Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én vagyok rosszul bekötve,...

Én vagyok rosszul bekötve, hogy nem hat meg a, 6 gyerekkel nehéz anyagi körülmények között élünk című műsor? Egy ingyen elvihető dolgok nevű csoportban rendszeresek az ilyen kérések.

Figyelt kérdés
2022. nov. 12. 17:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Nem. Engem is "idegesít" az ilyen.
2022. nov. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%
Engem se hat meg, de a gyerekeket sajnálom. A szülők egyértelműen gyökerek.
2022. nov. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

Igen, én is csak a gyerekeket sajnálom.

Számomra visszatetsző, mikor sok gyerekesek sajnáltatják magukat, mintha ők nem tehetnének arról, hogy hány gyerekük született a nyomorba.

2022. nov. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%

Pontosan a gyerekek sajnálatára építenek ezek. Hogy talán az adományozónak is megvan a véleménye a léhűtő, felelőtlen szülőről, de a gyerekekre való tekintettel mégis ad. A kéregető meg szarik rá, mit gondolnak róla, a lényeg, hogy adjanak.


A gyerekeket sem tudom szívből sajnálni, mert igazából 10-15 év múlva ők lesznek a kéregetők újabb generációja. Meg ilyen alapon a szülőt is felmenthetem azzal, hogy ő is rossz példát látott, azért lett ilyen. De elegem van, hogy mindig, mindenkinek van mentsége mindenre, felelősségvállalás, mint olyan, ebben az országban nem létezik, ha gazdag valaki, ha szegény.

2022. nov. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

Amikor valaki anyagiakra hivatkozva nem vállal gyereket, mindig megkapja, hogy a gyerek nem pénzkérdés, meg ahova Istenke báránykát ad, oda legelőt is. Na én ezt közölném velük mielőtt a pofájukba röhögnék.

A gyerekeket természetesen én is sajnálom.

2022. nov. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
98%
Engem is bosszant igazából, pedig nekem is van 3
2022. nov. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
98%

Pont így vok én is. Nagyon nem tudok együtt érezni.

Inkább olyan családoknak adományozok akiknek leégett a háza stb. Na meg akiket ha nem is személyesen de valaki által ismerek.

Sajnos az ilyen kéregetők sokszor eladadják a kapott dolgokat szinte azonnonal 😓

2022. nov. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
98%
Örülök, hogy nem csak én vagyok így ezzel. Sajnálom a gyereket, mert nem tehet róla, hogy ilyen hülyék a szülők.
2022. nov. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%

Engem hidegen hagy. Nekem ki segít? Senki.

Volt annyi eszünk, hogy 1 gyereket vállaljunk. Igaz, ő betegen született, de kit érdekel? Senkit, mert nem elég barna a bőrünk. Ez van.


Még a hivatalos út is egy megalázás. 2 évente újra bizottság, hogy "tényleg beteg még mindig?" Á, nem...valamilyen csoda folytán biztos meggyógyult közben. Persze.


A mai világban pedig egyre kevesebb ember fog adakozni.


Szóval sajnálom, de nem tud meghatni. Főleg, hogy dolgoztam romák között. Semmit se becsülnek meg. A gyerek előttem törte ketté mosolyogva a szép új ceruzáját. És utána panaszkodott,hogy neki nincsen. .....

2022. nov. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%

Engem sem tud meghatni. A gyerekeket én is sajnálom, de nem szoktam adni sem ilyeneknek. Óvszert adnék max.


A mi kisvárosunkban van egy (csak) 2 gyerekes anyuka + apuka, csak és kizárólag ingyen elvihető dolgokból élnek, vagy használják, vagy eladják, dolgozni derogál. Kéregetés is rendszeres, hol ez kell, hol az kell, hűtő, tv, pont elromlott, ingyen kéne, mellette 3 tvt is hirdetett eladásra. Aki mer szólni, hogy sok amit csinál, mindennek el van hordva még az összes felmenője is...

Hát amikor az én ingyen elvihető dolgomat akarta volna elvinni, sajnáltam a gyerekeit, gyerek játék lett volna, de nem adtam oda... Egyszerűen undorodok az ilyentől.

Másik: kb ingyen (csokipénzért) adom, de vigyem már el, mert neki 2 gyereke van. Hát nekem is van 2 kicsi... Hirtelen rögtön lett autó, meg kedves férj, aki eljön. Eszem megáll, hogy gyerekre hivatkozva ki kell szolgálni valakit.

2022. nov. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!