Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 45 évesen gyereket szeretnék,...

45 évesen gyereket szeretnék, de hogyan?

Figyelt kérdés
Nincs gyerekem, mert korábban soha nem akartam. De most már hónapok óta fogalalkoztat a gyerek gondolata, onnantól, hogy mi lenne ha lett volna/lenne eljutottam odáig, hogy most már konkrétan szeretnék egy kisbabát. De a feleségem már 43 éves, és ő már túl késeinek tartja. De én szeretnék akkor is egy gyereket. Mit tegyek?

2022. okt. 20. 13:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
81%

Beszélj a feleségeddel erről többet.

Illetve egy vizsgálatra elmehetnétek mindketten

2022. okt. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
43%
Miért nem beszélsz erről? 43 évesen még azért annyira nem késő.
2022. okt. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
76%
Inkább ne akarj. Eteted? Pelenkázod? Otthon maradsz gyesen? Csak mert lehet a nejed 45 évesen (mire összejönne a baba) nem azt akarja lejátszani, amit 10-20 éve kellett volna.
2022. okt. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
83%
Most ingyenes a Sims. Azt javasolnám, azzal nem teszed tönkre senkinek az életét.
2022. okt. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
91%

A feleséged amúgy szeretne, csak a kora miatt nem? Akkor eddig miért nem merült fel a téma?

Amúgy igaza van, az utolsó utáni pillanatban vagytok kb. Ha a feleségedet sikerül meggyőzni, akkor én is rögtön vizsgálatokkal indítanék, esetetekben nem éri meg hónapkat várni ezzel. De ha a feleséged nem szeretne gyereket, akkor mást nem tudsz tenni, csak beletörődni. És azért ha egy 40+ nőnek nincs gyereke, akkor gyaníthatóan nem is ez minden vágya.

2022. okt. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
61%
Én ilyen idős korban már nem vállalnék. Mire a gyerek 20 éves lesz addigra te 65.
2022. okt. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
97%

Az én egyik ismerősömék is hasonló cipőben voltak. A férfi idén lett 47, a párja 43 éves. Szinte ahogy eldöntötték, természetes úton össze is jött a baba, decemberre várják.

Bár azt ő is hozzátette, hogy ez isteni szerencse is, mert a baráti körükben többen, most 40+-san kezdtek el próbálkozni és szinte már mindenki lombikozik közülük, nem sok reménnyel.


Mindenképp minél előbb beszélj vele erről, ebben az esetben tényleg nincs több vesztegetni való időtök. Ha viszont ő nem akar, akkor sajnos nem sok mindent tudsz tenni...vagy szakítasz emiatt és új párt keresel vagy elfogadod a döntését és beletörődsz.

2022. okt. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Ő amúgy sem akar.
2022. okt. 20. 13:41
 9/28 anonim ***** válasza:
46%
Nem most kell kitalalni a kapuzarasi panik miatt, volt gyereket csinalni vagy 20 eved. A sajat onzoseged miatt amugy jol kibasznal a gyerekkel is, lennel vagy 47, mire megszuletik, a feleseged pelenkazhatja, aztan majd 20 evesen te ot, vagy ezt hogy gondolod? Mar ha ugye egeszseges lesz, mert itt mar nagyobb az eselye a down szindromanak is. Ha veletlenul beteg lenne akkor az ugye megint csak a te onzoseged miatt lenne, mert neked hirtelen kell egy kolok, es nem szamit az sem, hogy a feleseged mar inkabb a nyugodt eletet szeretne elvezni, nem kihordani egy eletet meg nem aludni 1-2 evig, mindezt azert, mert "apuka" az oregedes elso fazisaban talalja ki, hogy o unatkozik.
2022. okt. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
91%
Jahh, hogy o meg amugysem akar, most olvasom XDDDD Megegyeztetek, hogy nem lesz gyereketek, elvetted, leeltetek x evet a dontesetekhez ragaszkodva, aztan te kitalalod, hogy megis csinalsz neki egy "kis" feladatot :DD Hat nem vagy semmi, Oregem!
2022. okt. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!