Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nem lettem...

Mit csináljak, ha nem lettem jó anya?

Figyelt kérdés

4 éves ovisom van és sajnos nem olyan anya lettem, mint hittem, hogy leszek, sőt, rosszabb

Nem kézműveskedek vele, nem nagyon tudok vele játszani, nem nagyon foglalkozok vele annyit és amennyit kellene, nem bírom hogy csomó mindent fellök, kiborít

Én nem ilyen anya akartam lenni, azt hittem normális leszek

Más is van így vele? Bűntudatom van mikor ránézek is


2022. nov. 11. 22:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%

Elég sok anya van úgy, hogy nem olyan lesz, ahogy szeretné.

Szerintem kérdezz erről pszichológust, ő tud segíteni az ilyesmiben.

2022. nov. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%

Én úgy képzeltem, hogy majd sose kiabálok vele, mert velünk anyu sokat kiabált( amúgy nem tragikusan sokat), hát valahogy mégis csak szoktam én is, mert elszakad néha a cérna.

Úgy gondoltam laza szülő leszek. Az első 3 hónapban ment, aztán visszakerültünk a kórházba és onnantól valami átfordult bennem és nem bírok laza lenni. Pedig már ezer éve volt.

Nem olyan vagyok, mint más de amikor a gyerekem azt mondja te vagy a legjobb anyuka, akkor azt gondolom olyan pocsék csak nem lehetek.

Ha a gyereked szeret, akkor valószínűleg nem rontod el a dolgot függetlenül attól, hogy nem olyan lettél amilyen eredetileg lenni szerettél volna.

2022. nov. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Az első lépést megtetted:észrevetted és kimondtad.

A második az lenne, hogy teszel ellene, mert ez ellen csak te tudsz. Millió ötlet van a neten. Időt ás energiát kell ráfordítani (sokszor még pénzt se). Kérdés akarsz-e változtatni...

2022. nov. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%
Miért ne lennél ettől jó anya? Nem mindenkinek van érzéke a kézműveskedéshez, nincs ideje eleget foglalkozni a napi teendők mellett és bosszantó, ha kiborít, fellök mindent, ilyen az élet. Nincs olyan, hogy normális, az a cél, hogy elég jó legyél neki, meghallgasd, törődj vele, és nem vagy ebben egyedül, kérj segítséget, ha kétségeid vannak.
2022. nov. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

Ez nem elhatározás kérdése. Aki például rossz mintákat hozott otthonról, hiába jelenti ki, hogy mondjuk na ő aztán nem követi el a szülei hibáit.

Ha nincs kellő önismerete, nem dolgozza fel a múltbeli dolgokat, esélye sincs meglátni, miért és miben olyan mégis, mint azok, akiket nem akarna követni.

Nekem a saját szüleim megértése vitt előre abban, hogy lássam, mi az, amit nem direkt csesztek el anyaként vagy apaként, hanem egyszerűen ők sem tudták máshogy csinálni. Meg mik azok a dolgok, amiket úgy is átvettem tőlük, hogy észre sem vettem.

2022. nov. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
39%

Ezt érdemes áttanulmányozni: [link]

Mivel ez egy blog, ezért először a végét érdemes elolvasni (ott van idézetben a jobb felső sarokban is), és visszafelé érdemes olvasgatni.

2022. nov. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%
Én 2 már felneveltem, ott is sokat hibáztam, sokat változtam, de nem annyit amennyit akartam, van jobb napom és rosszabb.
2022. nov. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%

En is igy vagyok vele.

DE

Kozben meg gyerekkorhazban dolgoztam evekkel ezelott (jo 20 eve ) , es behoztak egy kislanyt, akit meg akart olni az anyja, eletveszelyes serulesekkel jott be. Kesobb hazaengedtek, majd ujra hozta vissza a rohammento, darabos koponyatoressel, amit szinten az anyja csinalt. Nem tudom tulelte -e... 2 eves kislany


Ugyhogy igen, mi mind jo anyak vagyunk !!

2022. nov. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%
Sétáljatok sokat, órákat naponta. Közben beszélgessetek. Nem a játék a jó, hanem a minőségi együtt töltött idő.
2022. nov. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%
Nem is tudtam, hogy attól jó anya valaki, hogy kézműveskedik.
2022. nov. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!