Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is van úgy, hogy a gyereke...

Más is van úgy, hogy a gyereke semmi szeretetet nem mutat iránta?

Figyelt kérdés

Az első gyermekem 14 éves, és borzasztó a viszonyunk, pedig az első perctől fogva imádtam. Emlékszem a napra, amikor az első terhességi teszt megmutatta, hogy létezik, olyan volt, mint egy áldás, egy ajándék, minden megváltozott akkor bennem, olyan volt, mintha kisütött volna a nap felettem. Emlékszem, milyen harmonikus szimbiózisban léteztünk együtt az első években, imádtam az anyja lenni, és nagyszerűnek láttam őt. Nem voltam tökéletes szülő, nagyon fiatal voltam még, és ma már sokmindent másképp csinálnék, lazább lennék sok tekintetben, más dolgokban meg következetesebb, de azért annyira szörnyű sem voltam. Boldogok voltunk. Aztán ahogy nőtt, kezdett egyre agresszívebb lenni, ovis kor végére már voltak szörnyű pillanatok, de igazán 8-9 éves korában robbant be a szörnyeteg énje. Évek óta alig van egy kedves szava hozzám, mindenért morog, mérges, dühös, korábban fizikailag is, ma már csak verbálisan agresszív, önző, lusta, semmire sem lehet megkérni, és nulla mértékben van tekintettel rám. A másik két gyerekem tele van kedves gesztusokkal, kifejezik a szeretetüket, gondoskodóak, együttérzőek, teljesen másképp viselkednek. A nagylányommal a puszta hétköznapi interakciók is borzasztóak. És én is dühös leszek, amikor ilyen sggfej módon beszél. Mostanában legszívesebben a földhöz vágnék dolgokat, csak vegye már észre magát! Így egyszerűen nem beszélhet egy ember a másikkal! Soha, sehol! Annyira rettenetesen fáj. Úgy érzem semmi szeretet, jó érzés nincs benne irántam. Egyszerűen nem értem, hogy jutottunk ide azzal a lénnyel, aki maga a tiszta öröm volt számomra egykor. Én a mai napig imádom, de úgy érzem, kígyót melengetek, egy szörnyeteget nevelek. Életem legklasszabb élmenyéből a legszörnyűbb dolog lett ő az életemben. Legutóbb, amikor úgy beszélt velem, mint egy darab kakival, megkértem, hogy ne vegyen részt a szülinapomon, nem akarom őt látni és ezt hallgatni, és nem akarom, hogy a bunkózásával és mérgelődésével mindenkinek elrontsa a kedvét. Biztos fáj neki, amikor ezt mondom, de egyszerűen nem bírom elviselni, amikor ilyen, egy csomót sírok miatta, amikor nem lát, néha legszívesebben megszűnnék létezni. Szerencsére a másik két gyerekem és a férjem meleg, szeretetteljes közeget alkotnak körülöttem, miattuk érdemes élni, de a legnagyobbam teljesen kikészít, ha csak ő lenne, élni se lenne kedvem már rég.

Sokkal könnyebb lenne letojni a szörnyűségeit, ha nem szeretném, de sajnos szeretem, pont úgy, mint a testvéreit, ezért nem tudok szabadulni tőle és hátat fordítani neki, pedig a saját mentális és érzelmi önvédelmem érdekében ez lenne a racionális.

Érzett már más is így? Nem hiszem, hogy csak a tinikor hullámvölgye volna ez. Én tartok tőle, hogy nem múlik el. Szerintem még pár évig kínoz, aztán elköltözik, és örökre elromlottak maradnak a dolgok vele, és örökké fájni fog.

Más járt már hasonló cipőben?


