Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ibolya tényleg nagyon idős...

Ibolya tényleg nagyon idős néni név lenne?

Figyelt kérdés
Régóta tetszik és adnám is csak ezen az oldalon látok róla rosszakat, és nem tudom megítélni mennyire lenne kiszúrás ha ezt a nevet adnám. Nekem nem egy idős néni jut eszembe hanem maga a virág ami egyébként a kedvencem is. Idős néni nevek nekem más kategória mint Piroska, Aranka...Meg tényleg baj ha egy név "idős néni név"? Láttam olyat hogy kisbabának elmegy felnőttnek gáz, na akkor idős néni név miért lenne gáz? Oké,hogy csak idős nénit tud elképzelni vele de ők is voltak egyszer gyerekek és túlélték a névvel. Olyan érzésem van mintha csak ezen az oldalon látnék ilyesmi negatívumokat, való életben senki nem törődik más nevével. Szinte minden névre itt látok rossz dolgokat.

2022. dec. 15. 12:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem tetszik, de ne ez befolyásoljon. Ha tetszik, add ezt.
2022. dec. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez a név tetszik, add, ne érdekeljen, hogy itt ki mit gondol. Nagyon sok nevet szólnak le ezen az oldalon, a való életben már nem tennék. Szerintem amúgy szép név, kislánynak, felnőtt nőnek és idős néninek is el tudom képzelni.
2022. dec. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
99%

Valóban régen gyakori név volt, de idővel újra divatba jönnek a régi nevek, mert mostanra ritka névnek számítanak. Nyugodtan add, ha tetszik.

A szomszéd bácsi Nándi bácsi volt, el nem tudtam képzelni, hogy valamikor újra divatos lesz a Nándor név, most meg egyre gyakoribb. Vagy kislánynak a Gizella, Lujza.

2022. dec. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
98%

Igen az idő múltával idős néni neve lesz.

Viszont gyereknek, fiatal lánynak is szép, ráadásul csúfolódásra sem ad alkalmat.

2022. dec. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
99%
Ne befolyásoljon mások véleménye. Ha tetszik, add nyugodtan. az biztos, hogy nem lesz belőle kettő az ovis csoportban. Személy szerint nekem nem tetszik a név, mármint maga a hangzása bármennyire is virágnév, olyan semmilyen, dallamtalan. Én helyette inkább a Violát adnám, de ahogy írtam, ez ne befolyásoljon téged. Ha a vezetéknévvel jól hangzik, add bátran.
2022. dec. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem aranyos. Van huszonéves ismerősöm ezzel a névvel, neki Ibi a becézése, ami szerintem tök modern. Egyébként meg Budapest belvárosában kezdenek visszajönni ezek a nevek, bébiszitterként dolgozom és az I-II kerületi játszótér tele van Fricivel (Frigyes), Dénessel, Annamarival, Palikával (Pál), Miksával, Lenkével.
2022. dec. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%
Nyugodtan ha neked tetszik .
2022. dec. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszik, nem tartom öregesnek.
2022. dec. 16. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy öreg nénis! Inkább a Margit, Erzsébet, Piroska, Irén, Magdolna, Jolán, Mária az. Legalábbis nekem, mert már amikor én jártam iskolába is öregesnek számítottak, és mindig megsajnáltam a Piroskákat, Marikákat, Erzsiket, hogy szegények nem kaphattak valami fiatalosabb nevet.


Nekem személy szerint nem tetszik az Ibolya név, de van ilyen ismerősöm, és nem néni még. :)

Egyébként én is jobban értékelem a már kifutott, de még nem öregesnek számító neveket, a lányunk is ilyet kapott. Előre senkinek (a nagyszülőknek sem!) mondtuk meg, milyen nevet kap, mindenki a születése pillanatában tudta meg, így nem kellett azon dilemmázni, hogy másoknak hogy tetszik a névválasztásunk. Utána már úgyis csak az mond rá valamit, akinek kifejezetten tetszik, a többiek meg egy szó nélkül elfogadják.

Ha nektek ez tetszik, adjátok bátran, ne törődjetek mások véleményével!

2022. dec. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj nincs ezzel a névvel, csak nem modern név, ezért mondják rá egyesek, hogy "idősnénis". De ez egyedi dolog, hogy kinek mi az.

Ha ez a név tetszik, teljesen jó, vállalható, add nyugodtan.

2022. dec. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!