Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rossz anya vagyok? Egyszerűen...

Rossz anya vagyok? Egyszerűen ezt már nem tudom megoldani.

Figyelt kérdés

Egyedül nevelem iskolás és ovis korú gyerekemet. Az apjuk már hónapok óta nem jelentkezett. Gyerektartást nem fizet, végrehajtást kértem még augusztusban, de még mindig semmi eredmény. Valószínűleg nem is lesz, mivel feketén dolgozik, ingatlan, autó, semmi nincs a néven.

Eddig is nehéz volt anyagilag, de most a kisebbiket tsmt tornára kell hordani. Pár hónapig otthoni torna, utána csoportosra, heti 2-szer. Ez anyagilag nem már nem fér bele, 50 km-t kellene utazni oda-vissza + a fejlesztés ára.

Nagyon rossz szülőnek érzem magam, fogalmam sincs, hogy fogom ezt anyagilag megoldani.


2022. okt. 12. 14:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vagy rossz anya. Annyit tudok csak mondani, hogy legjobb tudomásom szerint van rá mód, hogy az állam megelőlegezze a gyerektartást. Talán 3 évre. Utána a kedves apukától vagy letiltják, vagy ha nincs miből, akkor kopogtat nála a rendőrség. Az én apámnál így volt.

Ami az anyagiakat illeti, vannak olyan alapítványok, akikhez fordulhatsz. A facebookon magam is rendszeresen támogatok kezelésre szoruló gyermekeket. Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültetek.

2022. okt. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
28%

Ezen ne aggodj, Mo.n tul van ez lihegve, ezek a tornak. Ha VALOBAN kellene, akkor a TB finanszirozna. Ha gond van, az orvos gyogytornaszhoz kuld, TB-re, ingyenes. Meg egy ujjficam utan is oda kuldik a felnottet, nyugodj meg, ha annyira kellene a gyereknek, kuldene ingyenesre az orvos. A gyogytornaszoknak nagyon kemeny foiskola van, 4 eves.

Ugyhogy ertenek hozza.


Sajnos nagy reszben ezek a magan tornak teljesen alaptalanok, es penzlehuzas a szuloktol.

Ha gond van, vidd orvoshoz, es ir ingyeneset.


Egy szinten egyedulallo anyuka, akinek szinten nem fizet az ex 😡

2022. okt. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%

Az állam megszokta előlegezni a gyerektartás összegét.

Amit tenni tudsz, az az h

1 összetarhálod a pénzt Facebookon, önkormányzat stb

2 eladod amid van

3 ha albérletben vagy keresel olcsóbbat

4 keresel jobban fizető munkát/ bedolgozásos melókat fő állás mellett

5 nem viszed a gyereket tornára

Kb ennyi jutott eszembe.

Sajnos nem jó kilátások mert egyik sem könnyű

2022. okt. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
A TSMT torna az egyik legnagyobb lehúzás. Nem éNe legyen bűntudatod, hogy nem viszed. A net tele van "fejlesztő" gyakorlatokkal, ha egyáltalán valóban szüksége van rá! Érintett vagyok a témában, szóval ne emészd magad ezen!
2022. okt. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Bűntudatom van, hogy mégis szükséges, és nem viszem.

Darabos mozgás, koordinációs zavar, bukfencnél merev nyak, kuszásnál nincs összhangban a kéz és láb, valamint mondóka közben nem ritmusosan tapsol. Ezeket mondta a tsmt terapeuta. Természetesen hozzátette, hogy nem az a célja, hogy minden gyerekre ráhúzzon valami problémát a pénz miatt...

2022. okt. 12. 15:08
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondanám, hogy alaptalan a TSMT-torna, viszont szerintem is túléli a gyerek nélküle. Én hordtam a fiamat évek óta, mert adhd-s. Neki is darabos a mozgása, hogy jobb lett-e? Jobb. De hogy amiatt-e vagy eleve érett volna magától, nem tudom. Egyébként nálunk az oviban nagycsoportban hívtak egy nőt, aki ilyesmivel foglalkozott, havi pár száz forintot kellett fizetni, és bárki járhatott. Szerintem nem maradtok le semmiről. Esetleg a védőnővel beszélj, hogy ő tud-e valami gyakorlatsort adni, nekem ő adott.
2022. okt. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%
Kerdezo, legtobbszor lehuzas az egesz. Nehogy emiatt buntudatod legyen. Ahogy irtak elottem, ha olyan fontos, van ingyenes gyogytorna, fizioterapia.
2022. okt. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nem pontoztam le senkit.

2022. okt. 12. 16:30
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nincs kódja a gyereknek, mert akkor önkormányzatnak biztosítania kell utazó fejlesztőt.
2022. okt. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

De tényleg ki mondta, hogy kéne hordani?

Btm-re nem mennek ki, ott a szülőnek kell hordani, de az elvileg ingyenes. Sni-re kimegy az utazó.

2022. okt. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!