Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van, aki nagyobb gyerek(ek)...

Van, aki nagyobb gyerek(ek) mellett él háztartásbeliként? Így is szeretitek ezt az életet, hogy már nincs, aki veletek legyen 24/7, nem kell mindig babás dolgokat csinálni?

Figyelt kérdés

A kislányunk születése előtt joghallgató voltam, az volt a terv, hogy 1,5 éves korában ő megy bölcsibe, én pedig visszamegyek az egyetemre a maradék két évre. Tavasszal született és hiába álom jó baba, a tavaszi vizsgaidőszakot nem tudtam mellette megcsinálni. Egyszerűen képtelen voltam mellette tanulni, a tananyagra figyelni. Volt, hogy ültem mellette 2 órán át és néztem, ahogy alszik... Minden érdekesebb volt akkor, mint az, hogy leüljek tanulni. A férjem mondta, hogy emiatt ne stresszeljek, semmi nem múlik azon, hogy mikor végzem el az egyetemet, most pici a babánk, természetes, hogy ő a legfontosabb és hogy inkább vele szeretném minden időmet tölteni. De az az igazság, hogy egyáltalán nincs kedvem visszamenni a suliba. Nem csak a joghoz nincs, hanem az egész egyetemhez sem. Nagyon szeretek itthon lenni a picivel és a férjemmel, anyukámmal is sokkal többet tudunk így találkozni. Régen éreztem magam ennyire boldognak, kiegyensúlyozottnak, mint most. Kicsit ahhoz tudnám hasonlítani, mint egy véget nem érő nyári szünet.

Anyagilag megtehetnénk, hogy itthon legyek tartósan, férjem is támogatja az ötletet.


Viszont nem tervezünk több gyereket, jövő szeptemberben kezdi a bölcsit a lányunk és úgy a napjaim fele azért felszabadul. Ovisként, iskolásként reggeltől délutánig szintén, később pedig majd jön az, hogy fontosabbak a barátok, barátnők, mint a család... Nem tudom, hogy akkor nem érezném hirtelen "üresnek" az életemet.

Aki van/volt hasonló helyzetben, megosztaná a tapasztalatait? Esetleg talált magának új hobbikat a gyerekek nagyobb korában, vagy mivel töltötte az idejét?

Köszönöm szépen a válaszaitokat előre is!



2022. nov. 15. 16:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
94%
Hát ha otthon vagy akkor ne menjen bölcsibe természetesen oviban meg hozd haza délben.
2022. nov. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 anonim ***** válasza:
92%
Nem úgy van, hogy fel se veszik bölcsibe, ha nem dolgozol??
2022. nov. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/81 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat, bár nem pont a kérdésre érkezett.
2022. nov. 15. 16:48
 4/81 A kérdező kommentje:
A környékünkön lévő magánbölcsibe fog járni majd.
2022. nov. 15. 16:49
 5/81 anonim ***** válasza:
94%

Ez sem lesz válasz a kérdésedre, de szerintem fontold meg, hogy mennyire akarsz örök életre háztartásbeli lenni...

Oké, hogy most elvagytok egy fizetésből, de mi van, ha beüt a krach? Mondjuk a párod elveszíti a munkáját? Ne adj isen, elváltok...

Ott leszel diploma, tapasztalat, munka nélkül. Én nem tudnék ennyire kiszolgáltatott lenni. Nem csak a férjemnek nem, hanem úgy általában az életnek se...

2022. nov. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 anonim ***** válasza:
89%

Wtf az egész írás. Ha annyira szeretnél vele lenni, nem menne magánbölcsibe sem.

Egyszerűen csak egy lusta p..a vagy. Legalább magadnak valld be!

2022. nov. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 A kérdező kommentje:

Olyan vagyonjogi szerződésünk van, ami engem véd egy esetleges válásnál. Csúnya ezt így leírni, félre is lehet érteni annak, aki akarja, de máshogy nem vállaltam volna be a picit a mai világban... Ez nem arról szól, hogy ne bíznék a páromban maximálisan, hanem hogy sosem lehet tudni, mit hoz az élet.


A párom idősebb nálam, kis túlzással az egész életét végigdolgozta és tehetős családból származik. Vannak befektetéseink, passzív jövedelmi forrásaink is a munkái mellett. Ha holnap reggel azt mondaná, hogy nem akar többet a szakmájában dolgozni, akkor sem kéne aggódnom a pénz miatt.

2022. nov. 15. 16:59
 8/81 A kérdező kommentje:

6-os, hogy beszélsz? Lehet, otthon számotokra ez belefér, de velem szemben ilyesmit ne engedj meg magadnak, kérlek.


A bölcsinek mi nem látjuk hátrányát, nem is arról szól a kérdésem, hogy ki szerint jó, ki szerint nem.

Pici még, majd ha nyáron úgy érezzük, hogy nem jött még el a bölcsődének az ideje, akkor marad itthon velem természetesen. De ne egy internetes oldalon akarja már megmondani valaki, hogy ÉN a SAJÁT gyerekemet adhatom-e bölcsibe!

2022. nov. 15. 17:02
 9/81 anonim ***** válasza:
98%
Hamar megszületett a gyerek, pár hónapjaég azon nyavalyogtál, hogy szüljél e így gyereket.😅
2022. nov. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/81 anonim ***** válasza:
82%
Most ez vagy kamu kérdés, vagy ilyen lusta nő is kevés van a földön. Soha az életedben nem akarsz már dolgozni?
2022. nov. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!