Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az apád szülés mikor vált...

Az apád szülés mikor vált “divattá”, hétköznapivá?

Figyelt kérdés
Én 97-es vagyok, és azt tudom, hogy velem nem volt bent az apám, amikor születtem, de a 2002-es húgomnál már bent volt. Valamikor a kettő között lett elterjedtebb ez?
2022. dec. 5. 14:56
1 2 3 4 5
 1/46 A kérdező kommentje:
*apás
2022. dec. 5. 14:56
 2/46 anonim ***** válasza:
63%
A te születésednél miért nem volt bent? Nem akart? Csak mert én ‘94-es vagyok, és csak azért nem volt bent, mert nem ért oda időben. 2 évvel később tesóm születésénél ott volt, és ugye ez is korábban volt még, mint ahogy te születtél.
2022. dec. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
95%
93-ban tesóm születésénél Budapesten már bent volt apukám. Én 2 évvel vagyok idősebb, vidéken akkor nem engedték be. Gondolom az is számít, hogy ki hol született.
2022. dec. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
19%
A 80-as években. A te születésednél valószínűleg még nem akart ott lenni.
2022. dec. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
84%
Egyáltalán nem biztos ez, 4-es. Kórház és kórház között nagy különbség van, simán lehet, hogy vidéken még nem engedték be apukát 97-ben. Gondoltad volna, hogy Hódmezővásárhelyen még mindig nincs rooming in? 3 óránként hozzák-viszik a babákat? 2022-ben.
2022. dec. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
41%

Divattá? 🤣🤣🤣🤣

-Te bemész a szülésre?

-Ja, mert most ez úgy is divat.

🤣🤣🤣

Véletlen se azért, mert látni akarja a gyermeke születését. Szerinted, aki nem akar bemenni, az mégis be fog, csak mert az a divat??? Szerintem csak lett egy ilyen lehetőség, és sokan élnek vele. Nem hiszem, hogy divatból.

2022. dec. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
80%

[link]


Nálunk amikor én születtem (84) még egyáltalán nem lehettek bent. Vidéki klinika. Anyukám egészségügyis sógornőjével szült, ő lehetett bent protekcióval.

2022. dec. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
29%
7# Sehol nem lehetett bemenni akkor még.
2022. dec. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
100%
Én 89-ben, tesóm 90-ben született, apa nem lehetett bent, kint ült a váróban, megmutattak minket neki egy tv-n keresztül aztán hazaküldték.
2022. dec. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
56%

Mi 80-as években úgy születtünk tesómmal, hogy apu nem lehetett bent.

Mikor 2009-ben a lányom született, már bent lehetett volna a férjem, de nem szerettem volna, szerintem akkoriban kezdett jobban terjedni, de én még ódzkodtam tőle, nem akartam hogy így lásson, meg nem rá akartam figyelni, hanem a babára (szerintem nagyon szétesett volna odabent) császármetszéssel szültem, így annál végülis akkor se lehetett volna bent, ha szerettük volna. Nekem ez megkönnyebbülés volt. Utóbbi 5 évben indultak meg a babák a családban, barátok közt, mindenkinek apás szülése volt, totál ledöbbentett, és tesóm is ódákat zengett, hogy most már érti micsoda erő van a nőkben, stb... Hát nem tudom, én továbbra sem vagyok oda az ötletért. Babát várok, még messze a vége, de nem hiszem, hogy változni fogok ezen a téren, bármennyire is általános lett ma már az apás szülés.

2022. dec. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!