Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekkel ti hogyan költözt...

Kisgyerekkel ti hogyan költöztetek? Illetve hogyan találtatok házat az elmúlt 2 évben, mikor minden megdrágult, meg gyorsan el is vitték?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy ott ahol van kisgyerek, hogy oldottátok meg a házvásárlást? Hogyan tudtátok megkapni/odamenni, ha esetleg a gyerek még kicsi, vittétek magatokkal? Mennyire volt nehéz találni, ha keresett környéken néztetek? Milyen volt a költözés, meg az egész folyamat? Mennyi idő alatt találtatok?
2022. nov. 10. 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
7 hóbapos volt a lányom mikor elkezdtünk házat nézegetni, vittük magunkksl. Pont az első szulinapján kaptuk meg a kulcsokat és kezdtük meg a felújítást. Mivel jo ido volt így utazóágyban volt megbaz udvaron voltunk vele. Anyukám segített, foglalkozott vele amig kifestettünk. 2 napra rá a szulinapját már ott ünnepeltük.
2022. nov. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%
Akkor estem teherbe, mikor elkezdtünk építkezni. Már ide született a baba
2022. nov. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem most volt, 6 éve. A lányunk akkor már majdnem 1 éves volt.

Mi kicsivel több mint 1 évig keresgéltünk (nem kapkodtuk el 😅 féltünk beleugrani az első szembejövőbe)

Jött mindig velünk. Sosem volt gond. Pedig tényleg sokk házat láttunk

Albiból költöztünk, kb egy hétvége alatt.

Teljes felújítás volt ami egy fél évig tartott.

A bútorok zömét megvételkor ide hoztuk.

Az albiból a hűtőt, mosógépet stb otthagytuk (megbeszéltük a tulajjal hogy az utolsó 3hónapban nem fizetünk, lelakjuk a kauciót és a gépek árát)

Tehát amink volt az 2-3 téréssel a 2 nap alatt 2 autóval megoldottuk a férjemmel.

Kipakolni se volt több idő.

Maga a felújítási munkálatok idegórlőbbek voltak mint a költözés. Már belecsúsztunk az őszbe, nem száradtak úgy a falak, a gázosok meg tököltek a papírokkal így minden nap utaztam a kicsivel h befűtsek a kandallóba h száradjon a fal, gletteltem addig, fugáztam stb 😅

Nagyon stresszes időszak volt. De annyi spórolt pénzünk nem volt hogy olyat vegyünk ami tökéletes (meg nekem olyan nem is volt.)

2022. nov. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Már egy éve nézelődtünk, aztán belebotlottunk a házunkba. Azt mondták már van vevő jelölt rá, én meg 6 hónapos terhes voltam, úgy voltunk vele, hogy mi most nem vagyunk abban a helyzetben, hogy árversenybe kezdjünk, amúgysem biztos, hogy így szülés körül akarok mindent intézni. Leálltunk a nézelődéssel. 4 hónapos volt a kislányom, amikor újrakezdtük, vittük magunkkal mindenhova, mivel nincs segítségünk a közelben. Újra megjelent a házunk hírdetése végül, így 5 hónaposan vágtunk bele. Felújítás, költözés... hát maradjunk annyiban, hogy nem sírom vissza azt az időszakot. :D
2022. nov. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Totál szerencse volt. Nem is volt sok ház, ami belefért a keretbe, de meg is felelt volna a feltételeinknek, ugyanakkor már kezdett sürgetni az idő, mert márciusban tudtuk meg, hogy ismét terhes vagyok, és a jelenlegi lakásunkba négyen már nagyon csücskösen férünk csak el. Szóval kezdett már az idő is sürgetni, de közben meg az ingatlanárak ezerrel mentek felfelé... Hát mit ne mondjak, nem volt jó érzés.

Egy házat találtunk, ami szimpatikus volt. Felhívtuk, de már volt rá egy esélyes jelentkező, akivel már kezdték is az adás-vételt intézni. Na mondtuk, ilyen ez a mi szerencsénk, de nem baj, nézelődünk tovább. Két hétre rá telefonált az eladó, hogy igazából nem jött be az eredeti érdeklődő, szóval ha nyitottak vagyunk még mindig, akkor menjünk, nézzük meg, aztán majd meglátjuk. Abszolút otthon érzésem volt már akkor :) A nagyobbik gyerek addig bölcsiben volt, a kicsi meg értelemszerűen jött velünk, pocakban :D De nagyon flottul ment minden, tényleg oltári mázli volt, hogy az eredeti érdeklődő végül problémásnak bizonyult és nem adták oda neki, meg hogy minket szimpatikusnak talált az előző tulajdonos is. Ár-érték arányban a legjobb ház, amit addig és azóta is láttunk, szóval nagyon boldog vagyok, hogy sikerült megcsípnünk.

Most éppen felújítjuk, nem mondom, hogy a legjobb az időzítés, 1-2 héten belül szülök, pont nem arra vágyom, hogy a szakikkal beszélgessünk és tervezgessünk, de hát istenem :D Abból a szempontból, hogy a kórház itt van a lakásunktól sétatávolságra, és hogy a nagyot nem kell másik bölcsibe íratni erre a fél évre, ami még hátravan az oviig, igazából jó ez az időzítés. Más kérdés, hogy 40 négyzetméteren, másfél szobában, miközben a férjem home office dolgozik, mégis hogy leszünk meg négyesben, de hát valahogy majd csak kialakul :D Nyárig kibírjuk, akkorra tervezzük befejezni a felújítást, és a bölcsis év végével költözünk is, hogy a nagyobbiknak kicsit távolabb legyen időben a költözés meg az ovikezdés.

2022. nov. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szerencsések voltunk, mert csok előtt vettünk házat és ennyiért ma kb. semmit nem kapnánk. Mi beköltöztünk 1 picivel akkir. Kb. 1 éve anyukámhoz költöztünk. Teljes felújításba kezdtünk. Most terhes vagyok és nagyon sietünk, hogy a picivel hamar mehessünk haza. Elszálltak az árak, a munkások késnek. Katasztrófa. Minden szabadidő és pénz a házra megy el. Csak egyszer legyen kész...
2022. nov. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!