Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért védik sokan a késői (40...

Miért védik sokan a késői (40 körüli) gyerekvállalást?

Figyelt kérdés

A női szervezet számára borzalmasan megterhelő a terhesség. Kvázi rendbe se jön már sohase, ha 40 évesen szült. A nő és a gyerek számára is növekszik a betegségek esélye.

Persze a teherbe esés esélye is csökken a korral.

Bizonyos kor felett pedig automatikusan veszélyeztetett a terhesség.

Egy idősebb embernek nincs annyi energiája a kisgyerekekhez, jellemzően nem olyan rugalmasan neveli. Generációs szakadék is kialakulhat.

Idős és jellemzően igen beteges lesz, mire a gyereke érettségizik.

Amikor a gyereke kirepül, már özvegy vagy beteges, nem tud élvezni még éveket utazással, hobbikkal a párjával.

Nem éri meg az unokázást. Ha a gyereke is későn szül, pláne nem.



Én 30 vagyok és nagyon elkésettnek érzem magam. Mások meg körülöttem olyan lezserül veszik a témát, mintha pont velük nem történhetne semmi rossz.


2022. dec. 19. 08:58
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/429 anonim ***** válasza:
100%

Jó azért ez már durva, hogy megkérdezed, miért akar valaki sokáig élni...

Őszintén pszichológust ajánlok, mert ez nem normális.

2022. dec. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/429 A kérdező kommentje:

38


Ja, persze, amikor munka után intézed a gyereket, majd miután lefeküdt, akkor fogod a sajátodat, hajnal 6-kor kelés, akkor se fogsz éjszakázni, mert gyakoris tökéletes vagy napi 36 órával....



Amikor 17 lesz, akkor már nem fogsz tudni visszatérni valami hobbisporthoz.


Amikor kirepül, már valamelyikőtök özvegy lesz. Már bocsánat, de erre nagy az esély. Ha mégse, hogy lesz erőtök utazgatni?


Unokákat se fogjátok látni.



#40


Egészséges 40-es nincs, de ha lenne, a terhesség tönkreteszi.

Például túlsúlyos lesz. Meg az egyebek.

Amúgy miért nem lehet érveket ütköztetni??

2022. dec. 19. 10:57
 43/429 A kérdező kommentje:

Szerintem nem jó dolog 30 éve betegesen, rokkantan élni 80-ig.


Nem vagyok olyan életmániás, hogy szenvedni akarjak. Rövid, de minőségi.


Ez a normális.

2022. dec. 19. 10:58
 44/429 anonim ***** válasza:
91%
Mert amiket te írsz, azok nem érvek, csak olyan dolgok, akikről te elképzeled, hogy úgy vannak, holott nem.
2022. dec. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/429 A kérdező kommentje:

44


Mi az alapja annak, hogy ezt állítod?


Miért hazudtolsz meg biológiai törvényszerűséget, mert látsz rá ellenpéldát is?


Miért nem hozol érvet?

2022. dec. 19. 11:08
 46/429 anonim ***** válasza:
88%

38-as vagyok.

Nálad tényleg nagy baj van a toronyban.

Nem mellesleg mi most is utazunk a 10 és a 2,5 éves mellett is, nem kell megvárnunk, hogy felnőttek legyenek.

2022. dec. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/429 anonim ***** válasza:
79%
Az nem biológiai törvényszerűség, hogy a nők tönkremennek a szülésben, ezt csak te képzeled be.
2022. dec. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/429 A kérdező kommentje:

Csak nem olyan gyerekkel utazni, mint nélküle.


Nekem kellene az a szabadság életem végefelé, amikor felnőtt gyerekeim vannak, otthon, a párjaikkal, én meg a férjemmel utazom.


De veled ellentétben a sport is fontos, gyerek mellett nem fér bele (az alvás nagyobb szükséglet), ha tudtam volna 25 évesen szülni, akkor amikor már nagy tinik, még volna esélyem.

2022. dec. 19. 11:13
 49/429 A kérdező kommentje:

47


De.


Mivel támasztod alá az ellenkezőjét?


Egy hatalmas parazita van ott 9 hónapig, mindent összenyom és MINDEN értékes táplálékot elvesz.

Barátaim közérzete terhesen, mint egy komoly betegség. Utána kevés evéssel is súlyproblémák, bőrproblémák, egyebek.

2022. dec. 19. 11:15
 50/429 anonim ***** válasza:
78%
Miért kéne védeni? :D Kit érdekel, hogy te meg a magadfajták mit gondolnak? Senkinek semmi köze hozzá mikor szülök. Nem mellesleg én 39 évesen is teljesen egészséges vagyok, szóval valószínűleg nem patkolok el 10 év múlva egy krónikus betegség miatt.
2022. dec. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!