatalos munkaidö.

A háztartás vezetése továbbra is közös feladat, ahogy az apa hazaérkezése után a gyerek ellátása is.

2022. szept. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
22%
Van egy vállalkozásunk és mellette egy családi gazdaságunk. Ugye nem gondoljátok hogy este 9-kor még oda állítom mososgatni amikor én itthon vagyok? Értem én hogy munkamegosztás meg blabla de szerintem reggel 5-től este 6-9-ig elég kemény műszak minden nap.
2022. szept. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
16%

Az utolsó válasz a helyes, tehát a gyermek gondozása, és a háztartás, mind-mind közös felelősség.


De! Az apának kötelességei vannak, jogai viszont nincsenek. Nem szólhat bele alapvető dolgokba, pl hogy a saját kiságyába vagy a szülők között aludjon a gyerek, hogy kapjon e cumit, stb. Ezeket az anya dönti el, mert ő van többet a babával.

2022. szept. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
76%
Közös feladat, de számomra mondjuk az volt a természetes, hogy amíg otthon voltam, akkor többnyire én csináltam meg mindent, hogy mire a férjem hazaér, addigra már csak babázni és együtt lenni kelljen.
2022. szept. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
60%

Férjem vállalkozó, reggel 7kor elmegy itthonról, este 7 körül ér haza. Ha akkor neki kellene állnia teregetni és mosogatni vagy egyéb hazimunkának az én pofámról égne le a bőr, mivel egész nap itthon voltam. A 2 éves kisfiam mellett mindent el tudok végezni , mikor ő hazaér, a gyerekekkel kell csak foglalkoznia és velem. Hétvégente teszi ő is a dolgát, az udvaron, ház körül, házon és a gyerekekkel is tölt időt.

Mikor a pici még nem.volt meg és dolgoztam, megintcsak én csináltam a háztartást, mert én 3 körül hazaértem, szóval több időm volt itthon. Nyilván ahol a férj és feleség is mondjuk 4kor hazaér nem várható el,hogy míg apuka a heréit vakarja sörrel a kezében a tv előtt, addig a nő főzzön, takarítson, stb. De nálunk nem ilyen a felállás. Nem lehet szerintem általánosítani, minden család egyedi, más más körülményekkel.

2022. szept. 30. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
26%
Az anya azért van cseden/gyeden/gyesen, hogy a gyereket ellássa, felugyelje, gondozza. Ezért kapja az adott jövedelmet. Apuka meg dolgozik a munkahelyen, azért kapja a pénzt. Van gyerekem, tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy mivel jár, így engem nem lehet megvezetni azzal, hogy egész nap nem jut idő a haztartasra akármekkora gyerek mellett és azzal meg kell várni apukát.
2022. szept. 30. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom,hogy az az ideális,ha közösen,mindenki kiveszi a részét valamilyen szinten mindenből.Nyilván ez megbeszélés kérdése is.Nálunk például én csinálom bent a több házimunkát,a férjem meg az udvart rendezi.De ez nem jelenti azt,hogy ő ne mosogatna el,ha úgy alakul vagy én se csinálnék meg valamit kint,amit épp kell.Nálunk ez így működött akkor is,mikor még nem volt gyerekünk és most is,mikor már van.

A gyereknevelés kicsit másabb dolog,én most 27 hetes terhesen vagyok itthon a 2 éves kisfiammal.Nyilván én vagyok vele többet,de a férjem is rendszeresen elviszi biciklizni vagy ki az udvarra vagy csak úgy játszik vele bent munka után,mert van igénye arra,hogy foglalkozzon a gyerekével és szerencsére a munkaideje is engedi.Így ilyenkor én is tudok pihenni kicsit vagy bepótolni a házimunkát,amit napközben nem tudtam megcsinálni,épp mikor hogy hozza a helyzet.

2022. szept. 30. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
86%

3-6-7..

Tipikusan ők azok, akik csak azután jönnek rá, hogy a rendszerük kudarc, miután a gyerek már közösségbe jár és ők is dolgoznak. Akkor esik le, hogy minden rájuk szakadt és a kinyalt valagú férj még a szennyesével se talál bele a tartóba, a gyereket pedig meg se ismeri. Nem tudom sajnálni őket

2022. szept. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
33%

9!


Engem nem kell sajnálni. Ha menne az értő olvasas, akkor leesne, hogy konkrétan a kérdésre válaszoltam, ami a nő szabadság alatti feladatát firtatja. Ha dolgozik, akkor evidens a munkamegosztás.

2022. szept. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!