Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A kisbabákat zavarja az...

A kisbabákat zavarja az alvásban a kinti, hangos zene?

Figyelt kérdés
Egy olyan helyen lakunk, ahol nyáron gyakran vannak rendezvények a ház közeli téren, mai hangos zenével, tömeg hangjával jár. Nyaranta minden péntek este, a kisvárosunk szervezi. Én májusra várom a kisbabámat. Ez mennyire zavarja őket az alvásban? Egy újszülött ki tudja pihenni magát?
2022. dec. 5. 22:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Semennyire sem zavarja
2022. dec. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

A fiammal 4 hósan voltunk balcsin, este elmentünk egy brutál hangos koncertre, a füle botja sem mozdult.

De ahogy nőtt úgy kezdte zavarni a zaj.

2022. dec. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Szokás kérdése. Egy újszülöttet biztos nem zavar, sokan porszívóval altatnak, ha már semmi nem megy. :-)
2022. dec. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ezt jó hallani. És ha kiskorától kezdve hallja, akkor valószínű, hogy nagyobb korára megszokja?

Mondjuk télen nincsenek zenés esték. 😅

2022. dec. 5. 22:50
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk nem működött a megszokás, egyre érzékenyebb lett a zajra. Piciként az ordibálásra se ébredt föl. De majd kitalálsz valamit, pl. fehér zaj segíthet.
2022. dec. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek érzékenységétől és a szoktatástól is függ. A férjem pályaudvar közelében nőtt fel, a vonatkürtre vagy az ütközők csattanására szerintem még jobban is alszik ;).

A fiunkat pár hónapos koráig nem nagyon zavarta a zaj az alvásban, később volt egy időszak, amikor érzékenyebb lett, de most nyáron pl. egy hétig a mi sátrunk előtt (is) rajcsúroztak a gyerekek este 10-kor is, ő meg nyugodtan aludt.

2022. dec. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem is javasolt a gyereket születésétől fogva síri csend mellett altatni. Hozzá kell szoktatni. Iszonyat szívás ha nagyobb korban nem tud majd elaludni, bármilyen apró nesztől.
2022. dec. 6. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az elején ágyút is sütögethetnél mellette. Pár hónapos kora után viszont már zavarni fogja. Nyilván meg lehet szookni, de ha csak heti egyszer van hangzavar, és télen soha, úgy nem fogja megszokni. De lehet, hogy tud majd aludni így is, ezt ott meglátod.
2022. dec. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lakunk különösebben zajos környéken, de pl a szilveszter miatt én is aggódtam, 2,5 hónapos volt. Aludt, mint a bunda, se a kiabálás, de a durrogás nem zavarta. Idén nyáron Eszéken töltöttünk egy hétvégét és a főtérre nézett a szállásunk ablaka, nagy szerencsével kifogtunk egy rockfesztivált, amiről csak akkor értesültünk, amikor megérkeztünk. A nagyon nem hangszigetelt ablakunk alatt szólt a zene, olyan jót aludt rá… most 3 éves már.
2022. dec. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Vasút mellett lakunk. Volt olyan, hogy a vonat konkrétan akkorát dudált, amekkorát életemben nem hallottam, még én is megijedtem. Rohantam be a szobába, a fiam meg aludt, mint a bunda. :D

Most kezdték felújítani a szomszéd házat (ikerház), konkrétan véstek 2 napig, a fiam ugyanúgy aludt, mint máskor. Most 6 hónapos egyébként. Egyelőre semmi nem zavarja igazán.

Bár pont egyik este jártunk úgy, hogy egy tálca felborult a mosogatóban, és csattant egy nagyot. Na arra megijedt és elkezdett sírni. Szerintem inkább a hirtelen és ismeretlen zajok zavaróak.

2022. dec. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!