Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdemes belevágni a gyerekváll...

Érdemes belevágni a gyerekvállalásba, ha rettentően idegesít néhány gyerek?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkoztam azon, hogy érdemes lenne valaha belevágnom a gyerek témába. A párom testvérének van egy gyereke, aki nagyon okos és ügyes, sok mindenre megtanították, viszont emellett rettentően el is van kényeztetve és hisztis ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja, valamint folyamatosan csüng az anyján. Vannak napok, amikor nagyon cukinak látom és elgondolkozom rajta, hogy de jó lenne belevágni az egészbe, de máskor mikor hisztizik a hideg ráz a dologtól. Ugyanezt a hidegrázást érzem, ha látok egy gyereket, aki elkezd hisztizni és visítani a boltban, mert a szülei nem vesznek neki játékot vagy azt, amit éppen akar. Viszont azok a gyerekek, akik megértik, hogy nem lehet és teljesen normálisan reagálnak rá velük nincs semmi bajom és megmelengeti a szívem.

26 éves vagyok, így már bennem van, hogy idővel belekéne vágni, de nem tudom, hogy ilyen érzések mellett egyáltalán alkalmas vagyok-e rá és ezek pár éven belül megváltoznának-e. Aki volt hasonló helyzetben és végül mégis vállalt gyereket mik a tapasztalatok? Változtatott a gondolkodásotokon a gyereketek?


2022. dec. 10. 15:53
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
76%

Amíg ilyen gondolataid vannak, hogy "idegesít", és stb., addig nem.


El kell fogadnod, hogy a saját gyereked is sokszor idegesítő (főleg dackorszakban, kamaszként) és beleőrülsz, mire túljutsz egy-egy nehéz időszakon.

Amíg ez nem megy, addig ne vállalj gyereket.

2022. dec. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és SOHASE külső nyomásra vállalj gyereket ("szorít az idő", meg hasonló bullsh..tek).

Akkor, amikor a férjed ÉS te úgy gondoljátok, hogy szeretnétek.

2022. dec. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!