Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményed az olyan...

Mi a véleményed az olyan szülőkről, akik nemsemlegesen nevelik a gyereküket?

Figyelt kérdés

Tehát azt mondják neki, hogy majd ha felnő elönti, milyen nemű.

https://www.youtube.com/watch?v=CTTYwhZ7948



2022. dec. 2. 19:10
A kérdező szavazást indított:
Támogatom ,minden gyereket így kellene nevelni
Támogatom, de én nem nevelném így a sajátomat
Nem támogatom
91 szavazat
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
76%

Kihagytál egy válaszlehetőséget!

Engem nem érdekel, illetve szerintem mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy akarja.

2022. dec. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
91%
Én még életemben nem találkoztam olyan emberrel, aki így nevelte volna a gyerekét pedig a nemváltó nyugaton élek. Ezzel szemben több olyan ismerősöm van aki nem vesz babát, meg kiskonyhát nehogy meleg legyen a fia és nem vesz legot a kislányának, mert babázzon. Egyikhez sincs semmi közöm, de az utóbbit nagyobb problémának érzem.
2022. dec. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
69%

Ilyenről még nem hallottam.


Olyanról igen, hogy mégis más éd azt elfogadod vagy nem tudod..



(A gendersemleges nevelés nem ez!)

2022. dec. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem a részleteken múlik, hogy jó vagy nem ez a fajta nevelés a gyerekeknek. Megnéztem a videót, szerintem ebben a formában nem árt. Ha jön a nemi érés, úgyis kialakulnak az adott nemnek megfelelő érzések a gyerekben. Ha meg nem, legalább kevésbé fogja problémának megélni.
2022. dec. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
4; az, hogy az összes gyerek kitalált magának valami sosem hallott nemet, szerinted nem gáz? Mert szerintem nagyon... Ha normális születi lennének, nem ilyenek lettek volna ők sem.
2022. dec. 2. 20:12
 6/42 anonim ***** válasza:
25%
Van ilyen egyáltalán itthon? Mondjuk szerintem elég gáz, de ez inkább beteg nyugati emberek hóbortja.
2022. dec. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
82%
Szerinted valaki így neveli a gyerekét? Magyarországon esélytelen, csak meg súgom... Gondolom te is az m1-en, meg a hír tv-n tájékozódsz.. 🤡🤡🤡
2022. dec. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

6; nincs, és jobb is, hogy a kormány tesz annak érdekében, hogy ez ide ne jöjjön be. Ha mást nem is ezt legalább jól csinálják.

7: mint látod igen, van, aki így neveli. Nem az M1-ről linkeltek a forrást.

2022. dec. 2. 20:55
 9/42 anonim ***** válasza:
98%

Nekem furcsa. Szerintem kicsit fölösleges is, mert elszigeteli a gyerekeket a kortársaiktól.


Összességében viszont, ha eléggé elfogadott ez a nézet, akkor nem tűnik problémásabbnak, mint az, hogyha tini/felnőtt korban dönthet úgy valaki, hogy ő ellenkező nemű.


Szerintem azért jót tesz egy gyereknek, ha tudja, hogy milyen nemű kiskorától. Nem azoknak, akik utána váltanak, hanem az olyanoknak, mint én, akik óvodában fiúnak gondolták magukat.


Bár lehet ez azért volt, mert felnőttként sem illenek rám a női sztereotípiák. Pl. Informatikus lettem és nálunk majdnem az összes férfiak vs. nők mém esetén meg kell cserélni a férjemmel a nemi szerepeket, mert én sosem tudtam megfelelni a nőieknek (nálunk a férjem a takarítósabb, ő tudja kinek mit kell ajándékba venni, ő a család “lelke”, én vagyok a racionális és ő dönt érzelmi alapon stb.). Ha ezek nem lennének általánosan nőkhöz vagy férfiakhoz rendelt tulajdonságok, akkor nekem sokkal könnyebb gyerekkorom lett volna.

2022. dec. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
82%
8. Khmm, életem. Össze tudod foglalni mit is tesznek jól?
2022. dec. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!