Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozzam fel, hogy...

Hogyan dolgozzam fel, hogy nem lehetek fiatalon anya csak ilyen 32 korul, a parom meg addigra 35 lesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 25/N vagyok, nem kimondottan az a szuletett anyatipus, nem akarok mindenaron gyereket. Viszont mivel az en anyukam idosebb koraban szult, anno megfogadtam, hogy csak fiatalon fogok szulni.

De sajnos ugy tunik, hogy 31-32 eves korom alatt en sem fogok szulni. (Meg egyetemre jarok, utana kellene minimum ket evet dolgozni is, meg osszeszedni egy lakasra onerot, ezek nelkul tuti nem szulnek.)

Ti, aki szinten fiatalon akartatok szulni, de az anyagi helyzet nem engedte ezt, hogyan dolgoztatok fel?

Teljesen el vagyok keseredve, ugy erzem, hogy nem csak a szerencsetlen gyerekkel b.szok ki, hanem magammal is. Latom anyamon is, hogy mekkora szivas, ha nyugdij elott 1-2 evvel is azon parazol, hogy a gyerekednek sikerulni fog-e lediplomazni. Csomo ismerosom ugyanennyi idosen mar a masodik gyereket varja, van, akinek a harmadik is megvan, reg hazasok mar, nem ertem, hogy ok hogyan csinaljak.

(A kerdesemmel egyebkent nem szeretnem megbantani azokat, akik tudatosan 30 felett szultek.)


2022. nov. 17. 15:22
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom, itt nem hiszem, hogy kapsz valami hasznos választ azon kívül, hogy "inkább később vállalj".
2022. nov. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
64%
Ilyen alapon sosem lenne gyerekem, nem tudhatod, mi lesz 5-10 év múlva. Biztos, hogy nem kötnék mindent ezekhez a feltételekhez. Persze, legyen meg a diplomád, dolgozz is, de ne ilyen görcsösen gondolj a gyermekvállalásra.
2022. nov. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim válasza:
25%
Én személy szerint inkább a gyerek témára összpontosítanék, tudom rohadt könnyű ezt mondani, de ez a legfontosabb. A biológiai óra is ketyeg, ráadásul jobb szerintem minél fiatalabban megélni ezt, hogy ne legyen akkora szakadék köztetek :)
2022. nov. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
96%

Addig annyi minden tortenhet meg, kar is a jovon aggodni. Lehet egyutt se lesztek a paroddal es mas lesz az apa, lehet 40 korul fogsz eloszor szulni, mert addig nem jon ossze, lehet 2 ev mulva mar babazol, mert becsuszik es megtartod...

Ki tudja, barmi lehet. Azon a hidon akkor kell atmenni, amikor odaersz.

Elvezd a jelent, aztan majd lesz valahogy. Ne arra gondolj, hogy mi nincs,hanem arra, hogy mi van most.

2022. nov. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
96%

Én is fiatalon akartam szülni, csak a párkapcsolati életem nem úgy alakult. 28 voltam, mire összejöttem a fiam apjával. Végül 32 évesen szültem. A lehető legjobb, hogy így alakult. Már így utólag: még fiatalon tudtam a karrierre koncentrálni, utazni, bulizni. Utána már nem volt bennem hiányérzet, hogy a barátnőim még a pasijukkal csavarognak az éjszakában, tengerparton nyaralnak, én meg éjszakázom a babával. Teljesen rá tudtam koncentrálni és addigra a feltételek is adottak voltak.

Szerintem ne bánd.

2022. nov. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
92%
Majd megemészted. Én úgy voltam vele, 35 éves korom után már nem vállalok gyereket, ne legyek ősz öregember a diplomaosztóján. Lassan 30 leszek, még nem találtam meg a párom, lehet, nem is lesz gyerekem, ha igen, akkor is későn. Ez van, nem dőlhetek a kardomba minden alkalommal, amikor valami nem úgy alakul, ahogy fogalmatlanul, fiatalon elképzeltem.
2022. nov. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:

Igen, nem tudom, hogy mi lesz 5-10 ev mulva, viszont azt biztosra tudom, hogy minimum egy 5 ev kell meg, hogy legyen egyaltalan egy 10 misis oneronk (ami mar szinten nem eleg semmire).

Es igen, a gyerektema lenne a legfontosabb, meg az is, de igy a semmire egyszeruen nem merem bevallalni.

2022. nov. 17. 15:36
 8/42 anonim ***** válasza:
2022. nov. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:

Egyebkent ezt az elvezd a jelen dolgot koszonom, neha elfelejtem.

Az otosnekeg kulon koszi, hogy leirtad a sikersztorid. Meg johetnek az ilyenek :D

2022. nov. 17. 15:37
 10/42 anonim ***** válasza:
91%

Így van, élvezd az életet, amíg még nem vagy anyuka és nincs kötöttség! Használd ki az idődet! Ezek az évek már nem jönnek vissza, csak ha majd felnőnek...

5-ös voltam.

2022. nov. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!