Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szőkésbarna hajú anya zöld...

Szőkésbarna hajú anya zöld szemmel és sötétbarna hajú apa mogyoróbarna szemmel. Esélyes, hogy a gyerek is barna haj+szem kombót örökli?

Figyelt kérdés
2022. okt. 21. 11:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van rá esély, de nem biztos. Pontosabbat akkor lehet mondani, hogy ha a nagyszülők haj- és szemszínét is tudjuk.
2022. okt. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pont ez a felállás, kisfiúnk barna hajú barna szemű. Szerintem a második kisfiúnknál is ugyanez lesz a helyzet.

Anyukám viszont szőke kék szemű, apukámnak meg mediterrán külseje van, sötétbarna haj, szem, sötétebb bőr. Én szőkésbarna hajú és zöld szemű lettem (anyai nagyszuleim is ilyenek), húgom meg sötétbarna haj és szem, és a bőrünk jól barnul a napon.

Meg lennék lepve ha a második fiam szőke kék szemű lenne :D

2022. okt. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak esélyeket lehet meghatározni. Általában a barna a dominánsabb. Találsz kalkulátorokat a neten.
2022. okt. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Sotetszoke vagyok zoldesbarna szemmel ferjem haja sotetbarna barna szem lanyunk szeme rikitokek volt szuletesekor most ket evesen szurkeskek vilagos zold kevereke. Szenttul megvoltam gyozodve hogy barna szeme lesz
2022. okt. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám ugyan úgy néz ki, ahogy leirtad, apukám szintén.

Lett két barna hajú, barna szemű lányuk.

Nem lehet tudni előre, esély van mindenre.

2022. okt. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
Pont ugyanilyenek a sógoromék, csak sógoromnak világosbarna haja van. 4 barna hajú és barna szemű gyerekük van.
2022. okt. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én szőkésbarna vagyok zöld szemmel, férjem szinte fekete, sötetbarna szemmel.


Fiunk(3) csodaszép égkék szemű, világos varna hajú. Úgy a kettőnk közt.

Lányunk (1) szinte szőke, világos zöld szemmel.

2022. okt. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Apa világosszőke volt, kék szemmel, anya s.barna-s.barna.


Én sötétszőke lettem, kékesszürke szemmel.

2022. okt. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2 barna szemű szülő van és zöld lett a szemem
2022. okt. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nálunk a nagyimnak volt csak kék szeme a családban, mindenki másnak barna, és nekem kék lett.

A férjemnek és nekem kék a szemünk, világosbarna a hajunk, így szinte 100% hogy a gyerek szeme kék lesz. (Két kék szemű szülőnél 99% kék, 1% zöld az esély, de férjem szüleinek is kék.)

Nálatok viszont lutrisabb a dolog. A haja szerintem mindenképp barnás árnyalatú lesz, bár nem 100%)

2022. okt. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!