Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért szokták mondani, hogy...

Miért szokták mondani, hogy majd meggondolod magad ha valaki azt mondja nem akar gyereket? Ilyenkor a másik végletre nem mernek gondolni vagy náluk nincs ez a lehetőség?

Figyelt kérdés
Régóta foglalkoztat ez a gondolat, hogy ugye van aki szeretne gyereket, van aki nem és ez így van rendjén, mint valaki akar állatot valaki nem bár kettő nem egyforma. De szoktak kérdezgetni nem gyerekeseket és amikor előkerül az, hogy megmondja, hogy nem akar gyereket soha akkor szinte mindig mondja valaki, hogy "úgyis meggondolod magad"...mintha a másik véglet nem létezne nekik, hogy mi van ha mégsem? Azzal sincs baj, vagy náluk ez baj? Miben befolyásolja az ő életüket ha mondjuk Júlia nem akar gyereket soha és soha nem is gondolja meg magát? Vagy ez nem ennyire bonyolult inkább szokás kérdése? Mondjuk van aki tényleg meggondolja magát de vannak olyanok is akik tényleg nem. Vagy ezek olyan kérdések amiket inkább a másik cukkolására mondanak mintsem tényleg érdekelné? Van e itt olyan aki nem ilyen mondatokat kapott a fejéhez amikor szóba került a dolog és elfogadták, hogy nem akar gyereket cukkolás nélkül?

2022. dec. 17. 15:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Nincs baj azzal, ha valaki sosem akar gyereket. Azokkal van a baj, akik ezt nem tudják felfogni, erőltetik a témát, beezólnak, hogy úgyis meggondolod magad, mintha jóstehetség lenne mind.
2022. dec. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
68%

Azert mondjàk, mert gyakran így van..


Sokan állítjàk, hogy sosem akarnak.. èn is így voltam.. ès mègis meggondoljàk magukat, ahogy èn is..



Az sem baj, ha nem, de gyakran mègis

2022. dec. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
71%

Mert 90 %-ban tenyleg meggondoljak magukat. De szerintem is taplosag ezt kimondani, nekem is van tobb ismerosom, akik nem akartak sokaig gyereket, soha nem mondtam nekik ilyesmit. Engem amugy ez nem is erdekel, mindenki maga dolga.


De 30-on tul 5 parbol 4-nek megis lett :D

2022. dec. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%
Én gyerekmentes vagyok és már kisgyerekként is tudtam, hogy soha nem akarok majd gyereket. Persze, nekem is mindig ezt mondták. Ugyanakkor való igaz, hogy sok ember fiatalon tényleg csak úgy mondja, hogy nem akar gyereket. Én is ismerek több ilyet is, akikről jól emlékszem, hogy régen azt mondták, nem akarnak és ma már van gyerekük. Viszont nekik már akkor sem hittem el, mert pontosan ismerem a különbséget, hogy mikor mondja valaki komolyan. Aki azzal jön, hogy szereti a gyerekeket - na az már hiteltelen. Mi gyerekmentesek alapból rosszul vagyunk a kölköktől.
2022. dec. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
51%
Jah ezért vagytok nonstop itt😂 főleg te utolsó
2022. dec. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
65%

Mert látják, mennyire ostobán hangzik, ha valaki egész életére fogadkozik 20 évesen pl. Beleszólni akkor se szép, de aki csöndben van, azok közül is sok ember erre gondol, mert gyakran tényleg meggondolják magukat.

Én mondjuk 28 évesen, két gyerekkel sem jelenteném ki, hogy nem akarok gyereket már, mert tisztában vagyok vele, hogy az ember véleménye nagyon nagyot tud változni, és nekem még éveim vannak erre. Fogalmam sincs, mit akarok majd öt év múlva. Most nem akarok még gyereket, de nem akarok elhamarkodott, buta kijelentéseket tenni sem, mert az a gondolkodásom írná le.

2022. dec. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
97%

Nekem is folyton mondták, és igazából túlzás hogy meggondoltam magam, de lett. A férjem akarta én meg csak sok évi könyörgés után belementem, úgy voltam vele hogy végülis meg tudom csinálni, együtt jó csapat vagyunk, stabil a kapcsolat, adottak a körülmények majd biztos a hormonok segítenek. Namármost továbbra is simán el lennék gyerek nélkül, sőt jobb volt úgy az életminőségem. Vissza már nem adnám, hiszen szeretem, de anyának lenni nem szeretek, csupa lemondás az egész. Konkrétan az anyaság egyenlő azzal hogy megszűnsz létezni önálló személyként egy jó darabig. Úgy érzem egy börtönbe vagyok zárva, a hideg miatt nagyon ki se tudunk menni. Irigylem aki ezt élvezni tudja. A baba irtó cuki, ahogy kacag tényleg elolvad az ember szíve, de ha nem vállaltam volna ugyanúgy boldog lennék, sőt sokkal szabadabb is. Ha a férjem nem cseszeget akkor nem lenne ma sem.

Az a nagyon idegesítő ebben a jelenségben hogy engem például rendszeresen önzőnek tituláltak azért mert nem akarok gyereket és közben kiderül hogy ezeknek az embereknek a fele azért vállal hogy mikor öreg lesz valaki látogassa meg segítsen neki, a másik fele meg össze van veszve az összes gyerekével és évek óta nem beszélnek. :D

2022. dec. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
95%

Tényleg gyakori hogy mégis lesz gyereke annak aki nem akart addig. Tesóm is így volt vele, csak annyi történt hogy nem huszon-harminc évesen lett hanem majd 40 volt.


De ilyet mondani bunkóság, és okoskodás. Vannak akinek soha se lesz és nem gondolják meg magukat, és nem boldogtalanok emiatt.

2022. dec. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
45%

Ha valaki rosszul van a gyerekektől miért van itt? Nagyon szánalmas és irigykedő.

Plusz biztos csodás szerető család vett körül és boldog gyerekkora volt, ha már gyerekkent is ezen járt az agya.

2022. dec. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
87%

Ha az embernek fiatalon könnyen változhat még a véleménye, hogyan jelenthető ki 20-25 évesen, hogy gyereket akar?

Sőt, ha gyereket vállalt, akkor miért nem lehet arról beszélni, hogy ezt bizony utólag nagyon sokan megbánják, és nem lehet visszacsinálni - azaz a gyerekvállalásba se vágjon bele fiatalon, kellő önismeret és tájékozódás nélkül az ember!

2022. dec. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!