Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért mondják azt, hogy...

Miért mondják azt, hogy biztos baj van a kapcsolatommal, amiért így vélekedek a gyerekvállalásról?

Figyelt kérdés

25 és 26 évesek vagyunk, 4 éve együtt, 1 éve közös háztartásban élünk.

Amikor ismerősök, család között szóba jön a gyerek téma, mindig meglepődök, hogy engem erről kérdeznek, mert szerintem én nem tartok ott az életben, meg el sem tudnám képzelni, hogy most anya legyek.

Ezeket amúgy ilyenkor el is mondom, hogy nem tudom elképzelni még magamat anyaként.

Ilyenkor szokott az jönni, hogy de mire várunk? Dolgozunk, régóta együtt vagyunk stb.

Mindig azzal csesztetnek; hogy nem a megfelelő emberrel vagyok. De én meg nem tudom elképzelni az életemet mással, sőt, van bennem egy érzés, hogy a jövőben szeretnék tőle gyereket.

Szerintetek ez normális? Törvényszerű lenne gyerekre vágyni, ha olyan emberrel vagyok évek óta, aki megfelelő?


2022. szept. 30. 14:04
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Elég hülye mentalitás az ismerősök részéről.


Ne aggódj, még 10-15 év múlva se lenne késő, teljesen oké ez így.

2022. szept. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
24 évesen jöttünk össze 29 éves koromig eszembe sem jutott a gyerek. Aki ilyen tapló kérdéseket tesz fel attól kérdezd meg, hogy fizeti-e a magánorvost, magánkórházat, babakelengyét, pelenkát, tápszert, fociedzést, angolórát, jön-e hozzátok minden nap takarítani, főzni, mert ha nem, akkor fogja be a pofáját és hagyja, hogy te döntsd el ezt a kérdést.
2022. szept. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Fiatalok vagyok. Ráértek. Nincs ezzel semmi gond. Mi már 7 éve voltunk házasok, és több, mint 10 éve voltunk együtt, mikor úgy éreztük, hogy eljött az ideje a gyerekvállalásnak. Tőlünk is kérdezgették, de nem törődtünk vele.
2022. szept. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Akkor megnyugodtam, hogy nem én vagyok ufo. De teljesen igazatok van.

Pályakezdők vagyunk, albiban élünk, most spórolni és utazgatni szeretnénk, aztán én a 30-as éveim elejére tervezem a családot, de majd az idő eldönti. Lehet, hogy előbb, lehet hogy később lesz. De most még nem akarok babázni.

2022. szept. 30. 14:23
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
Semmi közük hozzá. Ennyi.
2022. szept. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%
Az ilyen ismerősöket gyorsan le kell építeni. Olyanokkal barátkozz, akik elfogadják és tiszteltben tartják mások döntéseit.
2022. szept. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én karrier építés miatt 36 évesen szültem, nem bántam meg. 10 éve vagyunk együtt ebből 7 év házasság, kitudtuk magunkat élni és most babázhatunk is, ez így jó nekem.
2022. szept. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Vannak emberek, akik nem látnak túl ezen a "járás-összeköltözés-házasság-gyerek" idővonalon, ami számukra azt jelenti, hogy ennek a 4 állomásnak kb. 2 éven belül le kell zajlania. Az ő kapcsolatuk rég kif*ngik, mire a gyerek óvodába megy, mert 1-2 éves kapcsolatban már nem tudnak mit kezdeni magukkal, ha nem jön a következő nagy lépés.

Ezért néznek titeket ufóknak. Valakinek a ti 4 évetekbe belefért volna 1 házasság, 2 gyerek, 1 válás és egy újabb "komoly" kapcsolat, úton lévő következő gyerekkel.

2022. szept. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!