Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A férjem nem szeretné ha a...

A férjem nem szeretné ha a szüleink segítenének a szülés után. Hogy lehet erről meggyőzni?

Figyelt kérdés
A férjemnek elég sajátos elképzelése van a mi kettőnk életéről és a gyermekvállalásról. Teljes mértékben elzárkózik a szülői segítségtől. Ő nem igazán van szoros kapcsolatban az anyjával, kiskorában elhagyta és a nagymamája nevelte őt, örök szálka maradt benne. Nem egyszerű eset az anyja, sok mindenbe szeretett volna bele szólni már de a párom azonnal leállítja. Az én anyám nagyon kedves nő de neki is megvannak a hibái, túlaggódó. Látjuk a tesómék gyereke hogyan van nevelve, és abban mindketten egyetértettünk,hogy nálunk ezek a dolgok nem lehetségesek. Folyamatosan édességgel etetés, anyám is megvesz neki mindent, állandóan tömik a gyerekbe. Neveletlen, mindent rá hagynak, két éves de már csak a telefon érdekli. A keresztfiúnk szintén nagyon rossz gyerek, ő vele is ugyanilyen anyám, ezerféle ételt képes megfőzni, de a gyerek soha nem eszik csak Kinder tojást kb, és megy a pocsékolás. A párom egyáltalán nem akar arról hallani,hogy kisbabánkkal anyám besegítsen a gondozásba. Szó szerint vitánk van belőle, csak akkor akarja engedni ide ha ő is itthon van. 😂 Na jó azért ne vegyétek ezt ennyire komolyan, tehát nem vagyok eltiltva csak fél, hogy elneveli a mi gyermekünket is. Én viszont szeretném ha lenne segítségem a férjemen kívül is, mert attól,hogy anya leszek még szükségem lesz szabadidőre. Ő erről azt gondolja mindent megfog tudni oldani ő is, nem kell segítség sem az én anyámtól az ő anyja szeretne szóba sem jöhet de még a nagyanyja sem. 😁 Teljesen azt szeretné ha ez a feladat csakis a mi kettőnk dolga lenne. Nektek erről mi a véleményetek, tapasztalatotok?

2022. nov. 20. 14:09
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
32%
30as akkor a te logikáddal, ha az anya segítséget hív a nagymama személyében akkor ő sem teljes jogú szülő, mert nem egyedül látja el a gyereket?
2022. nov. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
100%
Az más, ha segítséget hív, és az is más, ha oda költözteti. A kérdező válasza alapján ő oda akarta költöztetni az anyját. Azért abba hadd legyen már a "másodlagos szülőnek" is beleszólása, hogy kikkel akar egy fedél alatt lakni.
2022. nov. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
15%

Itt mindenki azzal jön, hogy a férj kérését vegye figyelembe a kérdező. És a férj figyelembe veszi a felesége kérését?

Egy házasságban kompromisszumok mentén kéne működni, nem pedig úgy hogy az egyik fél megmondja mi lesz, a másik meg alkalmazkodik.

Itt is kompromisszumos megoldást kéne találni és megbeszélni.

2022. nov. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
75%
Nekem anyukám 1 hétig jött mindig nap 1-2 órára. Hozott főtt ételt, elmosogatott, teregetett, porszívózott, stb, ilyen kisebb házimunkákat megcsinált, kicsit megdajkálta a babát és hazament. 1 óra autó út. Ezzel szerintem nincs gond, sőt ha megoldható, akkor kell is, nekünk nagyon jól esett. Így a férjem ideje nem a házimunkára ment el, hanem velünk tudott lenni 3asban, jobban családnak éreztük magunkat. Ha többet lett volna itt, vagy beleokoskodott volna mindenbe, az tényleg zavaró lett volna. Meg most az első 1-2 hétben, hónapban nem lehet elrontani, a segítség viszont nagyon jól jön. Később pedig meg lehet egyezni hogy mennyi időt tölthet anyukáddal, és milyen szabályokat tartson be. Egyébként a gyereknek is szüksége van kettesben töltött időre a nagyszüleivel is, nem lehet csak a szüleivel összezárva, az a jó ha sokan szeretik.
2022. nov. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
78%
Engem kifejezetten zavart volna,ha valaki takarít,vagy mos,mosogat nálunk.Társaságra se nagyon vágytam a férjemen kívül az első hetekben,mikor mindenemből minden folyt, félmeztelenül szaladgáltam a lakásban és a cicimen csüngött az újszülött gyerekem.Mikor elaludt, akkor elaludtam vele,mikor ébren volt, akkor szopott,vagy ordított.Semmi szükségem nem lett volna kéretlen jótanácsokra.Én mondjuk utálom,ha nálunk bárki pakol,vagy önállósítja magát,se a szüleim,se a testvéreim,se anyósomék nem szoktak nálunk soha pakolni,vagy mosogatni, akkor sem ha vendégségbe vannak nálunk.Nem kell senkinek sehova nyúlkálni.Elfogadom,ha másnál más a természetes,de én se pakolok náluk semmit.Ettől az odaköltözéstől pedig a hátamon feláll a szőr.Sajnálom,de így gondolom.Férj szempontból pedig méginkább megértem,hogy terhes lenne ez a dolog.Helyetted nem dönthetek,de tökéletesen meg lehet oldani mindent egyedül meg a férj segítségével is.
2022. nov. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
38%

35-ös, amit leírsz, mind szubjektív megélések. Nincs velük gond, de nem releváns a kérdező szempontjából. Érthető az is, ha tart az első időszaktól és jobban érezné magát, ha mellette lenne valaki, aki segít. Biztos neked is van olyan, amiben igényelsz segítséget, de más meg tök lazán megoldja egyedül. Nem fair ezt valakinek a képébe vágni, ahogy az se lenne fair, ha valaki neked dörgölné ezt az orrod alá.


