Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik azzal érvelnek, hogy a...

Akik azzal érvelnek, hogy a meglévő gyerek(ei) miatt vetetnék el beteg, pl.down-kóros gyereküket, esetleg meg is tették, első gyerek esetén megtartották volna, vagy ez csak egy plusz érv?

Figyelt kérdés

2022. nov. 23. 19:21
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
88%

Épeszű ember nem tart még beteg gyereket.

Amúgy ez a kérdés túl provokatív, de mindegy...

2022. nov. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
98%

Ha plusz érv is, meglehetősen erős érv.

Mi az elsőt se tartottuk volna meg amúgy, ha beteg.

2022. nov. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
96%

Első gyereknél nehezebb lett volna a döntés, de azt hiszem akkor sem tartottam volna meg egy Down-is babát.

A második terhességnél pedig biztos hogy elvetettem volna


Nem hinném h képes lennék 120%ot teljesíteni. Nem lenne erőm, türelmem egy beteg babához/gyerekhez

2022. nov. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
94%
Tételezzük fel hogy első gyerek is: Mi lesz, ha a szülők szeretnének még gyermeket? Mi lesz, ha szülők lerokannak, esetleg meghalnak?
2022. nov. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

#1! Szerintem inkább a válaszod provokatív. Milyen jogon döntöd el másokról, hogy épeszű, vagy sem. Tökéletesen elég lenne annyi, hogy te semmilyen körülmények között nem tartanád meg.

#2,#3! Nektek köszönöm.

2022. nov. 23. 19:32
 6/46 anonim ***** válasza:
47%
Én megtartanám, de valószínűleg csak azért, mert 6 évvel ezelőtt született egy kishúgom, akinek az orvosok szerint nem kellett volna megszületni. Késői gyerek, anya már 41 felett volt, mikor terhes lett. Én is nehezen jöttem össze 19 éve, aztán nem is sikerült nekik több gyerek, majd derült égből villámcsapásként jött a hugi, akiről már korán látták, hogy a szívével baj van. A születése után rögtön műteni kellett, 4 éves koráig összesen 5 műtétje volt, de most már teljesen rendben van, egy kis csoda a családunkban. Szóval én nagyon örülök, hogy anyáék megtartották őt, ezért tennék én is így ha terhes lennék. De még csak 19 vagyok, mostanában nem tervezek gyereket.
2022. nov. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
97%

6-os: azért ez teljesen más helyzet, a húgodat meg lehetett gyógyítani, teljes életet tud élni, egy Down-kóros soha nem lesz egészséges, és képtelen önálló életre, mindig kell valaki, aki gondoskodik róla.

A két eset kb úgy viszonyul egymáshogy, mintha valakinek eltörik a lába vagy láb nélkül született - ez is igencsak nagy különbség.

2022. nov. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
28%
Előre nem tudtuk, azt mondták, hogy valószínűleg a szülést sem éli túl.
2022. nov. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
95%

#6, a tiétek jól végződött sztori, egy testi problémát könnyebb orvosolni, mint egy mentális sérülést.

Én sem tartanék meg egy down-os magzatot, szerintem gyereknek sem cukik, felnőttként pedig már termetuknel fogva is kezelhetetlenek lehetnek.

2022. nov. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
90%

6-os: szép sztori, de nem te éled meg.

Én testi fogyatékos vagyok és én is sok műtéten estem át. Bár tény, mikor én születtem akkor nem tudták előre megmondani az akkori uh-k alapján hogy baj van.


Viszont lelki nehézségeimet amik ebből eredtek nem tárom fel bárkinek. A család, tesóim például ilyenek. Rájuk mosolygok és játszom az erőset, de közben nyilván pszichológushoz járok "titokban".

Csupán arra akartam utalni ezzel, hogy lehet, hogy te kis csodának éled meg, de ugyanakkor a hugodnak ha most nem is, de később kib...ott nehéz lesz és nem veled fogja megosztani lelkifájdalmát amit a világ okozott neki.


Minden fogyatékosság, legyen az testi vagy mentális nehézségekkel jár. Még akkor is elvetetném a magzatot ha testről van szó, ha pedig egy down szindróma akkor meg pláne. Én tudom, hogy a testi miket él át. A mentális pedig egyszerűen sokszor életképtelen hosszútávon és lásd, ma a szociális törvényt is megszavazták így az államra nem számíthatunk ha a szülők meghalnak.

2022. nov. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!