Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak engem szokott zavarni,...

Csak engem szokott zavarni, ha második gyermek tervezésénél sokan azt mondják, hogy szeretnék már kistesót?

Figyelt kérdés

Nem provokáció, tényleg érdekel.

Egy ideje kezdett zavarni, hogy néha itteni kérdéseknél látom, hogy "szeretnénk már kistesót" "kistesó tervezésben vagyunk :)"...mintha nem egy önálló gyermeket terveznének hanem csak az elsőnek egy kistesót. Nem tudom, valamiért zavar ez a jelenség. Nyilván kistesó lesz a gyermek de sokszor úgyérzem csak kistesó megnevezés ragad rá és nem egy önállló gyermekként tekintenek rá, lehet orosszul gondolom de kíváncsi vagyok ki mit gondol erről. Meg valamiért irritál ez a kistesó rövidítés sose szerettem, kistestvér jobban hangzik, másoknak is van ilyen rigojája? :D...



2022. okt. 25. 04:53
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
58%
Igen, csak téged.
2022. okt. 25. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
49%
Engem nem zavarnak mások. Ha téged igen, a gond nálad van. Van rá megoldás.
2022. okt. 25. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
71%
Nem gondolom, hogy bárkinek bármi köze lenne az én életemhez és fordítva is igaz. Nekem sincsen közöm másokéhoz. A tapasztalatom az,hogy sz ilyen és ehhez hasonló dolgokon csak azok pörögnek, akik nem elégedettek a saját életükkel és emiatt tudatosan vagy tudat alatt folyton keresik a konfrontációt. Nem kell mindent beszólásnak, ítélkezésnek, kötözködésnek venni, amit mások mondanak. Ennyire egyszerű. Ha téged ez zavar, akkor inkább először magadban tegyél rendet a miérteket megválaszollva, ne pedig másokat kritizálja.
2022. okt. 25. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
41%
Csak téged! Igazából ahoz sincs sok közöd,hogy (bárhogy mondják is)másik gyereket terveznek.Amúgy meg az én gyerekeim is a mi gyerekeink,egymásnak meg tesói.És akartuk a másik önálló gyereket is,és akartuk,hogy a másiknak legyen tesója.2in1.
2022. okt. 25. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
90%
Én is kicsit mindig ezt érzem, mint te, Kérdező, de aztán el is hessegetem ezt a gondolatot, mert tudom, hogy csak egy hülye meghonosodott szófordulat, és csak én gondolom túl.
2022. okt. 25. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
38%
Nekem ilyenkor mindig az az első gondolatom, hogy ha kistesot szeretne, akkor a szüleivel beszéljen.
2022. okt. 25. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
71%
Engem is irritál ez a szó
2022. okt. 25. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem is ez egy meghonosodott szófordulat.


De nyilván tesót is tervezzük a gyereknek, mert óhatatlanul kap ebben a formában😅



Mi leültettük őket mondjuk a 3. Előtt, hogy mit szólnak a gondolathoz, pedig csak 4 és 2,5 évesek.

Nem ez határozza meg, de beszélgettünk róla..

2022. okt. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
45%

Én sem mondanám így sosem. Én is érzem a többlet tartalmat. Egyrészt, amit írtál, hogy ő 》kistesónak《 érkezik, nem pedig önálló emberkének. Másrészt a meglévő gyerkőcnek is ez egy teher: "nekem szülik a kövi gyereket". "Hogy én ne legyek egyedül és milyen jó a tesó"

Na szóval én nem használnám így. Ez csak egy mellékes tény, hogy ők tesók lesznek, a szülő szempontjából az egy baba, gyerek (második, harmadik... hozzá lehet tenni), nem pedig tesó/kistesó.

2022. okt. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
69%
Lehet okoskodni meg fölényeskedni, de nekünk pl az egyik oka annak, hogy 2 gyereket terveztünk, az, hogy testvére is legyen a gyerekünknek. Mindkettőnek. És egy kicsit sem szégyellem. Nem tehetek róla, hogy az elsőnek, mikor megszületik, még nincs, a második meg már eleve tesó. Valahol értem, hogy ez miért "irritál" titeket, viszont ti meg azt próbáljátok megérteni, hogy engem meg ez az okoskodós kötözködés irritál. Gondolod, hogy nem tudom, hogy a második is egy "önálló kis emberke"? Gondolod, hogy én csak simán egy függeléket akarok mint második gyerek? Ha ezt gondolod rólam, akkor nem érdekelsz onnantól, mert nem ismersz és csak fontoskodni akarsz, a szavakon lovagolni.
2022. okt. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!