Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért védik sokan a késői (40...

Miért védik sokan a késői (40 körüli) gyerekvállalást?

Figyelt kérdés

A női szervezet számára borzalmasan megterhelő a terhesség. Kvázi rendbe se jön már sohase, ha 40 évesen szült. A nő és a gyerek számára is növekszik a betegségek esélye.

Persze a teherbe esés esélye is csökken a korral.

Bizonyos kor felett pedig automatikusan veszélyeztetett a terhesség.

Egy idősebb embernek nincs annyi energiája a kisgyerekekhez, jellemzően nem olyan rugalmasan neveli. Generációs szakadék is kialakulhat.

Idős és jellemzően igen beteges lesz, mire a gyereke érettségizik.

Amikor a gyereke kirepül, már özvegy vagy beteges, nem tud élvezni még éveket utazással, hobbikkal a párjával.

Nem éri meg az unokázást. Ha a gyereke is későn szül, pláne nem.



Én 30 vagyok és nagyon elkésettnek érzem magam. Mások meg körülöttem olyan lezserül veszik a témát, mintha pont velük nem történhetne semmi rossz.


2022. dec. 19. 08:58
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/429 anonim ***** válasza:
76%
Nem baj, kérdező, mi lerobbant, beteg, szenvedő roncsok vagyunk, te ha nem akarod, ne tedd tönkre magad, szerencsére nem muszáj. 😅
2022. dec. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/429 anonim ***** válasza:
84%

Hát sajnálom a környezetedet, de szerencsére nem ez az általános.

De tényleg ne túráztasd magad, saját magadon kívül senkit nem fogsz meggyőzni, de látom, neked jól esik.


Üdv, egy haldokló 34 éves

2022. dec. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/429 anonim ***** válasza:
92%
Vagy troll vagy, vagy mentális beteg. Ennyi hülyeséget leírni. Másrészt mi közöd hozzá, hogy ki hány évesen szül?
2022. dec. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/429 A kérdező kommentje:
Direkt nem értitek, amiről beszélek? 40 évesen szülni, arról beszélek, felfogjátok??? Köszöntem....
2022. dec. 19. 10:44
 35/429 anonim ***** válasza:
83%

Az tökmindegy, mi van a környezetedben, attól még a várható élettartam ma a nőknél 79 év Magyarországon, és a mostani 40 éveseknek lesz az 85 is, ha így haladunk.


Senkit nem érdekel, mi van a te környezetedben. Az én nagyanyám is él 76 évesen, meg a férjemé is 77 évesen, nagyapám meg 82 évesen halt meg, most akkor miért kéne a te beteges, genetikailag gyenge környezetedből kiindulni, ha nem ez az átlag?

2022. dec. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/429 anonim ***** válasza:
80%
Értjük, kérdező, de elmondtuk, hogy nekünk nincs negatív véleményünk róla, nem tartjuk tragédiának, mint te.
2022. dec. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/429 A kérdező kommentje:

35



Mert az az átlag??



Nem tudom, nekem egyik betegségemet se képesek normálisan kezelni. Rákban 1 kivételével mindenismerősöm meghalt.


Miért hiszed, hogy 85 évig fogsz élni?


Még fontosabb kérdés: MIÉRT AKARSZ???

2022. dec. 19. 10:50
 38/429 anonim ***** válasza:
75%

Én 39 évesen szültem a második gyerekemet. Most vagyok 41, a lányom lassan 2,5 éves. Köszönöm szépen, teljesen jól bírom a gyerekkel a tempót, pedig nem egy nyugis fajta. Éjszakáznom pedig nem nagyon kellett, 7 hetes kora óta átalussza az éjszakát.

Oltári nagy butaságokat írsz, szerintem csak provokálni akarsz. Elég szánalmas.

2022. dec. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/429 anonim ***** válasza:
83%
Mert nekem nem olyan nyomorult, mentálisan beteg életem van, mint neked :D
2022. dec. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/429 anonim ***** válasza:
82%

Ha valaki 40 évesen szül akkor ez téged miért zavar?? Kizártnak tartom hogy egy 40 éves, egészséges nő sincs a földön, mert te ezt hajtod.

Akkor te ne szülj 40 évesen. Kit érdekel?

Mindenkinek a SAJÁT dolga. Neked is.

Ne legyél már ennyire megkeseredett. De egyre jobban gyanakszom, hogy ez egy jó kis troll kérdés.

2022. dec. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!