2022. nov. 16. 18:42
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Az apjukkal is ilyen, vagy csak veled?
2022. nov. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem történt valami vele? Új házasság? Vagy költözés, testvérféltékenység vagy bármi, ami miatt beindult ez az egész? Pszichológusnál voltatok?
2022. nov. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem csak tini. Én is hasonló voltam. Olyan 17-18 évesen elmúlt. Hagyd figyelmen kívül szerintem,ha beleállsz a vitákba annál rosszabb lesz. Nyilván nemcsak a gonoszkodásait és a beszólogatást kell figyelmen kívül hagyni,hanem a kéréseit,igényeit is. Ha nem tud viselkedni,ne várjon el semmit sem.
2022. nov. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
78%
Semmiképp se tudok elképzelni két ép gyerek mellett egy szörnyeteg harmadikat, hacsak nem veleszületetten pszichopata, de ha ez igaz lenne, akkor totálisan érthetetlen, hogy a szülő mért nem ment vele pszichológushoz már az agressziója kezdetekor.
2022. nov. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
71%
Ahogy beszelsz meg viselkedsz vele szerintem ne csodalkozz.. ugyan olyan gyerekesen viselkedsz mint a sajat gyereket.. "megbantottal ne vegyel reszt a szulinapomon" te normális vagy? Már elkönyvelheted hogy soha nem lesz vele normális kapcsolatod.. gratulalok
2022. nov. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Voltunk pszichológusnál, szerinte nem szorul terápiára.
2022. nov. 16. 19:08
 7/35 A kérdező kommentje:
Mindkettőnkkel ilyen. Nagyszülőkkel, tanárokkal, barátokkal normális. Tesókkal felemás, hol cuki, hol bunkó.
2022. nov. 16. 19:11
 8/35 anonim ***** válasza:
32%

Ahogy olvastam a leírásod, biztos voltam benne, hogy megjelennek az olyan hozzászólások, mint az 5. Hogy még az anya a hibás, ha a gyereke így viselkedik. Mert ugye akármilyen bunkó módon is viselkedik, anyuka mindig mosolyogjon, mindig hagyjon mindent, és tartsa oda a másik orcáját is.

Hát szerintem meg nem!

Én amondó vagyok, hogy közöld vele, hogy amennyiben nem hajlandó változtatni a viselkedésén, elvégzi a középiskolát, és a továbbiakban neked nem kötelességed gondoskodni róla. Te megtetted, ami a dolgod, álljon a saját lábára. Vagy elfogadja a te szabályaidat, vagy elköltözik.


Az én lányom is 14 éves, és néha ő is beszólogat, hát tini. De nem mondom, hogy nem kapok tőle szeretetet. Helyreteszem, és még ő kér bocsánatot. Szóval igen, én is arra gondoltam, hogy lehet, hogy pszichopata.


"Totálisan érthetetlen, hogy a szülő mért nem ment vele pszichológushoz már az agressziója kezdetekor."

Annyira imádom ezeket a naiv lelkeket, akik azt hiszik, hogy bármi gond van egy gyerekkel, akkor majd a pszichológus azt megoldja. Én jártam egyébként pszichológushoz a gyerekekkel, mert adhd-s mindkettő, és többet is kipróbáltunk. Elmondjam, hogy mit segített? Semmit a világon. Semmit. Sok ilyen családot ismerek, és egyöntetűen mindenkinek ugyanez a véleménye. Ez egy modern divathóbort, és elég jól meg is szedik magukat rajta, de igazából nem tudnak segíteni. Mi mindig odáig jutottunk, hogy megállapították, hogy azért ilyen a gyerek, mert figyelemzavaros, és várták a nagy felismerést, meg hogy akkor megváltozik a világ. Meg több hónapos foglalkozás után felállította a nagy diagnózist a nő, hogy a gyerek szorong az iskolában. Oh, hát ez ám a nagy felfedezés! De hogy ezekkel a hatalmas felismerésekkel mit tudunk kezdeni, arról fogalmuk nem volt.

Ha meg valóban pszichopata, azon meg aztán pláne nem tudnak segíteni, mert az nem nevelési hiba, hanem veleszületett.

2022. nov. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
93%
Te voltál pszichológusnál? Benned is lehet a probléma gyökere.
2022. nov. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
90%
Kell hogy legyen oka annak amiért ilyen lett. És lehet hogy a te kezed is benne van a dologban. Van valami sejtésed, hogy miért lett ilyen?
2022. nov. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!