Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki nem akar életében gyereket...

Aki nem akar életében gyereket vállalni, az miért nem akar?

Figyelt kérdés
Hogy túl idős - az lenne a válasza, akkor arra válaszoljon hogy amikor még nem lett volna túl idős hozzá, akkor miért nem akart gyereket?

2022. dec. 29. 14:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%

Nem értem ezeket a kérdéseket szülőként sem. Komolyan.


Aki nem akar gyereket, az nem vágyik rá, vagy nem vágyik rá annyira, hogy bevállalja a gyerekneveléssel kapcsolatos kötöttségeket. Esetleg vàgyna, de nincsenek meg az anyagiak/megfelelő pár, így nem mer gyereket vállalni.


Ez ilyen egyszerű, nincs ezen mint túlmagyarázni.

2022. dec. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%

Te miért is akarsz az én méhemben turkálni?


Kb. ez a válaszom.

2022. dec. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
53%

Nem értem, miért kapják fel egyből a vizet, aki nem akar válaszolni, nem kötelező.

Ez egy egyszerű kérdés, és nem kell egyből tolakodásnak venni, meg egymás torkának esni.

2022. dec. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
89%
Mert falra mászok a gyerekek hangoskodásától és rohangálásától (bocsánat a nem túl finom fogalmazasért). Biztos nem lenne ez másképp egy saját gyerekkel sem. Egyébként sem látok semmi pozitívumot a gyerekvállalásban, csak a terhességgel járó kínlódást meg aztán a rengeteg kötöttséget. Mondhatjuk úgy is, hogy a csendes, szabad életet preferálom.
2022. dec. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Én azért nem, mert pszihiátriai eset vagyok. Neurotikus aki kerüli az emberi kapcsolatokat.

És ezt a genetikai állományt egyéb aspektusból nem érdemes örökíteni.

Köszi a megértést és Puszcsi!

2022. dec. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
77%
Ha beleolvasol a családi kapcsolatok és a gyerekvállalás rovatba, na azért.
2022. dec. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%
Lehet, hogy valaki nem akar gyereket az életében többféle okból. Néhány ember egyszerűen csak nem érzi azt a vágyat, hogy gyereket szeretne, és inkább a saját személyes céljaikra és érdeklődéseikre koncentrálnak. Mások lehet, hogy úgy érzik, hogy nem anyagilag vagy érzelmileg készen állnak a gyereknevelésre, vagy hogy nincsenek meg a szükséges támogató rendszerek. Még mások lehet, hogy aggódnak a gyerekekkel kapcsolatos környezeti hatásokért, vagy más prioritásokkal vagy felelősségekkel rendelkeznek, amelyek megnehezítik a szülői szerepet. Végül is, a gyerekeknevelésére vonatkozó döntés egy profondan személyes dolog, amelyet az egyéni értékek, célok és körülmények alapján kell meghozni.
2022. dec. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
41%
Nekem 3 van, de nem is érdekel más mért nem akar, csak. Én szeretem a pacalt, más mért nem.
2022. dec. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
83%
Hetente legalább egyszer van ilyen kérdés kiírva, olvasd el a korábbiakhoz érkezett válaszokat.
2022. dec. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
89%

Mert rohadt nehéz.

Komoly lemondásokkal jár és soha nem lesz könnyebb.

Minden korszaknak megvan a nehézsége, valami idegesítő és nehéz mindig van.

Évekig nem alszol és hónapokig a zuhanyzás is kb luxus.

A gondtalan életnek örökre vége, onnantól te vagy a felelős és a hibás egy életért.

A gyerek születésétől nincs pihenés és megállás, folyamatosan a nyűg és a nehézség van.

Évekig nem fogsz akkor enni, zuhanyozni, aludni, filmet nézni stb. amikor akarsz.

Fizikai és mentális kihívás, amit nem mindenki bír.

Jutalomként meg először egy örökké ordító baba, aztán egy hisztiző dackorszakos, aztán egy szájaló óvodás, egy szófogadatlan iskolás végül egy kamasz, aki utál.

Nincs sikerélmény, nincs dícséret, jutalom, csak elvárások és ítélkezések.


Üdv. egy 10 hónapos baba anyukája.

2022. dec. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!