Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért védik sokan a késői (40...

Miért védik sokan a késői (40 körüli) gyerekvállalást?

Figyelt kérdés

A női szervezet számára borzalmasan megterhelő a terhesség. Kvázi rendbe se jön már sohase, ha 40 évesen szült. A nő és a gyerek számára is növekszik a betegségek esélye.

Persze a teherbe esés esélye is csökken a korral.

Bizonyos kor felett pedig automatikusan veszélyeztetett a terhesség.

Egy idősebb embernek nincs annyi energiája a kisgyerekekhez, jellemzően nem olyan rugalmasan neveli. Generációs szakadék is kialakulhat.

Idős és jellemzően igen beteges lesz, mire a gyereke érettségizik.

Amikor a gyereke kirepül, már özvegy vagy beteges, nem tud élvezni még éveket utazással, hobbikkal a párjával.

Nem éri meg az unokázást. Ha a gyereke is későn szül, pláne nem.



Én 30 vagyok és nagyon elkésettnek érzem magam. Mások meg körülöttem olyan lezserül veszik a témát, mintha pont velük nem történhetne semmi rossz.


2022. dec. 19. 08:58
 421/429 A kérdező kommentje:
2022. dec. 21. 20:51
 422/429 anonim ***** válasza:
68%

Ahh, basszus, lemaradtam!

Mit kérdezett?

2022. dec. 22. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 423/429 anonim ***** válasza:
83%
Abban is a hiszti ment, hogy 5.iskoláját csinálja, de sehol nem talál munkát, de mennyire nehéz, pasija nincs, futni csak lassan tud, mindenféle egészségügyi baja van es nyomorult az egész élete, vidítsuk fel valamivel.
2022. dec. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 424/429 anonim ***** válasza:
81%

Senki nem válaszol már neked érdemben.


Viszhall.

2022. dec. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 425/429 A kérdező kommentje:

Ja és bruttó 600 ezer FELETT van a fizetésem bőséges Cafeteriaval és magánegészsésügyi biztosítással, home office-lehetőséggel, rugalmas munkaidővel kis törzsidővel, ingyen teával, gyümölcsnappal, tökéletes irodában, fotelekkel, ahova ebéd után ülünk, akár játszani meeting előtt.

Igen, áthelyeztek és igen, úgy néz ki, hogy másik szakma után kell néznem.

De ha összeszedem magam valahogy és jövőre medior leszek félmilliós fizetéssel, akkor gyertek vissza belém rúgni, hogy nyomorult életem van, mert biológiai törvényszerűségekről akarok laikus-minőségi vitát folytatni, meg mert a lógó hosszú hajat szeretem, amit ti ezek szerint nem...

2022. dec. 22. 10:13
 426/429 anonim ***** válasza:
81%

😂😂😂😂

Te mikor fogod már fel hogy senki nem akar màr veled vitázni te szerencsétlen? Hogy ne lenne már nyomorult életed? Karàcsony van, te meg itt tombolsz meg nyomod a papagájdumàdat ezredjére. Letojom mennyi a fizetésed, a duplàjàért se cserélnék veled. Sem a mentàlis sem az érzelmi àllapotod, se semmid nincs olyan àllapotban amit pénzre lehetne vàltani, hogy azt bàrki viselje.

És most befejeztük a vitát veled kicsi troll, mi megyünk a családunkohoz, te meg szenteste a fa alol is ide fogsz irogatni, mert ugye te annyira rendben vagy magaddal. Vagy nem. Senkit nem érdekel màr, de a "foglalkozásod" nem érte el a célját, a posvànyodba senkit sem sikerült leràntani. Tovabbi jó halálra készülést. Zabàlj sok bejglit meg szaloncukrot.

2022. dec. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 427/429 anonim ***** válasza:
26%
Létezik olyan hogy biológiai életkor, ami nem feltétlenül függ összea ténylegessel. Nekem pl mintha minden életszakaszom hosszabb lett volna, mint az átlag, most 36 évesen teljesen fitt vagyuk, 10 évvel fiatalabbnak néznek (nem csak rámondom, komolyan nem hiszik el), fizikailag többre vagyok képes mint 10 éve, nem beszélve az anyagi stabilitásról... 10 éve sose vállaltam volna gyereket, és még pár éve is húztam a számat hogy nem vagyok még érett ehhez (8 évvel fiatalabb párom van). Most először vagyok úgy, hogy na talán. De ha nem jön össze, akkor se dől össze a világ, elég hobbim van, max majd többet utazunk. Ameddig a nőgyógyászom azt mondja hogy semm akadálya, mit aggódjam túl?
2023. febr. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 428/429 anonim ***** válasza:
77%
Jaj ne. Ez az új komment gondolom olaj a tűzre. Újra fogja kezdeni ez a bolond.
2023. febr. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 429/429 anonim ***** válasza:
0%

A kérdező bőőőven bruttó 600at keres, igaz, hogy az nettó 400, de hát az szarabbul hangzik 😂

Egy félfos fizetésre veri ennyire magát, amit a 20 órás félállásomból megkeresek 😂

2023. febr. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!