Normális kérés?

Figyelt kérdés
Meghívást kaptunk családi ebédre második ünnepen 11:45-re kéne odaérnünk. Jeleztem hogy ez attól függ, hogy éppen aludni fog e a 4 hónapos gyerekem. Erre a válasz tömören az volt keltsem fel, mert ez ünnepi ebéd és nem akarnak ránk várni. Lehet bennem van a hiba, de normális ezt kérni? Nincs még pontos napirend tényleg fogalmam nincs, hogy akkor épp aludni fog e vagy sem, de én nem vagyok hajlandó felkelteni.

2022. dec. 20. 13:41
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
92%

A kérés lehet normális , de a hangnem ezek szerint elcsúszott.

Szerintem érthető, hogy nem tudja mindenki az ebédet a babád alvásához igazítani. Inkább azt kellett volna mondani, hogy köszönjük, még nem tudunk részt venni az ebéden, de majd ebéd után átmegyünk látogatóba.

2022. dec. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:

Nem várom el, hogy hozzá igazítsák, sőt nekünk nem lenne probléma, hogy kihagyjuk az ebédet. Igazából azzal volt a bajom, hogy szerinte fel kéne kelteni és majd alszik ott. Olyan ez az egész számomra, hogy az ő igényük a teljes létszámú ebédre fontosabb, mint az hogy a kicsi kialudja magát.

Bár igaz, hogy az ő igényük nekik fontos a baba igénye meg nekünk 😊

2022. dec. 20. 13:48
 3/51 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy köszönöm a választ 😊
2022. dec. 20. 13:49
 4/51 anonim ***** válasza:
73%
Normális kérés, a stílus a probléma.
2022. dec. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem magadra hallgass, ha nem szeretnéd felkelteni a babát, akkor ne tedd mások kedvéért. Én ilyenkor azt szoktam válaszolni, hogy ha nem érünk oda akkor egyenek nélkülünk. Most lesz 2 éves a lányom, de továbbra is az ő ritmusához igazítjuk a programokon való részvételt. Szerencsére a mi családunk megérti.
2022. dec. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
84%

A kérés normális, gondolom mindenki mástól is pontos érkezést kértek. A stílussal én sem értek egyet, és az is normális, hogy ti egy családi ebéd kedvéért nem fogjátok az alvó kisbabátokat felébreszteni.

Kicsit elcsúszott a kommunikáció.

2022. dec. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
71%

Ne haragudjatok már, de miért írjátok, hogy ez normális kérés?


Az én gyerekem pl. baromi hisztis és sírós volt, ha valamiért idő előtt fel kellett kelnie, és a legtöbb gyerek ilyen. Mi értelme odavinni egy nyűgös babát, mindenki hallgatni akarja az ordítását?

2022. dec. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat 😊
2022. dec. 20. 14:02
 9/51 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az 5 hetest akarják, még csak nem is ebedre, hanem délutáni összejövetelre rángatni, a nagytesó alvásidejében. Én mondtam hogy ahogy felébredtek megyünk, de nem hiszem h pontosan érkezünk.

A helyedben vmi olyasmit mondanék, h igyekeztek úgy altatni, de ha nem értek oda, kezdjék nélkületek

2022. dec. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:
Utolsó ez jó tanács, köszönöm. Mindenkinek ment a zöld 😊
2022. dec. 20. 14:07
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!