Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire változtatott meg az...

Mennyire változtatott meg az anyaság?

Figyelt kérdés
Én néha úgy érzem mintha a régi énem teljesen megsemmisült volna.

2022. nov. 10. 19:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor én is.


Régen imádtam aludni, öltözködni, sminkelni. Caavarogni a barátnőkkel. Sorolhatnám még...


Ma egy 2óránként kelő zombi vagyok, aki felkapja a melegítő(nem macinaci azért) +polo kombót, ha megy valahova 1 vonallal kihúzza a szemét és inkább otthon gubbaszt mert utálja az embrreket nő lettem.


Sokszor sirni tudnék magamtól, de most ennél több nem megy.


1 és 3 évesek anyukája.

2022. nov. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon megvaltoztatott. Tele lettem onbizalommal, ez a plusz óriási szeretet amit tőle kapok fantasztikus, amikor pedig látom beérni a sok sok energiám befektetését a nevelésbe, mérhetetlenül büszke vagyok.

Sokkal szebben beszélek, sokkal több türelmem lett, kreatívabb lettem,erősebb, találékonyabb, bátrabb.

Példát akarok mutatni mindenben, legalábbis jó példával elől jarni, rengeteg motivációm lett és végre nem féltem belevagni az egyetemben, előtte egy képzésbe.

Mivel segítségem nincs, sokkal onalobb is lettem, jobban feltalalom magam. 3 éve nem aludtam 4 óránál többet egyszerre, fáradt vagyok de annyi jó dolog van, hogy ezeken mundig sikerül tullendulnom, tele vagyok tervekkel.

Külsőre semmi változás, a reggelem ugyanúgy sminkkel, haj csinalassal, csinosan feloltozessel indulok, ez én vagyok, ezen egy plusz szerep nem valtoztat.

Sok a nehézség, de a mérleg mindig a pozotivitas felé billen.

2022. nov. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Azóta semmi értelme az életemnek, semmi álom/terv/cél, mindnek lőttek. Sokkal türelmetlenebb és agresszívabb vagyok
2022. nov. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A prioritásaimat teljesen átrendezte. Régebben a munka volt mindig az első, meg ha bárki bárhová hívott, mentem eszetlenül, nem tudtam nemet mondani. Most már fel tudom állítani a határaimat, nem vállalok be extra munkákat erőn felül, nincs túlóra, és igenis meg merem mondani akárkinek, ha éppen nincs kedvem adott programhoz, és nem megyek.

Most már egy csomó, rövid és hosszú távú döntésem befolyásolja a gyerekek érdeke, és nem is azért, mert annyira húdemilyen mártír anyuka lennék, egyszerűen csak zsigerből jön a gondolat, hogy basszus, most ha ez vagy az lesz, az a lányokra milyen hatással lesz, és hogy lehetne ezt a legjobban optimalizálni?

Kiegyensúlyozottabb lettem, úgy érzem. A türelem az kicsit vegyes :D De szerintem abból is több van, vagy legalábbis jobban kihasználom a rejtett potenciálomat, maradjunk annyiban. Úgy érzem, kedvesebb lettem, de ez lehet csak az én benyomásom, azért sosem voltam kifejezetten kőbunkó, de talán kevésbé voltam barátságos. Az emberek felé ugyan nem lettem sokkal nyitottabb, de elnézőbb és megértőbb talán igen. De összességében úgy gondolom, hogy valahogy helyrebillentett az anyaság. Helyére került a kis világom, és ettől nyugodtabb, békésebb lettem, kevésbé a külvilág felé élő. Rám szerintem abszolút pozitív hatása van :)

2022. nov. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én midig is erősen introvertált, néha aszociális személyiség voltam. Mindenki azzal tukmált terhesség előtt, hogy majd még fogok nyílni és végre 'normalis' leszek, ha gyerekem lesz.

Hát, a lányom nemrég múlt 1 éves, és most még inkább úgy érzem, hogy jó értelemben eltávolodtam a világtól. Ennek egyik oka, hogy nem igazán éltem társasági életet előtte sem, másrészt pedig a szülés és az anyaság csak méginkább megerősítették bennem azokat az érzéseket és gondolatokat, amik miatt már amúgy is távol tartottam magamat másoktól.

Részemről ezzel nincsen gond, nem zavar, hogy nincsen körülöttem nyüzsgés, senki nem szól bele az életembe,az anyaságomba.

2022. nov. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Eloszor kiderult, hogy en, akit masok vegtelenul turelmesnek tartanak megsem rendelkezem vegtelen turelemmel. Aztan sok magamon dolgozas utan kiderult, hogy megis, legalabbis nem adom fel, hogy jobb anyja legyek a gyereknek, akkor sem, ha szazadszorra kerulok padlora amiatt, hogy nem ugy reagalok, ahogy szerintem kellene.
2022. nov. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen törölte a korábbi életem. Sokszor úgy is mondom, hogy "időszámításunk előtt", amikor régi történetet mesélek. Nem csak jó dolgokban változtam. A kapott baromi sok szeretet sem él nálunk, elfogadnak meg maguk módján szeretnek, de azért elolvadni nem fogok a húdesok szeretettől. Sokszor gondoltam már úgy, hogy ez egy téves döntés volt részemről. De utólag persze okos az ember, már ez van.
2022. nov. 11. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

Őszintén nem tudom. 15 éve vagyok anya, ennyi idő alatt biztos, hogy amúgy is sok mindenben változtam volna, nem is egyszer. A személyiségem főbb jegyei ugyanazok maradtak, de talán az változás, és talán a gyerekeimnek köszönhető, hogy türelmesebb lettem és valamivel könnyebben mondok le dolgokról, vagy inkább jobban tudok priorizálni, tudok különbséget tenni fontos és kevésbé fontos dolgok között.


Most az olyanokat, hogy máshogy öltözködöm, nem számítanám ide, mert oké, hogy a terhességgel megváltozott a ruhatáram, de gyerek nélkül is máshogy öltözködik valaki a húszas évei elején, mint a harmincas évei közepén általában, én pl mostanra sokkal jobban képben vagyok vele, hogy mi áll jól, viszont azon belül jobban merek kísérletezni.

A hobbijaim, ízlésem hasonló,mint volt, csak az időmet kell sokkal tudatosabban beosztanom.

2022. nov. 11. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A prioritások változtak, meg hogy jobban hallgatok az ösztöneimre, amit eddig is kellett volna, csak igyekeztem korábban a személyiségemmel szembemenve élni, ilyen szempontból. Nem hittem magamban elégge. Szóval abban változtatott meg az anyaság, hogy sokkal önazonosabb lettem, és harmóniába kerültem magammal.
2022. nov. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!