Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Főleg a vállalkozó férjek...

Főleg a vállalkozó férjek feleségétől szeretnék kérdezni?Éreztétek így magatokat?

Figyelt kérdés

5 éves múlt a gyerekünk.Nem lesz több ez már kb biztos.Mióta megszületett az én gondom minden. Az én bajom volt,hogy 2.5 éves koráig egy éjjelt se aludt végig (alaphangon kelt 8x egy éjjel), mikor beteg volt kisebb korában egyetlen egy alkalommal cserét velem a párom valamikor hajnali 3 körül, mert nem bírt aludni. Ezt leszámítva minden alkalom az enyém volt.Ez rányomta a bélyeget a kapcsolatunkra.

Vállalkozó, sokat dolgozik.Mióta a gyerekünk ovis én is beszálltam a vállalkozásba.De én egyáltalán nem érzem a magaménak.Sok buta, iskolázatlan férfi anyagi dolgaival kell foglalkoznom, vagy épp hallgatóságként a faxságot hallgatni, hogy épp miért jön valami anyagi követelés a fizetésükre...stb..stb.Rendeléseket, papírmunkát és a helyben vásárlást+ számlázást,szerződéseket rendezem.

Őszintén szólva nem érzem jól magam.Sokszor érzem rossz anyának magam.Úgy érzem ha egy támogatóbb társam lenne akkor sokkal jobb anya lehetnék.Ha kicsivel több segítséget kapnék akkor más lenne a helyzet.

Sokszor utálom magam, hogy így 5 év után már terhes ha napi 24-ben velem van a gyerek, (és sokszor van velem, mert sokszor beteg)ha nekem kell játszani vele, ha minden igényét én elégítem csak ki.

Az ismerőseink közül szerintem sokan csak pitsogásnak éreznék ezt, meg a jó világában azt se tudja mi a baja dolognak.

Éreztétek így magatokat? Nem tudok létezni úgy érzem. Nem tudok megvalósítani dolgokat ,mert mindig más diktálja az időbeosztásom, nincsenek normális emberi kapcsolataim, mert képtelenség bármit tervezni..

Úgy érzem nem bírok élni vagy boldognak lenni. Hogy mindenki előttem van és megfojt a felelősség..



2022. nov. 27. 12:23
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%

Ebből leginkább arra tudok reflektálni, hogy én sem tudok a férjem cégében segíteni. Taszít az egész iparág, untatnak a feladatok, próbáltuk, nem jó. Van saját állásom egy tök másik cégnél, ahol sokkal jobban helyt tudok állni.

De attól, hogy vállalkozó, nálunk apjuk simán kiveszi a részét az éjszakákból is, meg a logisztikából leginkább.

2022. nov. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
93%
Egy olyan munkàt kéne talàlnod, ami mindettől független, és ami érdekel. Persze, hogy az élethez sincs kedved, ha azt dolgozod, amit utàlsz, és a férjednek kb a beosztottja vagy, aki a lótifutit intézi? Légy önàlló, szakadj le róla, ha lehet így kifejezni magam. Keress sajàt célokat.
2022. nov. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
74%

Férjem is vállalkozó.

Nekünk 2 gyerek van, 1 és 3 évesek. Több nem lesz.


Nálunk is felmerült, hogy lépjek be a vállalkozásába, dolgozzunk együtt.

Nincs az az isten. Ő a férjem, a "főnököm" sosem lesz. Nem fogoma munkát és a magánéletet keverni.


Még egyenlőre itthon vagyok. En éjszakáztam/ejszakázok 100%ban a gyerekekkel, mert ezért vagyok itthon, nappal pihenek.

Nappal is 99%ban velem vannak, mert férjem reggeltől estig dolgozik.


Ősztől megy a kicsi bölcsibe, a nagy már ovis. Én megyek vissza dolgozni, 6órában, így magamra is lesz időm.

A nagyot ő hordja oviba.

Így ha dolgozok majd, én elemgyek 7re, ő viszi a gyerekeket. Du3kor végzek, onnan vagy megyek a gyerekekért, vagy még belefér egy barátnőzés.

Hetvégén is, ha úgy van most is simán el tudok menni pár órára, mikor férjem itthon van.


Egyébkent ha úgy lenne, anyumnak is vihetném a 2 gyereket.

