Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik albérletbe vállaltak...

Akik albérletbe vállaltak gyereket, azok milyen állandó lakcímet írattak a gyerek lakcímkártyájára? Vagy ez hogy működik?

Figyelt kérdés
Gondolom nem sok mindenkinek engedik meg, hogy állandóra bejelentkezzenek egy albérletbe, legalábbis felénk már az ideiglenesre is sok lakás kiadó húzza a száját, innen jött a kérdés számomra, hogy akiket nem engednek bejelentkezni, azok mit íratnak a születendő gyerek lakcímkártyájára? Vagy ez automatikusan megy valamelyik szülő állandó lakcímére?

2022. nov. 3. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Anya állandó lakcime lesz a kártyán
2022. nov. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Automatikus, nincs választási lehetőség. Ahogy az első írja, az anya állandó lakcíme szerepel majd.

Sőt, oda is postáznak mindent, ezt se lehet megmásítani.

2022. nov. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%
Nincs olyan, hogy "nem engedik meg". A lakcím a lakó dolga. Két tanúval aláíratott bérleti szerződéssel a tulaj külön aláírása nélkül is be lehet jelentkezni albérletbe, állandó lakcímre is.
2022. nov. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Az én állandó lakcímemre kerül (anyuka) mindenképp, ami a szüleimé és a világvége, ezért most átjelentkezek majd gyorsan anyósomhoz, hogy legalább egy városba legyünk, aztán tartózkodási helyre majd bejelentjük őt is ide az albiba. Nekünk azt mondta a védőnő nem is kerülhet az apjáéra hiába kérem… pedig egyszerűbb lett volna, mint most még rohangálni nekem új lakcímkártyát csináltatni a 35. héten. Ha egyáltalán sikerül, mert elindítottuk a babavárót még a mostani papírokkal és még mindig nincs hír róla, addig meg nem akarok adatot változtatni.
2022. nov. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az állandó, ami az anya kártyáján van. Albiba lehet tartózkodási helyet megadni. Ez alapján lesz körzeti orvos, védőnő, mivel a tartózkodási helyen éltek életvitelszerűen. Oda veszik fel majd oviba is. Ilyenkor nem küldenek el az ország másik felébe.
2022. nov. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk a kórházban amikor jöttek intézni ezeket a papírokat be lehetett X-elni, hogy anya vagy apa lakcímére menjen, ha esetleg nem egy lakcímen vannak, de ezen kettőből valamelyik.
2022. nov. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a volt férjemmel közös ingatlan az állandóm.

Albérletben lakunk a párommal, közös gyerek is van, ő is az én címemre van bejelentve, párom meg az anyjához.

Én a CSOK miatt, párom meg az önkormányzati lakás miatt nem jelentkezhet ki a bejelentett címről 😅

Egyébként én a gyerekeket is úgy tudtam iskolába íratni itt a környéken, hogy a védőnő leigazolta. A kicsi is ez alapján fog bölcsibe menni.

2022. nov. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Elsem hiszem, hogy 2022ben még itt tartunk, hogy se egy albérlő, se egy tulajdonos nem tudja a vonatkozó jogszabályokat.


Ha valaki albérleti szerződést köt, amit közjegyző is hitelesít, és a bérlőnek nincs más állanfó lakcíme a bejelentkezés kötelező! A bérlő mikor kiadta a lakását, lemondott a szállásadói jogosítványáról a lakásban, így nélküle is a fenti dokumentumokkal be kell jelentkeznie a béelőnek. Ebben nem ő dönt onnantól kezdve.


Ha van másik állandó lakcím, akkor tartozkodási cím bejelentkezési kötelessége van a bérlőnek.


Ha gyermek születik, a gyermek bejelentése az állandó lakcímre automatikusan történik, és ha ez épp albérlet akkor is.

2022. dec. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!