Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tetszik e valakinek a Zselyke...

Tetszik e valakinek a Zselyke név?

Figyelt kérdés
Tudom ez a név nem éppen nagy kedvenc itt, de mégis néhány embert hívnak így és bevallom nekem nagyon tetszik hiába van ez a -ke kicsinyítő dolog, ettől még felnőttként is helyt állna szerintem ugyanúgy minta Hajnalka, Boglárka is. Persze ízlés kérdése kinek milyen név tetszik de most kifejezetten a Zselyke névről kérdeznék. Még mielőtt lázba kapott volna, az előtt is tetszett nekem és olyan kis egyedinek tűnt. Ismertek e estleg Zselykéket és ők hogy viszonyulnak a nevükhöz? Van e olyan akinek tényleg tetszik ez a név és nem csak leszólni tudja? Hátrány ilyen névvel élni? Egyszerűen nagyon tetszik valamiért, sajnálom hogy itt ennyire nem kedvenc. Hallottam, hogy hasonlít a petrezselyem meg ilyenekhez de nekem valahogy nem ugrik be sose így elsőre, bár tény vannak ennél jobban kifigurázható nevek...Ki mit gondol róla? Akinek tetszik, neki hogy tetszik, így mint Zselyke vagy Zsejke?

2022. okt. 16. 20:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
Nekem kifejezetten nem tetszik, de biztos sokan vannak akiknek igen, hiszen elég népszerű név lett az utóbbi 10 évben.
2022. okt. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem tok jo nev.
2022. okt. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%
Nekem nem tetszik sajnos. Tényleg egy fűszernövény ugrik be róla (zsálya, petrezselyem). Pontos j-vel meg az az érzésem, hogy hibásan írták le. Ettől függetlenül vállalható név. Nemrég az én nevemről kérdeztek itt az oldalon, és sokan leszólták, én mégis szeretem :)
2022. okt. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek egyet, és az az érdekes vele kapcsolatban, hogy már 20 év körüli. Szóval még azelőtt lett Zselyke, hogy felkapott lett volna ez a név.
2022. okt. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
50%
Egyébként szerintem pontos j-vel jobban néz ki leírva.
2022. okt. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szép, csak tenyleg sok van belőle.
2022. okt. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
90%
Nem
2022. okt. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
70%
Nekem sem tetszik. Valamiért a petrezselyem jut róla eszembe, amit ugyan szeretek, de névnek nem szép.
2022. okt. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
69%
Nekem nem tetszik, egy korábbi kérdésnél a petrezselymet is én írtam. A Boglárka, Hajnalka sem tetszik.
2022. okt. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mivel csak kétszótagú és a "zsely" sem jelent semmit, nem hangzik annyira kicsinyítőképzősnek, mint a Hajnalka vagy az Eperke, vagy akár a Boglárka. Teljesen vállalható névnek gondolom, a hangzása is tetszik. Külföldön mondjuk megnehezíti a viselője dolgát.
2022. okt. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!