Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A szülők jobban szeretik...

A szülők jobban szeretik /védelmezik szép gyerekeiket mint a kevésbé szépeket?

Figyelt kérdés
2022. dec. 2. 13:59
 1/7 A kérdező kommentje:
Kutatják a témát vagy nem lenne túl etikus kutatni a témát és olyan e tekintetben mint a klónozás, génmódosított babák és vagy genetikai alsóbb és felsőbbrendűség?
2022. dec. 2. 14:01
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
Sajnos vannak ilyen esetek.
2022. dec. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Egyetértek, sajnos vannak. A normális ugyanis az, ha a szülő a "gyermekét" szereti, mindenféle jelző nélkül. Nincs ugyanis fontosabb jelző, mint az, hogy az övé.
2022. dec. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a testvéremet (húgom, mindketten lányok vagyunk) szerette/szereti jobban anyám. Ezt meg is mondta már nekem. Egyszerűen azért, mert a húgom talpraesettebb,szebb, jobban sikerült. Pont.

Pedig sokkal-sokkal többet segítek én és a férjem neki, mindig számíthat ránk mindenben. Mégse vagyok jó. De ezt már elfogadtam. Sajnos nem sok van már neki hátra az életből, úgyhogy ezt mostmár elengedem, hogy próbáljak megfelelni neki. Úgyse fog sikerülni.

2022. dec. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Előfordul sajnos. Hallottam már egy anya szájából, hogy jobban szereti az egyik lányát, mint a másikat, mert az egyik szőke, kék szemű, és az szerinte szebb.

Nem tudom az ilyet megérteni. Nekem is volt elképzelésem, hogy majd hozzám hasonló kislányom lesz, és gyerekként ki is jelentettem anyukámnak, hogy csak szőke ne legyen a gyerekem. :D

Szőke lányom lett, el nem cserélném száz barnára sem. Ugyanannyira szépnek találom, és ugyanannyira szeretem, mint a barna hajú testvérét. Anyuval jót röhögünk a kiskori elképzeléseimen, ha eszünkbe jut.

2022. dec. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%
Bizonyos értelmi szint alatt sajnos ez elő szokott fordulni.
2022. dec. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mivel a szülők is emberek, ahogy a gyermekeik is, ez előfordul. Nem is az a baj, ha egyik gyermeküket jobban kedvelik, vagy valamelyiküket kevésbé, mert ezek érzelmek, melyek maguktól jönnek, nem lehet mit tenni ellenük.

De az ellen már igenis tehetnek, és kell is tenniük, hogy ezt a gyermekeik észrevegyék. Kimutatniuk ugyanis nem szabad, törekedniük kell rá, hogy egyformán bánjanak minden gyermekükkel (amíg azok is egyformán bánnak velük).

2022. dec. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!