2022. nov. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
93%
5 éves a gyerek, miért nem keresel egy olyan munkát, ami neked tetszik. Akár kezdj el tanulni. Egyébként ezeket az érzéseket mondtad már a férjednek?
2022. nov. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ahogy érzed magad, annak semmi köze a férjed jogviszonyához. Nekem is vállalkozó a férjem, de ugyanúgy kiveszi a részét a gyerekek körüli (meg a háztartást érintő) tennedőkből, sőt, mivel vállalkozóként relatíve szabadon osztja be az idejét, ezért merem állítani, hogy jobban ráér és többet segít így, mintha alkalmazott lenne. Sokat dolgozik ő is, de a prioritásai a családot helyezik előrébb, nem a munkát. És ez szerintem nem azon múlik, hogy vállalkozó vagy sem (mondjuk azért az sem mindegy, hogy mit dolgozik az ember, a férjem pl programozó, itthonról dolgozik, persze, hogy rendesen jelen tud így lenni, nyilván egy autószerelő vagy egy építkezésen dolgozó nem tudja ezt megtenni). 5 év alatt nem hiszem el, hogy egyszer nem ment szabadságra vagy nem tartott bármi kis pihenőt, és ha ezeket az időszakokat nem arra fordította, hogy veletek legyen, a gyerekkel kapcsolódjon, akkor ott nem arról van szó, hogy vállalkozó és jajdemilyensokat dolgozik, hanem egyszerűen nem akar ebben a családosdiban aktívan részt venni.
2022. nov. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Mondtam már neki, hogy engem mérgez ez a helyzet. Alapvetően is más terveim voltak ha eléri a gyerekünk az ovis kort, de közben úgy alakult a helyzet, hogy ésszerűen így kellett döntenünk, hogy belépek. Dolgoztunk már együtt, nem önmagában a közös munka az oka annak, hogy minden nap hányingerem van.Viszont ez amit most csinálunk ebben én nem látom magam, nem érzem ezt a területet a magaménak.Kevésbé is értek hozzá, mint a régebbi dolgokhoz. Bár persze tanulom, de ez is olyan helyzet hozza kényszertanulás és ,,kínból" tanulás.

Szerinte butaság másban gondolkodni, mert ez megy.Valóban megy.De már tényleg elegem van abból, hogy nálunk bármit csinálunk közösen, megszólalhat a telefon, mert Jóska Pistának épp vasárnap reggel fél 7 jut eszébe valami és akkor is fel kell venni neki, vagy épp a gyerek születésnapján, vagy hogy valamelyik alkalmazott félrészegen ideállíthat bármikor előleget kérni meg minden ilyen. Hogy nincs se hétvége, se hétköznap este. Nincs pihenő csak mások igénye. Minden más meg le van izélve. Hogy pld a legutoló alkalmazott problémáit is elvárja hogy komolyan vegyem, de az nem jut eszébe, hogy gercinccel odaálljon a munka mellé ha épp azt kívánja a helyzet.


3

Azt gondolom az egy dolog, hogy azért van otthon az ember mert gyereke született.Attól még ha 3 év után bírja a másik kialudni először magát az nem egy normális dolog, mert 3 év nem alvás kb kicsinálja az embert mentálisan.Ha ezt a társa a gyerek apja elnézi, az azért komoly probléma.Nekem legalábbis.

2022. nov. 27. 14:03
 7/26 A kérdező kommentje:

5

Covid idején indítottuk ezt a vállalkozást és zártuk be az előzőt.Úgyhogy nem. Nem volt szabadságon.Nálunk tényleg nincs szabadság már kb 5-6 éve és mindig megvan az ésszerű magyarázat, hogy majd jövő hónapban, majd ha hidegebbek lesznek, majd jövő évben mikor már stabilabb lesz a helyzet és majd ha már jobban megy, ha majd lesz olyan melós stb..stb..stb.

2022. nov. 27. 14:06
 8/26 A kérdező kommentje:
Amúgy nem gondolom, hogy nincs kedve a ,,családosdihoz", mert vagyunk annyira őszinték egymással, hogy azt megmondaná.Gyerek is lehetne több, de én azt gondolom bőven elég egy gyerek mikor annak az igényeit is csak úgy tudom kielégíteni, hogy közben hol ezért , hol azért agybajom van éppen.Meg hogy kb soha nincs itthon az apja.
2022. nov. 27. 14:19
 9/26 anonim ***** válasza:
90%

Az én férjem éjszakai busz sofőr mégis amint reggel hazaér még pár órát babázik,hogy kicsit tudjak pihenni. Férjed szimplán nem.akar a gyerekkel foglalkozni. Először biztos keresnék másik munkát és nem maradnék a vállalkozásban,minek ha ő sem segít neked az anyaságban? Nem kell mindig minden kedvét a gyereknek sem kielégiteni, én is most itt írok míg az 1 évesem boldogan játszik a babakarámban.

Persze kell vele foglalkozni,de néha lehet kicsit hagyni egyedül játszani egy kávé erejéig.

Mondd el mindezt a férjednek hátha nem is látja hogy gond van,enyémnek sem esik le semmi amíg nem szólok...

2022. nov. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
79%

Az én férjem nem vállalkozó, mégis rengeteget dolgozik és minden az én gondom. Én is összesen kétszer tudtam rávenni hogy vegyen át egy éjszakát mert kiugrom az ablakon, az első két évben egyetlen éjszakát sem alhattam át.

Szóval nem kell ehhez vállalkozó férj. Viszont én imádom a munkám és igazi kikapcsolódás számomra, még a legnehezebb napokon is. 4 éves a gyerekünk de én se szeretek vele lenni 0-24-ben egyedül. Ami sokszor persze nem valódi egyedüllétet jelent, de a férjem sokszor hiába van itthon, nem sok segítséget kapok tőle.

2022. nov. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!