Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Átgondolnátok a gyerekvállalás...

Átgondolnátok a gyerekvállalást egy ilyen mondat után, vagy túlreagálom?

Figyelt kérdés

A párommal másfél éve vagyunk együtt. Januártól próbálkoznánk a babával, amit eddig én is vártam nagyon, már megvannak a befutó neveink is mindkét nemre. Viszont a héten olyasmit mondott nekem egy kisebb vitatkozáskor, ami eléggé meglepett, elgondolkoztatott (nagyon ritkán van nézeteltérésünk, azt azért hozzátenném). Azt mondta, hogy nekem amúgy is nagyon könnyű, mert ebbe a kapcsolatba nem nyújtok mást a p.ncimon kívül. Ezt arra értette, hogy amíg nekem egyetemistaként a bevételem az ösztöndíjból, lakásomból elég alacsony, addig ő egy hónapban durván a tízszeresét keresi meg és a bankkártyái benne vannak az Apple Pay-ben a telefonomban, azokat szoktam használni. De anno ezt is ő mondta, hogy legyen így, sosem én erőltettem ezt. Meg nem érezném, hogy annyira nagyon könnyű lenne nekem, mert minden ügyes-bajos dolgát/gondját én csinálom, oldom meg, én koordinálom a háztartást, házzal kapcsolatos dolgokat is. Mellette ott van az egyetem, tavasszal végzek remélhetőleg. Szóval van dolgom bőven, nem azzal telik el a napom, hogy rohangálok fodrászhoz, onnan kozmetikushoz, majd azon gondolkozom, délután melyik boltban költsem a pénzét.


Mióta volt ez a vitánk, elég sokat gondolok a fenti mondatára és elbizonytalanodtam, az az igazság... Bocsánatot kért, ő is érezte, hogy nem kellett volna, de akkor is... Ha ilyet mond, nyilván valahol ezt gondolja, nem?

Csak közben meg én is vágyom nagyon egy kisbabára, rengeteget beszélgettünk már erről, hogy milyen is lesz/lenne ez az egész.



2022. nov. 26. 09:39
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
96%
Huha, azert ez eleg durva. Varnek a gyerekvallalassal. Kesobb a gyerek a te nyakadon lesz, egyedul, hiszen o a pénzt keresi, neked meg ez a dolgod kb. Ez jon le belole. Házasok vagytok egyaltalan? En addig nem szulnek, ha meg sem kert.
2022. nov. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 A kérdező kommentje:
Nem még. Karácsonyi lánykérést tervezett, de mondtam neki, hogy biztos nem. Nem vagyok egy házisárkány, aki azt is megszabja, milyen ruhában legyen majd éppen, de karácsonykor, szülinapkor szerintem elcsépelt az eljegyzést.
2022. nov. 26. 09:47
 3/54 anonim ***** válasza:
59%

Lehet, hogy megbantott viszont igazat mondott. Na és azt nem tudjuk min ment a vita.

Mit kell koordinalni a haztartasban? Azt csinalni kell. Azért amíg te csak tanulsz ő meg alad tesz mindent, addig amit mondott igaz.

2022. nov. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
98%
Sajnos hiába tűnik idillinek ez az egész kapcsolat, a helyzeted alárendelt, és ez jött ki ebben a heves vitahelyzetben. Én a helyedben megalapoznám a saját eletemet először, hogy bármi történik, legyen megélhetésnyi saját szakmám, szakmai gyakorlatom, hogy ne legyen gond azonnal elhelyezkedni, ha valami történik. Minimum 3 évet dolgoznék gyerekvállalás előtt.
2022. nov. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 A kérdező kommentje:

Azon, hogy hétfőn mennie kell vidékre munka miatt, és menjek vele (kocsival 3-3 óra oda és vissza, megállni útközben ebédelni + még ott is kb 1 óra, oda lenne a napom). Mondtam, hogy nem tudok, mert kedden zh-t írok és arra tanulok, ezen ő megsértődött, hogy nem akar egyedül menni, mert unalmas neki annyit vezetni, ha nem vagyok ott.

Elég nehéz a szak, amin vagyok, szóval nekem a tanulással, egyetemi dolgokkal elég sok időm elmegy. Mellé ugye neki is segítek mindenben.


"Mit kell koordinalni a haztartasban? Azt csinalni kell."

Ööö igen, egy majd' 300 négyzetméteres háznál azért bőven van mit csinálni állandóan. Mellé a kert is legyen mindig szép, legyen itthon ebéd/vacsora/nasi/süti stb.

2022. nov. 26. 10:06
 6/54 anonim ***** válasza:
98%

Nekem fura, hogy 300 nm-es hàzra telik, meg annak fenntartàsàra, de nincs egy takaritőnő, meg aki a kertet rendbetegye. Gindolom ilyen palota mellé spéci kirakat kert dukàl, és ezt te egyedül nőként csináld meg. Úgy hogy ő 10xes pénzeket keres?

Most ez valami hülyén sikerült kamu, vagy valami nem stimmel a pasival. Ennél kisebb hàzakban élő nagyon jómódúak is alkalmaznak màr takarítònőt egyebeket.


A megjegyzése gàz igyis úgyis, nem szülnék alàrendelt kapcsolatba.

2022. nov. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
100%

Húú kislány, fel sem fogod mibe keverdtél.Teljesen alârendelt Vagy és ez rosszabb lesz, gyerekkel meg majd telejsen be leszel szabályozva.Cseléd leszel, az ő akarata érvényesül és neked kuss.Sokszor megkapod majd még, hogy csak a p...id hoztad.Szakításon kellene gondolodnod, nem babán.


Másfél éves kacsolat, január óta babát terveztek, egyetemista Vagy még.Ez roham tempo egy instabil kapcsolatban.

2022. nov. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
95%
Majd egyszer nem lesz rend és meleg étel, majd jön a pofon is.
2022. nov. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom milyen az a nehéz szak amire jársz , de nem tűnsz túl okosnak. Egyrészt normális nő nem vállal be terhességet egy másfél éves kapcsolatban (kivéve ha 35 felett van és úgy érzi szorít az idő és úgy érzi eléggé kiismerte a párját. Főleg nem szül úgy egy normális nő , hogy nem hogy munkatapasztalata nincs még, de az iskolát sem fejezte be. Mi van ha elsőre összejön és olyan szarul leszel , hogy be sem tudod fejezni a sulit ? Másrészt téged nem zavar, hogy teljesen a pasidtól függsz? Hiába keres egy valag pénzt. Vagy neked ez nem gáz? Főleg, hogy már megjegyezèseket tesz? Gondolkozzàl már. De ha neked kényelmes h csicska vagy a 300nm-es házban, cserébe kuss a neved , akkor hajrá . Néha biztos kapsz valami ékszert v drága cuccot.
2022. nov. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
100%
Megértem, hogy nehéznek érzed, de ez még csak egyetem és háztartás és már most beszól. Képzeld el milyen lesz és hogy fog reagálni, mikor ott lesz már a gyerek is, nem tudsz majd aludni rendesen, elcsúsznak a programok, nem lesz időd úgy a kertre, főzni..stb..a párod is fáradt lesz..
2022. nov. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!