Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Annak van igaza aki szerint...

Annak van igaza aki szerint nem érdemes várni a gyerekvállalással, vagy annak aki szerint csak biztos alapra lehet gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Mondják nekem hogy így meg úgy lett 3 gyerek albérletbe, mégis felnevelték őket, a huszas éveik elején, 30 éve.

Megint más meg azt mondja hogy hülye aki így szül gyereket, betonbiztos alapok nélkül, szenvedéssel alapszabály hogy nem szülünk.


Szerintetek kinek van igaza?


2022. okt. 4. 00:16
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem mindenki máshogy csinálja és amíg nem putriba szüli valaki a gyereket, nincs jogunk ítélkezni.
2022. okt. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Mindkettőnek megvan a maga előnye. Fontos lenne egy jó szociális háló, támogatott bérlakások, hogy aki elszámolja magát, az se kerüljön utcára. Nem jó, hogy vagy kockáztatsz, vagy csak 30+ lehet gyereked.
2022. okt. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az igazság valahol a kettő között van.


Úgy gondolom, nem létezik tökéletes időpont/élethelyzet a gyerekvállalásra. Sajnos olyan időket élünk amikor a betonbiztos alap is egy pillanat alatt bizonytalanná válhat (pl. hiába van X összegű megtakarításunk, ha ilyen mértékű az infláció, a jól fizető munkahely megszűnhet, stb.)

Viszont az is igaz, hogy józan ésszel felmérhető egy szint, ahol már tényleg meggondolatlanság lenne gyereket vállalni (pl. Albérletben élünk és most lettünk munkanélküliek)


Úgy gondolom, minden párnak egyénileg tudnia kell felmérni, mik a lehetőségeik, megvan-e a számukra szükséges anyagi és egyéb biztonság, és ha van olyan tényező ami miatt nem "tökéletes" az élethelyzet, van-e törekvés/terv a változtatásra. És ha ezt mérlegelték, el tudják dönteni, hogy nekik érdemes lenne-e még várni a gyerekvállalással, vagy sem.

2022. okt. 4. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Ami szerintem még nagyon fontos, az a tágabb támogató családi háttér. Szerencsére ez nálunk mindkét oldalról megvolt, szülők, testvérek, akikre mindig lehet számítani. Akinek nincs hová mennie, kihez fordulnia gond esetén, annak azért jobban meg kell gondolnia.
2022. okt. 4. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Szerinted ugyanazok az igények a mai gyerekneveléshez, mint 30 éve?!


Semmi de SEMMI értelme összehasonlítani.

2022. okt. 4. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5, ki tudnád fejteni?
2022. okt. 4. 11:08
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Mi vartunk.

8 eve vagyunk egyutt, marciusba lesz 9.

A babank februarban fog megszuletni.

3 hazunk van, 1 kocsi, nincs hitel .

En 26 , parom 38 eves.

Igy nem kell aggodni semmilyen kiadason és a baba sem fog nelkulozni.

De mindenki ugy csinalja, ahogy o a legjobban erzi.

18 evesen en meg nem akartam szulni, de ugy erzem jobban is tettem:)

Most 26 eves fejjel sokkal osszeszedettebb és megfontoltabb vagyok.

Szerintem ez ,hogy fejben ott legyen egy anya fontosabb, mint a penz.

Nagyon sokat fejlodtunk egyutt a parommal és orulok, hogy ez a 8 év kettesben telt el, es ha lehetne maskor is igy csinalnam.

2022. okt. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha van segito csaladi hatter, akkor az elso verzio eletszerubb

Aki arra var hogy minden meglegyen az 40 evesen fogja az elsot szulni, annak meg tobb hatranya van mint elonye barki barmit mond.

En 21 evesen szultem, nem sok segitsegem van, de igy se cserelnek a 40esekkel.

2022. okt. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
61%
Kellenek a biztos alapok, bár ez mindenkinél mást jelenthet. Nyilván ha magánkórházban akarsz szülni, magánegészségy, magániskola, és utána még egyetemre is akarod járatni a gyereked, akkor több pénz kell, mintha mindenben az államra hagyatkozol, és esetleg még komolyabb végzettséget se terveztek a gyereknek. És egy albérlet nem feltételenül jelent létbizonytalanságot. Én nem szülnék a bizonytalanságba, ha nem sikerülne összeszedni magam, nem szülnék egyáltalán, mivel az még mindig jobb, mint a nagy semmire fel gyereket csinálni a nyakamra.
2022. okt. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!