Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen az élet kisgyerekekkel...

Milyen az élet kisgyerekekkel Ausztriában?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ausztriában élő anyukák, apukák válasza érdekelne elsősorban. Kíváncsi lennék, hogy milyen az élet családdal odakint, mennyire könnyű/nehéz megélni, mit szerettek, nem szerettek...főleg a gyerekekkel kapcsolatban. Ovi, iskola stb. Nagyon érlelődik bennünk a költözés Magyarországról, de persze félünk is. Tudom, hogy ott sincs ingyenpénz és mindenért meg kell küzdeni...a családom nagy része Fideszb.zi, ők azt hangoztatják, hogy itthon a legjobb, minek akarunk innen bárhová is elmenni, nem jobb Ausztria sem, sőőőőt....én ezt erősen kétlem.

Kérlek Titeket, negatív, pozitív tapasztalatot írjatok nyugodtan, minden érdekel, minden tájegység, falu/város, atomfizikus/eladó tapasztalatai stb.

Köszönöm szépen, ha megosztjátok a tapasztalataitokat!



2022. okt. 16. 14:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hoxan(van még ilyen?) volt egy nő, oda szokott rendszeresen írni az ausztriai életéről a családjáról.
2022. okt. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Függ attól mi a végzettségetek. Mindenesetre én azt javasolnám először apuka menjen ki, dolgozza be magát, aztán ha már neked is sikerül ott munkát találni csak akkor menjetek.
2022. okt. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Mi a szakmátok, mennyire beszélitek a nyelvet?


Nyelvtudás nélkül csak aljamelóra van kilátás.

2022. okt. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Mi nem bántuk meg. Én felsőfokon beszéltem németül amikor kiköltöztünk, férjem csak tanulta. Mindketten a szakmánkban helyezkedtünk el, de mi már előtte is itt dolgoztunk, csak ingáztunk akkor. Először még nem volt gyerekünk, béreltünk egy szép lakást Burgenlandban. Amikor terhes lettem (7 évre rá), simán egy pici hitellel vettünk egy házat Alsó-Ausztriában. Nekünk sokkal könnyebb itt, mint otthon, a nagy még csak ovis, de nagyon szereti, ráadásul magyar-német ajkú a csoportja. Suliról még nem tudok nyilatkozni, a nagyom még csak 3 éves. Nagyon fontos hogy tudj németül. Anélkül le sem tojnak, bunkók az osztrákok, de ez mindenhol így van.
2022. okt. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37%
Magyarországnál ezerszer jobb.
2022. okt. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

keres facebookon ilyen csoportot ,ott kėrdezhetsz nyugodtan .

de ezerszer jobb lesz nektek .

mi 2 ėve költöztünk ki németországba 3 gyerekel férjem tudott nėmetül ėn nem mėg is dolgozok azota is de tanulom folyamatosan németet.

ja és jobban élünk mint magyarorszågon.

2022. okt. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm Nektek!

Kedves 4es!az oviról tudnál mesélni? Van elég óvónéni? Mennyire zsúfoltak a csoportok?

Vannak e külön foglalkozások, ilyenek?

Nagyon köszönöm!

2022. okt. 17. 14:35
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia

Igen, van elég óvónő és asszisztens (dadus szerű) is. Az ovinak az utolsó éve kötelező (5 éves kortól), de ugyanúgy mint otthon 3 éves kortól el lehet kezdeni. Az étkezés fizetős, kb 60 euró, de nagyon finom. Itt is van minden, zene, tánc, tematikus hetek (pl Föld napja, Márton nap stb). A gyereken kívül semmit sem kell vinni (nem kell tisztasági csomag, gyümölcs, ez alap az oviban). Ami zavar, az az, hogy a sok muszlim gyerek miatt változtak az ünnepi szokások, nem szűntek meg, de nagyon keveset foglalkoznak vele.

2022. okt. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!