Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A férjem nem szeretné ha a...

A férjem nem szeretné ha a szüleink segítenének a szülés után. Hogy lehet erről meggyőzni?

Figyelt kérdés
A férjemnek elég sajátos elképzelése van a mi kettőnk életéről és a gyermekvállalásról. Teljes mértékben elzárkózik a szülői segítségtől. Ő nem igazán van szoros kapcsolatban az anyjával, kiskorában elhagyta és a nagymamája nevelte őt, örök szálka maradt benne. Nem egyszerű eset az anyja, sok mindenbe szeretett volna bele szólni már de a párom azonnal leállítja. Az én anyám nagyon kedves nő de neki is megvannak a hibái, túlaggódó. Látjuk a tesómék gyereke hogyan van nevelve, és abban mindketten egyetértettünk,hogy nálunk ezek a dolgok nem lehetségesek. Folyamatosan édességgel etetés, anyám is megvesz neki mindent, állandóan tömik a gyerekbe. Neveletlen, mindent rá hagynak, két éves de már csak a telefon érdekli. A keresztfiúnk szintén nagyon rossz gyerek, ő vele is ugyanilyen anyám, ezerféle ételt képes megfőzni, de a gyerek soha nem eszik csak Kinder tojást kb, és megy a pocsékolás. A párom egyáltalán nem akar arról hallani,hogy kisbabánkkal anyám besegítsen a gondozásba. Szó szerint vitánk van belőle, csak akkor akarja engedni ide ha ő is itthon van. 😂 Na jó azért ne vegyétek ezt ennyire komolyan, tehát nem vagyok eltiltva csak fél, hogy elneveli a mi gyermekünket is. Én viszont szeretném ha lenne segítségem a férjemen kívül is, mert attól,hogy anya leszek még szükségem lesz szabadidőre. Ő erről azt gondolja mindent megfog tudni oldani ő is, nem kell segítség sem az én anyámtól az ő anyja szeretne szóba sem jöhet de még a nagyanyja sem. 😁 Teljesen azt szeretné ha ez a feladat csakis a mi kettőnk dolga lenne. Nektek erről mi a véleményetek, tapasztalatotok?

2022. nov. 20. 14:09
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
76%
Fektessessetek le a szbaalyokat, mit engedtek meg az anyukadnak. Segitseg nelkul baromi nehez lesz
2022. nov. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
76%
Te helzre tudod tenni anzukád, ha kell? Mert akkor mondd meg a párodnak, hogy a sarkadra fogsz állni. Az első 2 hétben nekem snagy segítség volt anya, de ehhez azért kellett, hogy azt csinálta, amire kértem, nem feltétlen, amit ő gondolt volna a legjobbnak.
2022. nov. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
66%

Hat bocs, de en se akarnek errol hallani, tok igaza van a ferjednek.

Azert nem ennyire vicces ez a helyzet,ahogy te ezt felfogod, en inkabb neveznem tragikusnak. Adott egy anya, aki mindenbe belepofazik, ha jol ertem, a gyereknevelesi elveket semmibe veszi es te be akarod koltoztetni (?) rogton szules utan, ki tudja miert; talan mert nem valtal meg le rola erzelmileg? Es a ferjedet nem erted meg.


Bocsi, de nezz egy picit magadba es ne a ferjedet vedd semmibe, mert ennek borzaszto vege lesz.

2022. nov. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
73%

Beszéld meg vele hogy heti x óra szabadidőt szeretnél, amit vagy így, vagy úgy, de meg kell oldanotok. Ha nem akarja hogy a nagyi vigyázzon addig a gyerekre, akkor találjon ki alternatívát; vigyázzon rá addig ő, vagy fizessen bébiszittert, vagy valami.


Az úgy tényleg nem fenntarthato, hogy szünet nélkül, éveken keresztül 0-24 a gyerek az egyetlen dolog az életedben. Nem kell hozzá nagy ész, hogy ezt megértse valaki...

2022. nov. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
92%

Jo dolog a segitseg, de nem ertem hogy jon az ide, hogyha anyucit nem koltoztetem be rogton szules utan, akkor ez azt jelenti, hogy a gyerekkel akarok lenni evekig es mast nem akarok latni :D


Mert itt kene egy arany kozeput. Nem kene a ferj kereset semmibe venni, kellene valami egyezmeny.

Es a gyerekre nem csak a nagyi vigyazhat amugy, a kesobbiekre nezve.

2022. nov. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
78%

Férjed álláspontján vagyok. 2 ember kellett megcsinálni, 2 ember elég az ellátásához is. Főleg első gyereknél nagyon fontos az első időszak, hogy ne rondítson bele senki az éppen kialakult háromfős családotokba.

Az apa-gyerek kötődésnek kifejezetten árt egy ott sündőrgő anya/anyós, aki mindent jobban tud és nem engedi oda a gyerek saját apját se, mert "te nem tudod".

Mondjuk, ha később egyedül akarsz megszakadni, akkor zárd csak ki a férjed!

Ha nem teljes jogú szülőként kezeled az első pillanattól, jogosan tojik majd a fejedre.

2022. nov. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
67%
Én full megértem a párod (két gyerekes apukaként). Nagyon nem hiányozna egy minden lében kanál öregasszony. Később oké, hogy néha (mondjuk heti 1x 2 órára) vigyáz a gyerekre. Annyi idő alatt még nem tudja túlzottan elrontani.
2022. nov. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
65%

Emlékeztesd a férjedet, hogy téged ő nevelt fel, mármint az anyád, s mégsem lettél egy szar ember. A családodban a többi gyereket sem anyád rontotta el, hanem a saját szüleik. Nekem anyósom olyan mint a te anyukád, de meg lehet neki mondani, hogy merre hány méter, és nagyjából tiszteletben is tartja.

Attól meg, hogy neki tré a kapcsolata a családjával, ne akarja már ugyanezt a gyerekének is! A segítség pedig neked fog kelleni, nem a gyereket kell tutujgatni. Ha az említett rokonok főzni, takarítani, ilyesmit szeretnének csinálni nálatok, akkor fogadjátok őket szeretettel. A férjed ha akar ne fogadjon el semmi segítséget, de mondd meg neki, hogy ha egy mód van rá, ne veled meg a gyerekkel csesszen ki.

2022. nov. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
66%

Én is egyet értek a férjeddel.

Nem a nagymamának kell gyereket szülni.


Nyilván vannak helyzetek, mikor 1-1 alkalommal jó ha besegít a mama, de a mindennapokban nagyon nincs helye szerintem sem.

2022. nov. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
27%

Ne menj bele. Könnyen lehet belőle nárcisztikus bántalmazó kapcsolat: elzár téged a családodtól, aztán mindenkitől. (uhh, már most is: "csak akkor akarja engedni ide ha ő is itthon van")

Ha anyukádban bízol, akkor mint nőtársi segítségre számíthatsz tőle.

Nézz utána a neten a nárcizmusnak, rengeteg anyag van róla, nehogy konkrétan ebben találd magadat rövid úton.

2022. nov. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!