Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 11 éves,apukájához költözne. ...

11 éves,apukájához költözne. Milyen formai dolgokat kell intéznem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Fiam 11 éves, apukájához szeretne költözni.

Eddig a 2 hetente 2nap verzió volt.

Abszolút nem vagyok ellene,támogatom ,és átbeszéltük vele a menetét.

Viszont most a rám vonatkozó dolgok érdekelnének,hátha volt másnál is így.

Tehát ha már apukájánál lesz,papírokat átiratni,rendben..családi pótlék lemondás is rendben.

Nade mivel ugye elváltunk,egyenlőre nem tudom hova kell még pluszban ezt bejelentenem?

Köszönöm a hasznos infókat.



2022. nov. 21. 21:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk bíroságon döntötték el, ho
2022. nov. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Sehova, ha normálisan meg tudjátok beszélni.
2022. nov. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk a bíróság jóváhagyta az egyezségünket.

Lemondtam a családi pótlékot, a családi adókedvezményt, az iskolai étkezést, kiléptem a facebookos szülői csoportokból, jeleztem a sportegyesületnél, aminek tagja volt, jeleztem a védőnőnek és háziorvosnak.

2022. nov. 22. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
28%
Ilyen létezik? Hogy egy anya így lemondjon a gyerekről?
2022. nov. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Nyilván az anyuka is fog élni a láthatással, és fizeti a gyerektartást... Több ismerősnel is van hogy a nagyobb gyerekek az apjuknal laknak, de vannak az anyjukkal is hétvégente.
2022. nov. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
4: miért mondana le róla? Csak nem nála lakik. Mi ezen olyan megbotránkoztató?
2022. nov. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
27%
Bármit állítasz, nem ez az általánosan megszokott..
2022. nov. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

Jaaaah :D még túl mélyen gyökeredzik, hogy az anya feladata a gyereknevelés, és ez még megmásíthatatlan a fejekben. Plusz mivel sok családban még mindig ez is van, hogy anya csinál mindent a gyerekkel, így hozzá jobban kötődnek. De vannak családok, ahol nem ez van, ott simán képbe jön, hogy az apánál marad a gyerek...főleg ha a gyerek is ezt szeretné.

Btw egy apának se egyszerű, amikor csak így "le kell mondania a gyerekéről", legalábbis tudomásul kell vennie (mert legtöbb esetben választása sincs), hogy mostantól nem része a gyerekei mindennapjainak. Ez mindekinek nehéz döntés.

2022. nov. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
6%
Jöhetsz a gyökerekkel, de őszintén, nem így van?
2022. nov. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%
Nem, őszintén nem érzem ennek örökérvényűségét. Szerintem egy haladóbb gondolkodású családban, ahol az apa _ugyanannyi_ részét veszi ki a gyereknevelésből - ne adj isten még ő is megy gyedre - ott egyáltalán nem érzem törvényszerűnek, hogy csakis az anyánál maradhat a gyerek. Pláne, ha ez egy közös megegyezésen alapuló megállapodás.
2022. nov. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!