Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! "Túlélési" praktikák...

Anyukák! "Túlélési" praktikák kevés alvás ellen?

Figyelt kérdés
Kinek, mi vált be? 1 hetes babám szépen eszik 3-4 óránként, így sosem tudok aludni 3 órát sem egyben, átlag 1-1,5 óra sikerül, akkor már jó vagyok. ISZSZ-es a pici, a mellszívó csak jövőhéten jön meg, így csak én tudom etetni. Elalvással is gondom van, mert van, hogy olyan nehezen megy, hogy olykor fél órát sikerül max aludni. 😅 Jó lenne egy picit kevésbé zombi lenni néha.
2022. okt. 3. 07:51
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az vált be a leginkább, hogy amikor elalszik a baba, egyböl lefekszem én is, mégha csak 15-20 perc is, a nap végére azért csak összejön valamennyi, sokkal kevésbé volt fárasztó, mintha csak az éjszakai alvással akartam volna pihenni.
2022. okt. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
93%
Huh, na ettől most PTSD-m lett, nagyon gáz az eleje, amikor még éjjel is kelnek 3 óránként enni. Sokszor én is mire vissza tudtam aludni, már kelt megint, mert hiába voltam hulla, ha bebootolt az agyam, elkezdtem gondolkodni, akkor lőttek az alvásnak. És én még nem is szólhatok egy szót sem, mert kaja után 1 perc alatt és 1 hang nélkül visszaaludt mindkét gyerekem a saját ágyában éjjel, ez sem minden babával ilyen egyszerű. Szerintem ezt csak túlélni lehet, nappal feküdj le ha ő is alszik, de persze ez is csak addig járható, amíg egyedüli gyerek... Meg ha más nem, hétvégente apukát is be lehet ám fogni 1-1 napokra, hogy te pihenhess. Nem feltétlenül éjszaka, hisz megszoptatni csak te tudod, de nap közben, amikor éppen nem éhes, lehet vele nyugodtan ő is. Aztán idővel egyre hosszabbakat fog éjjel aludni.
2022. okt. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
92%

Próbálkoztam sok mindennel, de csak az apja tudott segíteni.


Ha megjön a szívó, szépen fejsz le eleget, hogy mikor bevonulsz pihenni, akkor ő megeteti.

2022. okt. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
54%

8 hónapos a babám és óránként kel... úgy, hogy napközben már nincs az h óránként elalszik másfél órára...

Ez rosszabb :D

Addig amíg lehet, próbálj meg egész nap ágyban lenni a babával.

Úgy rendezzétek a lakást, hogy abban a helyiségben létezz ahol az ágy van vagy egy ágykanapé ami mindig nyitva van.

Kizárólag fekve szoptass, nézz tévét vagy ha nem szeretnéd h a kicsi hallja, akkor fülessel tabletet (most megéri előfizetni netflixre vagy hbo maxra).

Ha szeretnél rendet rakni vagy ezt azt megcsinálni, akkor tegyed amikor a férjed hazaér és átveszi a babát, de max egy órát foglalkozz ezekkel, egyébként fekvő helyzetben legyél egész nap.

Ha nem is alszol el, a fekvés nagyon sokat segít.

Én így kb ember maradtam és sok programra el tudtunk menni és heti néhányszor 1-2 órát sétáltam a kicsivel.

2022. okt. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
38%
Fekve szoptatás holt fáradtan nem biztonságos.
2022. okt. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Együtt feküdtem a babával, föl se kellett kelni a szoptatáshoz. Így teljesen kipihent voltam. (Sajnos csak első gyereknél működik.)


Ha most holtfáradtan félsz, hogy rágurulsz, először legyen ott (ébren) a férjed is. Sőt: te fekszel, ő meg odahozza a babát, ha szoptatni kell. Aztán elviszi.

2022. okt. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
87%

Nekem babafészekben alszik mellettem. Ha felkel, akkor “bemászok” mellé. Bármilyen fáradt is vagyok, az annyira nyom, hogy nem

tudok úgy elaludni :D szóval nem

nyomom össze, gurulok rá, de felkelni se kell. Ha visszaaludt csak kigurulok mellőle.

2022. okt. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
A kialvatlanság meg… hát ahhoz én csak hozzászoktam. Az első 4 hét piszok nehéz volt, sokat sírtam a fáradtságtól. Ma már kimegyek enni is az éjszaka közepén ha visszaaludt.
2022. okt. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
66%

Ha annyira fáradt valaki, hogy nem biztonságos a fekve szoptatás, akkor ülve se lesz az.... aki ennyire fáradt az ülve is elalszik és akkor a gyerek kiesik a kezéből...

De egyébként ha nincs valaki bedrogozva akkor nem fog ráfeküdni a babájára. Később kell legurulásvédő az ágyra, de amíg csak fekszik a baba, addig az anya nem fog kárt tenni benne.

A természet úgy tálalta ki, hogy az anya ne ölje meg álmában a gyerekét.

Ha meg nincs talpon egész nap, fekve szoptat és kb. folyton fekszik, akkor nem lesz annyira hulla, hogy bármi baj legyen.

2022. okt. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, ment a zöld mindre. :)
2022. okt. 3. 11:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!