Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek valamit rosszul...

Szerintetek valamit rosszul csinálok? (férfi)

Figyelt kérdés

Feleségem várandós, ez lesz az első gyermekünk. Tisztában vagyok azzal, hogy ehhez a körülményhez nekem kell alkalmazkodni, őt most lefoglalja a kicsi, nem is várom el tőle egy percig sem, hogy idomuljon hozzám bármiben is. Amit csak tudok megteszek: bevásárolok, átvállaltam a házimunka nagyrészét, intézem az ügyeket, stb. Mégis olyan érzésem van, mintha neheztelne rám. Keveset beszélgetünk, nem keresi a társaságom, megkér dolgokra de max. ennyi. Amikor másokkal beszélget úgy veszem észre, hogy felszabadultabb, könnyedebb, közlékenyebb - talán csak udvariasságból. Azelőtt nagyon szoros volt a kötelék. Amit még tudni kell, hogy lombikosok vagyunk, emiatt gyógyszert kell szednie, szurizni, stb, azóta érezhetően megváltozott. A 9. hétben van, még tart a rosszullétes időszak.


Mit gondoltok, sokat látok mögé és valójában nincs velem baja? Szeretnék jó társa lenni és támogatni mindenben, de egyelőre keresem a helyem és a szerepem ebben. Minden pasi átesik ezen, vagy másoknak ez jön ösztönből?



2022. dec. 1. 19:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%

Ezt mi ennyiből nem tudjuk megmondani.

Ültesd le, beszéld meg vele


Terhes, nem beteg, hogy mindent is megcsinálj helyette.

Ha az én férjem vett volna fel szoknyát, mert nekem ez már az a kategória, nekem sem tetszene.

2022. dec. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1


Felőlem megcsinálhatja a házimunkát vagy bevásárolhat, de most úgy látom, hogy többet van rosszul mint nem. A kaja meg nem kerül varázsütésre a hűtőbe.

2022. dec. 1. 19:20
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Kérdezz rá. Simán lehet, hogy a rosszullétek miatt levert, és előtted nem próbál meg színészkedni, hogy jól van - de amúgy nincs veled semmi baja.
2022. dec. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem az lenne a legcélravezetőbb, ha ezt ugyanígy elmondanád neki. Persze, ha még nem próbáltad.

Én például ebben az időszakban sokat voltam magam alatt és aggódtam, hogy megint sikertelen lesz a terhesség (korábbi vetélések miatt), akár ő is aggódhat, hisz megküzdöttetek ezért a babáért, nem akarja elveszíteni. Ez csak egy feltételezés, kérdezd meg tőle.

2022. dec. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Nekem is van olyan időszak, hogy mindem baj de csak itthon adom ki a gőzt, másokkal álarc kell (és még csak terhesség se kell ehhez). Sajnos valahogy le kellene vezetni a felgyülemlett feszültséget, és szépen újra kialakítani a köteléket, mert gondolom nem akarsz hétvégi apuka lenni.


Muszáj lesz ezt vele megbeszéld, de persze ne dühösen és neheztelve.

Szerintem fontosbhogx mondd is ki hogy szereted, meg az is hogy megérintsd rendszeresen. (Nem feltétlen szexuálisan gondolom).

2022. dec. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
Ugyanígy voltam,csak sajnos én az illatát sem bírtam elviselni a férjemnek. Nem bírtam megölelni sem annyira taszított és még a szakítás gondolata is megfordult a fejemben,pedig amúgy tervezett gyerek volt és nagy volt a szeretet és a szerelem közöttünk. Állandóan rosszul voltam mindentől. Anyósomhoz járt át főzni,mert annyira hánytam 1 napig,amikor főzött,hogy infúzió kellett. 18 hétig csak éltünk egymás mellett. Dezodort is én választottam neki,mert nem bírtam egyik-másik szagát. Nem voltam boldog. Kimerült voltam a sok hányástól és vérszegény. Semmi kedvem nem volt sem beszélgetni sem sz*xelni. Konkrétan az is megfordult a fejemben,hogy én ezt nem akarom,nem bírom tovább,nem kell nekem gyerek sem férj,csak legyek már jobban. Aztán elmúlt...és boldog voltam. Újra olyan lett a kapcsolatunk,mint volt. A szülésbe majdnem belehaltunk így az is egy trauma volt. Szülés utáni depresszióm volt kb. 9 hónapig. Az keményebb volt...kifordultam önmagamból. Sajnos a hormonok nagyon megkavarják a nőket. Egyébként már 4 éves a lányunk és teljes egyetértésben és szerelembe élünk együtt,viszont eszünkbe sem jutott a 2. gyerek gondolata sem. Életünk legboldogabb időszakának kellett volna lennie és mondjuk úgy,hogy 18 hónapig a legrosszabb volt.
2022. dec. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6


Ezt még olvasni is nehéz volt, nemhogy megélni. Itt azért nem tartunk, talán nem is fogunk.


Én egyébként igyekszem vele kapcsolatot keresni, beszélgetni, de értelemszerűen érzékelem amikor épp nemkívánatos a jelenlétem. Ahogy írtam, keresem még a helyem, nekem is új ez a szituáció, hisz még olykor magamat is gyereknek érzem, így, 30-hoz közel. :))


Köszi a válaszokat

2022. dec. 1. 20:06
 8/11 anonim ***** válasza:
57%

Szembesíteni kéne az érzéseiddel. Nem csúnyán, de nem is kerülgetve a lényeget. A problémákat őszinteség nélkül nem lehet megoldani. Ezt nem.

Valahogy csak ki kéne csikarnod belőle.

Ötletem sincs, mi lehet a baj, pedig vannak gyerekeim. Igazából bármi lehet, ami őt bántja. A lombik elég nagy áldozat egy nőtől. De egy ismerős lombikos (mármint a közeliek) se viselkedik így.

2022. dec. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
92%
A l0mbiknál azért még erősebb a hormonális hullámvasút, ezt ne feledjük el...
2022. dec. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Első trimeszterben úgy éreztem magam, mintha haldokolnék.

0-24-ben hányinger, ólmos fáradtság, szagundor, a párom illatát amit addig imádtam, akkor rosszul voltam tőle. Ha tehettem egész nap aludtam. Annyira durva volt az a fáradtság, hogy könyörögni kellett magamnak, hogy legalább egy gyors zuhanyozásra keljek fel. Csak szőlőt és barackot bírtam enni, de azt is úgy kellett leküzdeni. Második trimeszterre szerencsére jobban lettem, viszont a libidóm sajnos meghalt a terhesség végig, pedig midnenhol az ellenkezőjét olvasni. Néha persze erőt vettem magamon, de nem igazán volt jó. Szülés után 2-3 héttel midnent elsöprő erővel tért vissza, alig bírtam kivárni a 6 hetet. 😅

Legyél kicsit türelmes vele.

Te nagyon kedves, törődő férfi vagy, remélem nálatok is minden rendben lesz idővel.

2022. dec. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!