Nem értem miért a kérdező van ekézve... Az ő mindennapi élete fenekestül felfordul, és miért ne igényelhetne hozzá segítséget. Lehet ezt kompromisszumosan is. Nem kell odaköltöznie anyukának. Lehet csak akkor is ott, mikor a férj nem találkozik vele, ha annyira idegesíti anyóspajti.

Mivel nagyon különbözőek az igények (férj egyáltalán nem szeretné, feleség meg igen), így rohadtul nem korrekt ha az egyik fél akarata teljesen érvényesül a másikkal szemben. Kompromisszum! Meg kell beszélni és találni közös nevezőt. Valamint megbeszélni a anyuka határait. Felnőtt emberekről beszélünk, akik hamarosan egy gyereket fognak nevelni és nem tudnak megegyezni...

2022. nov. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
71%
Nem ekéztem,de itt azért valljuk be,jogosan tart a férj bizonyos dolgoktól.A felesége gyakorlatilag kislány.Maga mondta,hogy nehezen vált le anyukáról(szerintem le se vált még)ráadásul rosszul áll a gyerekneveléshez.Ha az elejétől fogva ott lesz,később nehéz lesz határokat szabni.Nem,nekem semmiben nem kellett segítség, ezért írtam,hogy anélkül is tökéletesen el lehet lenni.Az meg,hogy akkor legyen ott,mikor a férj nincs, azért nem az igazi,mert gyakorlatilag a háta mögött azt csinálnak amit akarnak.Gondolom pont ezt a cinkosságot nem akarja.Menjen a mama látogatóba,anya meg tanulja meg gondozni azt a gyereket,nem kell kivenni a kezéből.Apa meg nyugodtan besegíthet a háztartásba(ha eddig nem tette volna)mert ezután is szükség lesz rá.Írtam amúgy,hogy elfogadom,hogy másnál más a normális,de ez az odaköltözősdi,meg a napi több óra ottartózkodás számomra többgyerekes anyaként is egyenesen ijesztő.Most arról már akkor nem is beszélek,hogy plussz fertőzési lehetőség egy vagy több plussz személy napi látogatása.
2022. nov. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
20%

" elfogadom,hogy másnál más a normális, DE.."

Azért vicces vagy.

Btw sehol egy szóval nem írta, hogy konkrétan odaköltözne anyuka.


" plussz fertőzési lehetőség egy vagy több plussz személy napi látogatása."

Ez aztán még viccesebb :D Akinél nagyobb gyerek van, oda már ne is szülessen, mert nagyobb gyerek mindennap más kis pastásának a bacijait tudja hazhozni. :D


"Menjen a mama látogatóba,anya meg tanulja meg gondozni azt a gyereket,nem kell kivenni a kezéből."

Senki nem mondta, hogy kivenné a kezéből vagy egyáltalán odaadná. Lehet, hogy neki a napi teendőkben kéne segítség. Én örültem volna, ha valaki főz ránk az első időkben, még ha meg is oldottam segítség nélkül.

Szóval a nőnek, miért ne lehetne valid igénye, hogy szeretne segítséget? Miért csak a férj igénye a valid, hogy ne ténferejen ott anyuka?


Még mindig azt mondom, hogy kompromisszum.

2022. nov. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
28%
Most akkor fordítsuk meg!Csak a felesége akarata legyen a szent? Nyilván a nagyobb gyerek is hazahozhatja,de itt nincs nagyobb gyerek.Ahol lehet,ott kerüljük már el a bajt szerintem.Kérdéskifejtésben ott van,nektek erről mi a véleményetek? Nekem ez.Köszi,hogy leírhatom.És szerinted nem venné ki a kezébőHagyjuk már!A legtöbb nagyi babázni megy, nem segíteni.De mindegy!.Majd eldöntik.Amúgy én attól se lennék boldog,ha anyám,vagy anyósom mosná,teregetné az alsóneműmet.Szóval azért érthető ez a másik oldalról is.Ha a feleség nem tudja megcsinálni,majd megcsinálja a férj.A legviccesebb pedig inkább az,hogy ha a kérdés arról szólna,hogy nem akar,vagy nem tud menni senki segíteni, akkor az menne,hogy miért várod el,magadnak szülted,stb,aki meg meg tudta oldani így is,az most ufonak van nézve.
2022. nov. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
71%
Ja, és nem szeretnék itt vitát se indítani,meg egy szóval sem mondtam,hogy úgy kell csinálni ahogy én gondolom,csak az én véleményem meg tapasztalataimat írtam le,és hogy én értem a férj álláspontját is.Ő ismeri a mamát,meg a feleségét, lehet hogy tudja előre,hogy ő lenne a kirekesztett,más mindent jobban tudná,meg kinevetné az anyós,hogy ezt se tudja,azt se tudja.Utána pár hónap,és jöhet a kérdés,hogy a faérjem nem foglalkozik a gyerekünkkel,sőt velem se,ez miért van.
2022. nov. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!