Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha valakinek egy keresztnév a...

Ha valakinek egy keresztnév a vezetékneve, a gyerekének adhatja azt a nevet?

Figyelt kérdés
Tehát például ha valakinek az a vezetékneve, hogy László, és lenne gyereke, adhatja keresztnévként is a Lászlót? Így a gyereknek az lenne a neve, higy László László.

2022. dec. 22. 10:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy adhatja.
2022. dec. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Adhatja sajnos. A férjemnek van Tamás Tamás nevű ismerőse, rémes....
2022. dec. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Minden anyakönyvezhető keresztnevet lehet választani a vezetéknévtől függetlenül.
2022. dec. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én már találkoztam Balázs Balázs nevű emberrel. Szerintem nagy kiszúrás ezt tenni a gyerekkel.
2022. dec. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Igen, habár nagy ostobaság a szülő részéről.
2022. dec. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez nem kizáró ok, egyrészt elég nagy kitolás a gyerekkel, másrészt néha igen furcsa helyzetek alakulhatnak ki.

Egy ismeröst László Lászlónak hívtak, és elég érzékeny volt az ezzel viccelödésekre. A baráti társaságba jött pár új ember, természetesen bemutatkoztak, az egyik Tamás Tamásként. A L. L. igen ideges lett, azt hitte, heccelik, amíg aki hozta az új embert, nem erösítette meg, hogy tényleg T. T. a neve.

Mellesleg idövel ök ketten igen jó haverok lettek, és a dupla neves helyzetet eléggé le tudták tompítani, hogy együtt mutatkoztak be egymás után, mert mindenki csak hüledezett meg csodálkozott és nem kezdtek hülyülni velük.

2022. dec. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Bármlyen nevet lehet adni ami az útónévkönyvben szerepel. Az már más kérdés, hogy én nem tolnék ki így a saját gyermekemmel, hogy mondjuk Péter Péternek hívják.
2022. dec. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%

Persze. Ott van pl Miklós Miklós, szerintem az ő neve sokaknak ismerős.

Nem is értem, hogy merült az fél, hogy ne adhatná valaki így a nevet a gyerekének. Az azért meredek lenne, ha már ez is szabályozva lenne.

2022. dec. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az első szemöldökfelhúzás után legalább mindenki megjegyzi 😁
2022. dec. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
16%
Igen lehet adni. Sőt két gyerekednek még ugyanazt a nevet is adhatod. Ami még ezen ronthat ha a gyerekek az apjuk nevét kapják. Főleg ha még az anyjuk is a férj nevét viseli teljesen.
2022. dec. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!