Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért szokták mondani, hogy...

Miért szokták mondani, hogy majd meggondolod magad ha valaki azt mondja nem akar gyereket? Ilyenkor a másik végletre nem mernek gondolni vagy náluk nincs ez a lehetőség?

Figyelt kérdés
Régóta foglalkoztat ez a gondolat, hogy ugye van aki szeretne gyereket, van aki nem és ez így van rendjén, mint valaki akar állatot valaki nem bár kettő nem egyforma. De szoktak kérdezgetni nem gyerekeseket és amikor előkerül az, hogy megmondja, hogy nem akar gyereket soha akkor szinte mindig mondja valaki, hogy "úgyis meggondolod magad"...mintha a másik véglet nem létezne nekik, hogy mi van ha mégsem? Azzal sincs baj, vagy náluk ez baj? Miben befolyásolja az ő életüket ha mondjuk Júlia nem akar gyereket soha és soha nem is gondolja meg magát? Vagy ez nem ennyire bonyolult inkább szokás kérdése? Mondjuk van aki tényleg meggondolja magát de vannak olyanok is akik tényleg nem. Vagy ezek olyan kérdések amiket inkább a másik cukkolására mondanak mintsem tényleg érdekelné? Van e itt olyan aki nem ilyen mondatokat kapott a fejéhez amikor szóba került a dolog és elfogadták, hogy nem akar gyereket cukkolás nélkül?

2022. dec. 17. 15:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
39%
Én még sose mondtam ezt senkinek, de azért magamban jót mosolygok az ilyen kérdéseken, mert 10/9 tényleg meggondolja magát, mivel pedig mára már jópár évvel idősebb vagyok azoknál, akik ilyesmire szoktak panaszkodni, tisztában vagyok vele, hogy más mozit nézünk. Ő még nem láthatta, hogy valóban ritka kivétel, ha ő nem fogja. Ez kb. olyan, mint hogy 8 évesen azt mondtam, hogy fúúúj, én sose fogok csókolózni, olyan undorító! A fiúk különben is hülyék.😂A legtöbb felnőtt nem állt le velem vitatkozni, hogy majd meggondolom magam, de nyilván tudták, és igazuk lett🤷🏼‍♀️
2022. dec. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
94%

Egyrészt ez a téma elég érzékeny, hiszen mindenki máshogy érzékeli. Lehet sokan magukból indulnak ki, hogy "ők is ilyenek voltak".

Ha nem kérdeznek rá nem kell hangoztatni. Még akkor sem ha szóba kerül. Legalábbis távoli embereknek nem, mint kollégák, barátok. Nyilván a pároddal beszélgess erről.


#9 nekem csodálatos gyermekkorom volt, anyukám egy igazi tündér. Én azért nem akarok gyereket, mert tudom hogy nem tudnék olyan jó gyerekkort biztosítani, mint amit én kaptam és amiről úgy gondolom, hogy minden gyereknek jár.

2022. dec. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
33%

Jajjj,a húgom is mondta. Olyan komolyan, amilyen komolyan csak lehet, még 20 évesen is.

Most tervezik a negyedik gyereket. Ennyit erről

2022. dec. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
74%
Mert a többség valóban kedvet kap amikor beüt a nagy szerelem vagy az utolsó lehetőségnek hitt valami. Idős gyerektelen rokonokat és kollégákat kérdeztem erről, náluk is voltak időszakok amikor majdnem "elcsábultak", de végül nem vállalkoztak rá.
2022. dec. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
kb. 6-7 éves koromban merült fel először, hogy nem tervezek felnőttként családot. 50 vagyok, és ez teljesen stabil maradt.
2022. dec. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
95%

Mert sokaknál valóban megváltozik.


Barátnőm 15 évesen a terhesség gondolatától is irtózott, 34 és van két lánya.


Én 33 vagyok, továbbra sem akarok gyereket, többet vesz el, mint amit ad - ennyi az ok. Tudom, mert neveltem gyereket, igaz tesót, kamaszként. Nekem az elég is volt, hogy ne akarjak sajátot.

2022. dec. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
89%

Azért,mert a legtöbb embernek valóban megváltozik.

Nekem is mondogatták,mindig,szerencsére most,hogy már 36 vagyok,kezdenek leszokni róla

2022. dec. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Eni24 válasza:
100%
Mert aszt hiszik hogy minden a gyerek, pedig nem, és eszt nem tudják el fogadni hogy nem mindenkinek a gyerek az élet értelme.
2023. ápr. 5. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!