Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért védik sokan a késői (40...

Miért védik sokan a késői (40 körüli) gyerekvállalást?

Figyelt kérdés

A női szervezet számára borzalmasan megterhelő a terhesség. Kvázi rendbe se jön már sohase, ha 40 évesen szült. A nő és a gyerek számára is növekszik a betegségek esélye.

Persze a teherbe esés esélye is csökken a korral.

Bizonyos kor felett pedig automatikusan veszélyeztetett a terhesség.

Egy idősebb embernek nincs annyi energiája a kisgyerekekhez, jellemzően nem olyan rugalmasan neveli. Generációs szakadék is kialakulhat.

Idős és jellemzően igen beteges lesz, mire a gyereke érettségizik.

Amikor a gyereke kirepül, már özvegy vagy beteges, nem tud élvezni még éveket utazással, hobbikkal a párjával.

Nem éri meg az unokázást. Ha a gyereke is későn szül, pláne nem.



Én 30 vagyok és nagyon elkésettnek érzem magam. Mások meg körülöttem olyan lezserül veszik a témát, mintha pont velük nem történhetne semmi rossz.


2022. dec. 19. 08:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/429 anonim válasza:
23%
Mert most az a menő, azzal lehet bizonyítani, hogy csakazértis azt csinálok amit akarok.
2022. dec. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/429 anonim ***** válasza:
90%

"Kvázi rendbe se jön már sohase, ha 40 évesen szült"

Atya ég!! Ne írjunk már ekkora baromságokat.


Egyébként meg mindenki akkor szül amikor akar. Nem értem miért kell mindig mindenki életébe beleszólni. Aztán nem csoda ha a nők egész életükben ezen stresszelnek a rosszindulatú társaik miatt...

N

2022. dec. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/429 anonim ***** válasza:
93%
Szép és jó, amit leírtál, de mit csináljon az, aki csak késő harmincasként teremti meg az egzisztenciát a gyerekvállaláshoz? Szüljön albérletbe, utána pedig rettegjen, hogy GYES után vagy vissza se veszik, vagy rögtön kirúgják? Ahhoz, hogy meglegyen a saját ingatlan és autó, valamint olyan munkatapasztalat és szakmai tudás, ami mellett kisgyerekes anyaként is szükség van rá a munkaerőpiacon, kell jó pár év, nem mindenkiből lesz 22 éves korára milliomos senior contractor developer burkoló, mint ahogy ezen az oldalon olvashatjuk.
2022. dec. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/429 anonim ***** válasza:
61%
A természet pontosan tisztában van azzal hogy egy nő meddig képes normálisan kihordani egy terhességet. Pont addig ameddig fogamzóképes! Amikor erre már nem képes akkor eljön a menopauza. Régen a környezeti tényezők is szerepet játszottak de ma a modern körülmények között már tényleg csak az a tényező, hogy meddig fogamzóképes egy nő.
2022. dec. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/429 A kérdező kommentje:

Miért kell saját autó, de akár saját ingatlan is miért kell?

Minek az autó???


Amúgy én is tanultam, tanulok, ezért vagyok a tanulás, rohanás miatt megkeseredett és szingli is. De nem jó. Lényegében ha holnap kezdődik egy párkapcsolatom, 1 év múlva esküvő, 1 év múlva gyerek, akkor el vagyok késve. Biológiailag, nagyszülő terén, vagy hogy lesz-e kettesben életünk még, miután kirepült.


Nemhogy egy mozgásszervi fájdalmas, kevés ételtől is hízó ráncos negyvenes.

2022. dec. 19. 09:11
 6/429 anonim ***** válasza:
62%
Így van, te már teljesen el vagy késve! Ne szülj! Inkább fogadj örökbe egy öt év feletti gyereket, így a tested se megy tönkre, és a korkülönbség is pont ideális.
2022. dec. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/429 anonim ***** válasza:
91%

Te hülye vagy? Le merem fogadni, hogy trollkodsz,ha felteszel ilyen kérdéseket.


Miért kell saját ingatlan?


Mondjuk, mert sok helyen egy panel bérlése elviszi apuka fizetésének 2/-át, és akkor az még csak a lakhatás volt, nem ettél, nem vették semmit. És kb. senki nem akar gyerekes családnak lakást kiadni, ha nem találsz ilyen tulajt, mentek az utcára? És ha apukát holnap elüti a kocsi, anyuka 1 fizetésből fog albérletet fizetni és megélni gyerekekkel?

2022. dec. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/429 A kérdező kommentje:
Egyébként 35 felett ezt tartom ideálisnak. Így is sok az árva gyermek....
2022. dec. 19. 09:19
 9/429 anonim ***** válasza:
76%

Egszerűen a társadalmi életünk és a biológiai nem passzol egymáshoz. Biológiailag valahol 20-25 évesen lenne a legoptimálisabb szülni. Így a legnagyobb az esély, hogy természetesen megfogan a baba, hogy a terhesség rendben megy, hogy egészséges baba születik és, hogy a szülő egészséges marad amíg a baba felnő.


Ehhez képest egyre ritkább, hogy valaki ennyi idősen szül, mert hát a többség ennyi idősen még tanul, utána mindenki először karriert akar csinálni. Saját házat akar, amit egyre nehezebb összehozni. A párkapcsolatok is kitolódnak.

Aztán a modern orvostudomány lehetővé teszi, hogy így is szülessenek gyerekek.


Összességében társadalmi szinten kéne változtatni. Egy erős szociális háló, állami bérlakásprogrammal sokat segítene.

2022. dec. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/429 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintem is változtatni kellene ezen...
2022. dec. 19. 09:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!