Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért védik sokan a késői (40...

Miért védik sokan a késői (40 körüli) gyerekvállalást?

Figyelt kérdés

A női szervezet számára borzalmasan megterhelő a terhesség. Kvázi rendbe se jön már sohase, ha 40 évesen szült. A nő és a gyerek számára is növekszik a betegségek esélye.

Persze a teherbe esés esélye is csökken a korral.

Bizonyos kor felett pedig automatikusan veszélyeztetett a terhesség.

Egy idősebb embernek nincs annyi energiája a kisgyerekekhez, jellemzően nem olyan rugalmasan neveli. Generációs szakadék is kialakulhat.

Idős és jellemzően igen beteges lesz, mire a gyereke érettségizik.

Amikor a gyereke kirepül, már özvegy vagy beteges, nem tud élvezni még éveket utazással, hobbikkal a párjával.

Nem éri meg az unokázást. Ha a gyereke is későn szül, pláne nem.



Én 30 vagyok és nagyon elkésettnek érzem magam. Mások meg körülöttem olyan lezserül veszik a témát, mintha pont velük nem történhetne semmi rossz.


2022. dec. 19. 08:58
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/429 anonim ***** válasza:
87%
Jaj, most olvasom csak a kommentjeid. Látom, hogy egy klinikai esettel van dolgunk 😂
2022. dec. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/429 anonim ***** válasza:
97%

Te már nem a 30 feletti szülést fikázod, hanem magát a gyerekvállalást is.

Parazita meg hasonlók...


Nem tudom mi ennek a kérdésnek a célja, ha neked így jobb, meg így megtalálod az önigazolást, nekem mindegy, de el kell, hogy keserítselek, semmit nem érsz el vele.

Ha azt hiszed, majd ül valaki a kérdés előtt, és a homlokára csap, hogy "húúú, erre még nem is gondoltam, én biztos nem szülök!", Akkor elárulom, hogy nagyon tévedsz.

2022. dec. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/429 anonim ***** válasza:
84%
Szomszédom 36 évesen szülte a második gyerekét. Most 2 éves a gyerek. Senkinek semmi baja. De jó tudni, hogy nem sok van neki hàtra már az elméleted szerint. Özvegy lesz, meg halálos beteg pár év múlva.
2022. dec. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/429 A kérdező kommentje:

52


Elárulom, hogy nem én találtam ki ezt a hasonlatot, hogy parazita. De igazából az. Szétnyomja minden létfontosságú szervedet, semmi hasznos tápanyag nem jut a te szervezetednek, 9 hónapig vegetálsz és hánysz felváltva, a végén aludni se tudsz.

Az tény, hogy jó esetben szerelem van, és az anyában az elnyomja az ezektől való félelmet. De ettől még a helyzet ez.

2022. dec. 19. 11:31
 55/429 A kérdező kommentje:

53


Valószínűleg túlsúlyos, betegesebb és már nem sok élete lesz ismét egyedül.

2022. dec. 19. 11:32
 56/429 anonim ***** válasza:
85%

54,


Ééééés????😅

Túléltem, amúgy végig tökéletes volt a vérképem is, annyira hiányzott a sok tápanyag, amit elvett a gyerek.

De ha el is vette, hát egészségére.

2022. dec. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/429 anonim ***** válasza:
97%

"Nekem kellene az a szabadság életem végefelé"


Nyugi, meglesz az a szabadság, mert úgyse lesz gyereked, bár szerintem férjed sem :D

2022. dec. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/429 A kérdező kommentje:
Nekem nehéz elfogadnom, hogy 9 hónapig éhezni fogok. Hasznos tápanyagok tekintetében. Mert amúgy meg elhízni.
2022. dec. 19. 11:37
 59/429 A kérdező kommentje:
Lesz gyerekem, közlöm.
2022. dec. 19. 11:39
 60/429 A kérdező kommentje:
Egyébként a sport pl ennyire nem lényeg a többségnek?
2022. dec. 19. 11:40
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!